תפריט
סגור

מוזיאון הטבע בברלין - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ברלין     גרמניה  

נושאים

  מוזיאון הטבע בברלין ·    מוזיאונים בברלין ·    מוזיאונים בגרמניה ·    מוזיאונים באירופה · 

הודעות בפורומים

מסלול טיול לניו זילנד הערות והארות

להלן מסגרת כלית למסלול טיול ללא טראקים וללא פעילות אקסטרים עקב גילנו. כאשר מטרת הטיול הינה בעיקר נופים וטבע...

תכנית טיול הונג קונג ומקאו

לחברי הפורום שלום! להלן תכניות של מסלולי טיול בהונג קונג. הראשונה כפי שאני בניתי אותה והשניה מישהי שטיילה..

על טיולים עם קונספט של אופיר טורס שמעת

שלום, שמי עדן ואני מטעם חברת "אופיר טורס". אנו מארגנים טייולים עם קונספט. אשמח להציע לך את טיול הטבע והנופים..

הנדידה הגדולה בטנזניה

הי לכולם :) אחת מתופעות הטבע הקסומות והמיוחדות ביותר בטנזניה היא הנדידה הגדולה. אני יכול לומר לכם באופן אישי..

מקומות מומלצים לטיול בארגנטינה

כל מי שמעוניין בטיול לארגנטינה, אני ממליץ על האיזורים הבאים: מפלי איגוואסו 275 המפלים שגובהם מגיע עד ל-82 מטר..

מוזיאון הטבע בברלין

אירופה ברלין מוזיאון הטבע בברלין
מוזיאון הטבע של ברלין (Museum für Naturkunde) המכונה גם מוזיאון הומבולדט (אם תתקלו בכינוי חלופי זה) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והמוכרים בברלין. המוזיאון מכיל תערוכות מרשימות של מעל 25 מליון מוצגים שונים בתחומי מדע רבים ומגוונים ביניהם: טבע, זואולוגיה, מינרלוגיה, ביולוגיה, פלאוטולוגיה (חקר המאובנים) ועוד.

המוזיאון ממוקם במרכז ברלין והוא נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר לתיירים וזאת בשל המוצגים הנדירים המוצגים בו לראווה. הוא נחשב למוזיאון הגדול ביותר לטבע בגרמניה כולה והוא נוסד אי שם בראשית המאה ה-19. על אף שהמוזיאון נוסד "רק" במאה ה-19 הוא מכיל אוספים קדומים עוד מראשית המאה ה-18. הוא מכיל לא פחות מ-10,000 זנים שונים של בעלי חיים ומוצגים רבים מתחום הזואולוגיה שהיא ענף מחקר נרחב בקהילה האקדמית המחקרית הגרמנית. כמות המוצגים של המוזיאון כל כך גדולה עד שהאוצרים שלו נאלצו לצמצם את המוצגים ולהציג לקהל פחות מאחוז אחד מכלל המוצגים הנמצאים במחסני המוזיאון.

המוזיאון כיום מכיל שלוש מחלקות מחקר המציגות שלוש תערוכות גדולות נפרדות. מחלקת הזואולוגיה מתמקדת בחקר בעלי החיים, היא מציגה פוחלצים ומוצגים של בעלי חיים רבים ומגוונים מכל העולם ניתן למצוא כאן גם פוחלצים של בעלי חיים אמיתיים שנכחדו מעל פני האדמה ושכיום כבר לא ניתן למצוא פרטים מהם חיים כמו הקואגה והזאב הטזמני. מחלקת המינרלוגיה המציגה מיצגים של אלפי מינראלים שונים ומגוונים שמקור רובם באוסף של האקדמיה הפרוסית מראשית המאה ה-18 בנוסף למינראלים אלה מכילה תצוגת מחלקת המינרלוגיה גם תצוגת מטאורים ומטאוריטים מרשימה. מחלקת פלאונטולוגיה העוסקת בחקר המאובנים ומציגה מאובנים שונים ומגוונים מתקופות פרה היסטוריות קדומות. ניתן למצוא כאן מאובנים עתיקי יומין מהמרשימים שנמצאו והתגלו על פני כדור הארץ עד היום.
עוד בנושא ברלין
אי המוזיאוניםאי המוזיאונים

אי המוזיאונים (Museumsinsel) הוא כינוי לאי טבעי הנמצא בלב ברלין בירת גרמניה. האי נוצר באמצעו של נהר השפרה הרחב החוצה את ברלין. לכינוי "אי המוזיאונים" זכה חלקו הצפוני של האי, וזאת עקב ריכוז המוזיאונים..

עוד על אי המוזיאונים
המוזיאון הגרמני להיסטוריההמוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות,..

עוד על המוזיאון הגרמני להיסטוריה

אחד המוצגים שמושכים את הכי הרבה תשומת לב במוזיאון הוא שלד הבראכיוזאורוס, שלד דינוזאור ענק המתנשא לגובה של כ-13 מטרים ולאורך של 73 מטרים! זהו שלד הדינוזאור המורכב הגדול ביותר המוצג לקהל כיום ומקורו מאזור טסמאניה הסמוכה לאוסטרליה שם נתגלה בתחילת המאה. עצמותיו של הדינוזאור שוחזרו בצורה מדויקת ואף רובן שייכות לאותו בעל חיים אחד שנקבר באדמה לפני מיליוני שנים. המייצג מושך תשומת לב רבה וזוכה לפופולאריות בשל הייחודיות שלו וגודל העצום שלו (נסו להצטלם למרגלותיו- זו בהחלט חוויה מיוחדת!).

מוזיאון הטבע- מידע שימושי

כתובת: Museum für Naturkunde Invalidenstrasse 43 10115 Berlin Germany

 כתובת מייל ליצירת קשר: info@mfn-berlin.de

שעות פתיחה: ימים: ג',ד',ה',ו' בין השעות: 09:30:18:00, ימים שבת ו-א' בין השעות: 10:00-18:00 יום ב': המוזיאון סגור.

כרטיסי כניסה: מבוגר- 6 יורו, ילד- 3.5 יורו

דרכי הגעה: באוטובוס יש לקחת קווים: 120,123,147,240,245,247 בחשמלית יש לקחת את אחד הקווים הבאים: M6, M8, 12.

אתר אינטרנט: http://www.naturkundemuseum-berlin.de/en.html  

מוזיאון הטבע בברלין - נושאים קשורים

אי המוזיאונים, ברלין אי המוזיאונים

אי המוזיאונים (Museumsinsel) הוא כינוי לאי טבעי הנמצא בלב ברלין בירת גרמניה. האי נוצר באמצעו של נהר השפרה הרחב החוצה את ברלין. לכינוי "אי המוזיאונים" זכה חלקו הצפוני של האי, וזאת עקב ריכוז המוזיאונים הרב שנבנו על האי כבר מן המאה ה-19. אי המוזיאונים הוכרז בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו וזה בשל הייחודיות הארכיטקטונית של המבנים הבנויים על האי, ובשל חשיבותו התרבותית של האזור כעדות למורשת ההיסטורית של..

המוזיאון הגרמני להיסטוריה, ברלין המוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות, רפובליקת ויימאר,שתי מלחמות העולם התקופה שבה גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח ומערב וכמובן ההיסטוריה המודרנית של גרמניה, לאחר נפילת החומה. המוזיאון הוקם אומנם רק בשנת 1987 במתכונתו הנוכחית, אך שורשיו של המוזיאון נעוצים אי שם במאה..

מוזיאון גרמניה המזרחית, ברלין מוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum) הוא מוזיאון חדש יחסית על המפה הגרמנית. ראשיתו בשנת 2006 אז הוקם לאחר שמיסדו, האנתרופולוג הגרמני פיטר קנצלמן הופתע לגלות שאין שום מוזיאון המגולל את סיפורה של גרמניה המזרחית שהייתה קיימת מתום מלחמת העולם השנייה ועד לנפילת החומה בשנת 1989. למעשה לגרמניה המזרחית פרק חשוב בהיסטוריה הגרמנית של העת המודרנית ויש עניין רב בעיקר לציבור בגרמניה לשמר את המורשת וההיסטוריה הגרמנית גם בתקופה בה גרמניה הייתה..

מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי, ברלין מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה מחולקת בין "גרמניה המזרחית" ל"גרמניה המערבית" בתקופת המלחמה הקרה. מקור השם הוא בנקודות הביקורת והמעבר שבין שני חלקי העיר שהיו ממוספרות על פי האלף בית הפונטי האנגלי. בעוד צ'ק פוינט..

ברלין - Berlin ברלין

ברלין היא אולי אחת הבירות האירופאיות המעניינות ומרתקות ביותר הטומנות בחובן ניגודים רבים של היסטוריה עתיקת יומין עם אירועים קודרים מהעבר בדמות שלטונות הנאצים שישבו בה וחומת ברלין שחצתה אותה במרכזה מחד לעומת בירה תוססת מולדת מוסיקת הטראנס והטכנו ואחת הערים מלאות החיים והאהובות על ידי הצעירים באירופה כיום. בברלין בה ישן וחדש מתקיימים זה לצד זה, בעיר שחובה לה יחדיו רק בשנת 1989 וסימני ההבדלים בין מזרח ומערב עדיין ניכרים..

המוזיאון היהודי, ברלין המוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו. המוזיאון סוקר את פועלם של היהודים ותרומתם להתפתחותה של ברלין גרמניה בתחומים כמו אומנות, מדע, כלכלה, תרבות ועוד. המוזיאון היהודי נוסד לראשונה בשנת 1933, עם זאת גלגולו הראשון של המוזיאון לא האריך ימים והוא נסגר בהוראת..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון