תפריט
סגור

מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ברלין     גרמניה  

נושאים

  מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי ·    מוזיאונים בברלין ·    מוזיאונים בגרמניה ·    מוזיאונים באירופה · 

הודעות בפורומים

מסלול טיול לניו זילנד הערות והארות

להלן מסגרת כלית למסלול טיול ללא טראקים וללא פעילות אקסטרים עקב גילנו. כאשר מטרת הטיול הינה בעיקר נופים וטבע...

תכנית טיול הונג קונג ומקאו

לחברי הפורום שלום! להלן תכניות של מסלולי טיול בהונג קונג. הראשונה כפי שאני בניתי אותה והשניה מישהי שטיילה..

סרטון מדהים על ברלין

סרטון מדהים על ברלין בעברית שאתם חייבים לראות

ברלין לצעירים

היי, אני וחברה סגרנו חופשה בברלין לסוף הקיץ יש המלצות לצעירים? מה לעשות? איך להסתדר? ממש נשמח לשמוע ממישהו..

ברלין היא המקום הכי חזק לצעירים

עיר תוססת בטירוף לצעירים, יש בה מלא מועדונים לצד המון פאבים וטיולים רגליים קצרים. הייתי ao לפני הקור הגדול..

מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אירופה ברלין מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי
אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה מחולקת בין "גרמניה המזרחית" ל"גרמניה המערבית" בתקופת המלחמה הקרה. מקור השם הוא בנקודות הביקורת והמעבר שבין שני חלקי העיר שהיו ממוספרות על פי האלף בית הפונטי האנגלי. בעוד צ'ק פוינט "אלפא" וצ'ק פוינט "בראבו" כבר עברו מן העולם, צ'ק פוינט "צ'ארלי" (כנגד האות C) שהיה ממוקם ממש בלב ברלין זכה לתהילת עולם ולהיותו אחד הסמלים היחידים שנותרו מהימים שחומה חילקה את ברלין באמצעה.

צ'ק פוינט צ'ארלי הייתה אומנם עוד נקודת מעבר בחומת ברלין, אך בשל מיקומה המרכזי בלב הבירה שנותרה מחולקת היא הפכה להיות מפורסמת ונודעת מאוד בכל הספרות הבלשית וספרות הריגול הענפה שנכתבה על המלחמה הקרה שבין בעלות הברית לבין הכוחות הקומוניסטיים הרוסים. סביב צ'ק פוינט צ'ארלי נטוו עלילות ריגול שלמות ומסמרות שיער על מרגלים נודעים שנשלחו אל מעבר לקווי האויב, מה שרק הגדיל את ההילה סביב נקודת הביקורת הקטנה.

לצד סיפורי הבלשות והריגול ידעה תחנת המעבר גם לא מעט ניסיונות בריחה ומעבר בין שני צידי החומה. אזור צ'ק פוינט צ'ארלי ידע לא מעט מתיחויות והיה לנקודת שיא במאבק ובמתח שנכח לאורך כל שנות פיצולה של ברלין בין מזרח ומערב. לא מעט אנשים ניסו לחצות את החומה נורו ונהרגו בסמוך לתחנת המעבר צ'ארלי.

צ'ק פוינט צ'ארלי כיום

נקודת הביקורת המקורית של צ'ק פוינט צ'ארלי הוסרה והועתקה ממקומה לאחר נפילת חומת ברלין בשנת 1989, לאחר איחוד גרמניה והסרת החומה לחלוטין הוחלט לשחזר את מתחם צ'ק פוינט צ'ארלי והוקם מעין "בוטקה" קטנה עם חיפוי של שקי חול מכל עבריה (הצילומים ההיסטוריים אגב מוכיחים שהשקים לא היו חלק מנקודת הביקורת המקורית). בבניין הסמוך לצ'ק פוינט ה"מקורית" הוקם מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי כבר בשנת 1963. המוזיאון נמצא בבעלות פרטית ואינו חלק מרשות המוזיאונים הגרמנית. המוזיאון מספר את סיפורה של תחנת המעבר, ניתן להיחשף בו לסיפורי הבריחה והניסיונות לעבור את חומת ברלין בין מזרח למערב בימים שברלין הייתה חצויה. המוזיאון מציג שורה של תצלומים וסיפורים היסטוריים על תחנת המעבר.
עוד בנושא ברלין
המוזיאון היהודי בברליןהמוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו...

עוד על המוזיאון היהודי בברלין
המוזיאון הגרמני להיסטוריההמוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות,..

עוד על המוזיאון הגרמני להיסטוריה

צ'ק פוינט צ'ארלי – מידע שימושי

כתובת: Friedrichstrabe 43-45 D-10969 Berlin-Kreuzberg

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח מידי יום בין השעות 09:00-22:00

כרטיסי כניסה: מבוגר: 12.5 יורו (בקבוצה מעל 20 מבוגרים: 6.5 יורו), סטודנטים: 9.5 יורו, ילדים (מעל גיל 6) 5.5 יורו, ילדים מתחת לגיל 6- חינם.

דרכי הגעה: באוטובוס ניתן להגיע באמצעות קו 129, ברכבת התחתית (מטרו) יש לרדת בתחנת Kochstrabe

אתר אינטרנט: http://www.mauermuseum.de/english/frame-index-mauer.html

הערה: נקודת הביקורת המשוחזרת "צ'ק פוינט צ'ארלי" אינה חלק מהמוזיאון והיא פתוחה לכל התיירים בחינם.
   

מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי - נושאים קשורים

המוזיאון היהודי, ברלין המוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו. המוזיאון סוקר את פועלם של היהודים ותרומתם להתפתחותה של ברלין גרמניה בתחומים כמו אומנות, מדע, כלכלה, תרבות ועוד. המוזיאון היהודי נוסד לראשונה בשנת 1933, עם זאת גלגולו הראשון של המוזיאון לא האריך ימים והוא נסגר בהוראת..

המוזיאון הגרמני להיסטוריה, ברלין המוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות, רפובליקת ויימאר,שתי מלחמות העולם התקופה שבה גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח ומערב וכמובן ההיסטוריה המודרנית של גרמניה, לאחר נפילת החומה. המוזיאון הוקם אומנם רק בשנת 1987 במתכונתו הנוכחית, אך שורשיו של המוזיאון נעוצים אי שם במאה..

אי המוזיאונים, ברלין אי המוזיאונים

אי המוזיאונים (Museumsinsel) הוא כינוי לאי טבעי הנמצא בלב ברלין בירת גרמניה. האי נוצר באמצעו של נהר השפרה הרחב החוצה את ברלין. לכינוי "אי המוזיאונים" זכה חלקו הצפוני של האי, וזאת עקב ריכוז המוזיאונים הרב שנבנו על האי כבר מן המאה ה-19. אי המוזיאונים הוכרז בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו וזה בשל הייחודיות הארכיטקטונית של המבנים הבנויים על האי, ובשל חשיבותו התרבותית של האזור כעדות למורשת ההיסטורית של..

מוזיאון גרמניה המזרחית, ברלין מוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum) הוא מוזיאון חדש יחסית על המפה הגרמנית. ראשיתו בשנת 2006 אז הוקם לאחר שמיסדו, האנתרופולוג הגרמני פיטר קנצלמן הופתע לגלות שאין שום מוזיאון המגולל את סיפורה של גרמניה המזרחית שהייתה קיימת מתום מלחמת העולם השנייה ועד לנפילת החומה בשנת 1989. למעשה לגרמניה המזרחית פרק חשוב בהיסטוריה הגרמנית של העת המודרנית ויש עניין רב בעיקר לציבור בגרמניה לשמר את המורשת וההיסטוריה הגרמנית גם בתקופה בה גרמניה הייתה..

ברלין - Berlin ברלין

ברלין היא אולי אחת הבירות האירופאיות המעניינות ומרתקות ביותר הטומנות בחובן ניגודים רבים של היסטוריה עתיקת יומין עם אירועים קודרים מהעבר בדמות שלטונות הנאצים שישבו בה וחומת ברלין שחצתה אותה במרכזה מחד לעומת בירה תוססת מולדת מוסיקת הטראנס והטכנו ואחת הערים מלאות החיים והאהובות על ידי הצעירים באירופה כיום. בברלין בה ישן וחדש מתקיימים זה לצד זה, בעיר שחובה לה יחדיו רק בשנת 1989 וסימני ההבדלים בין מזרח ומערב עדיין ניכרים..

מוזיאון הטבע, ברלין מוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע של ברלין (Museum für Naturkunde) המכונה גם מוזיאון הומבולדט (אם תתקלו בכינוי חלופי זה) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והמוכרים בברלין. המוזיאון מכיל תערוכות מרשימות של מעל 25 מליון מוצגים שונים בתחומי מדע רבים ומגוונים ביניהם: טבע, זואולוגיה, מינרלוגיה, ביולוגיה, פלאוטולוגיה (חקר המאובנים) ועוד. המוזיאון ממוקם במרכז ברלין והוא נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר לתיירים וזאת בשל המוצגים הנדירים..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון