תפריט
סגור

מומבאי - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  מומבאי ·    בומביי ·    מידע על מומבאי ·    תיירות במומבאי ·    תיירות בהודו ·    הודו · 

הודעות בפורומים

טיול לבד לדרום הודו כחודש ימים

היי אני נוסע בחודש דצמבר להודו ומתכנן להיות בדרום הודו האם אין בעיה לנסוע לבד מבחינת ביטחון?

טיול למזרח הרחוק

אני וחברה מתכננות לעשות טיול מזרח מאוקטובר, המסלול הכללי בערך כזה-טיסה מישראל עצירה בבנגקוק,משם ישר לקמבודיה..

הודו

אני ממש ממליץ לך לטוס עם עוד מישהו איתך שכבר היה ומכיר את המקומות שעלהם דיברת. חבר שלי בדיוק בימים אלה נמצא..

המלצות לטויוטה עם נהג בצפון הודו

זוג לא צעיר נוסע לדלהי וצפונה לשלושה שבועות בתחילת יולי. מעוניינים להתחיל טיול ברישיקש ומשם לעלות צפונה למאנלי..

מומבאי

מומבאי, אחת הערים הגדולות ביותר בעולם, ואחת מסמליה החשובים של הודו היא ללא ספק עיר מרתקת. רבים מקבלים ממנה "הלם הודו" בשל הלכלוך הזוהמה והעוני הקשה השורר ברחובותיה, אך למען האמת, אם עוברים את רגעי ההלם הראשוני מומבאי היא הרבה מעבר לכך. מדובר על עיר מרתקת הטומנת בחובה שילוב מעניין של שנות כיבוש בריטי, מאמצי לאומיות הודית, מבנים אימפריאליסטים הבנויים בסגנון גותי סמל לתקופה הקולוניאליסטית עם מקדשים ומסגדים בעלי אופי הינדי מסורתי. כולם שלובים בחגיגה של תרבות הודית אותנטית.

מומבאי – כרטיס ביקור

שם: מומבאי (בומבי)
 מדינה: הודו
טריטוריה: מאהאראשטרה
שטח: 603 קמ"ר
אוכלוסייה: 13,000,000 בעיר (ובמטרופולין מעל 21 מליון!)
מטבע: רופי
שפות: הידני, אנגלית, מרטהי

מומבאי – מידע כללי
מומבאי היא העיר הגדולה ביותר בהודו (אפילו יותר גדולה מדלהי הבירה). מומבאי נחשבת לעיר השנייה בגודלה בעולם ואוכלוסייתה המונה כ-13 מליון תושבים בעיר ולמעלה מ-21 מליון תושבים במטרופולין המקיף את מרכז העיר עצמה הופכים אותה לאחת הערים הצפופות ביותר בעולם. הצפיפות במומבאי היא כ-22 אלף בני אדם על קילומטר מרובע. כאשר תטיילו במומבאי תוכלי להבחין בצפיפות בנקל, בעיקר עם תגיעו לאזורי השווקים ולרחובות העמוסים שלה בשעות הצהריים.

מומבאי ממוקמת על מספר איים הסמוכים לחוף המערבי של הודו, אך בביקור בעיר לא תבחינו שמדובר באיים מאחר והעיר מחוברת ליבשה על ידי כמות גדולה של גשרים. העיר נחשבת לאזור נמוך וגבוהה הוא כ-8 מטרים בלבד מעל פני הים, החלק הצפוני של העיר מוגבה מעט יותר וכולל גבעות שנישאות לגובה של כ-450 מטרים בנקודה הגבוהה ביותר. מומבאי מהווה את הבירה הכלכלית של הודו והיא מרכזת תחתיה מרכזי כלכלה, מסחר, שווקים, והמוני מקומיים שבאים עם חלום להצליח בעיר הגדולה של הודו. עם כמויות התקוות הגדולות של מומבאי היא גם מהווה את "החלום ושברו" עבור לא מעט הודים שחלמו להצליח בעיר הגדולה וחלומם נגוז, אותם הודים חיים כיום בתנאים של דלות איומה בשכונות הפחונים והעוני של מומבאי, אליהם כתיירים פחות מומלץ להגיע.
עוד בנושא הודו
קולאבהקולאבה

אזור קולאבה הוא האזור התיירותי ביותר במומבאי, בו מתרכזים רוב התיירים המבקרים בעיר. אזור קולאבה ממוקם בחלקה הדרומי של מומבאי על חצי האי. אטרקציות רבות מתוך האטרקציות התיירותיות של מומבאי מרוכזות באזור..

עוד על קולאבה
פונהפונה

העיר פונה הנמצאת במדינת מהראשטרה שבהודו נחשבת לאחת הערים המתפתחות בהודו, למרכז היי טק מתקדם ולעיר בעלת מוסדות אקדמיים מהמתקדמים בהודו. מאז שנסלל הכביש המהיר המחבר את פונה למומבאי חלה התקדמות נוספת..

עוד על פונה

השם מומבאי הוא שמה החדש של העיר "בומבי". השם "מומבאי" ניתן לעיר רק בשנת 1996 ומקור השם בשפת המקומיים (המרטהי) כשמה של האלה ההינדית "מומבה". הרצון להתנתק מן השם הישן בומבי, טומן בחובו הרבה מעבר לסתם שינוי שם. את השם בומבי העניקו הבריטים לעיר במאה ה-17 עם העברת השלטון שלהם בה בתקופת האימפריאליזם הבריטי ששלט במומבאי עד המאה ה-20. לאחר עצמאותה של הודו המשיך השם "בומבי" להזכיר למקומיים את שנות האימפריאליזם והכיבוש הקולוניאליסטי של הבריטים, ולכן הוחלט בשנת 1996 לחזור אל המקורות שקדמו לקולוניה הבריטית ולבחור בשם שמקורו בשפת המקום.

מומבאי – קצת היסטוריה:
לא תמיד מומבאי הייתה כרך סואן, בתחילת דרכה יושבו האיים עליהם שוכנת היום מומבאי בידי דייגים וכפריים. במאה ה-16 עם כיבושה של פורטוגל את האזור השליטים הפורטוגזים זיהו את הפוטנציאל שבמקום והקימו בה נקודת שלטון פורטוגזית, אז גם החלו לכנות את האזור בומבאים (Bombaim), זהו אגב הכינוי שנשתרש לעיר מומבאי עד ימינו בפורטוגזית.

לאחר נישואיה של הנסיכה קתרינה מפורטוגל למלך צ'ארלס השני מבריטניה נמסרה השליטה במומבאי לבעלות בריטניה וזאת כחלק מחילופי השטחים שהיו חלק מ"עסקת הנישואין" או ה"נדוניה" בין השניים. לאחר סיפוחם של האיים של מומבאי לקולוניה הבריטית החל להתפתח באזור המסחר והעיר החלה להתפתח ולגדול בזכות הנמל המסחרי שהוקם בה שהפך במהרה להיות אחד הנמלים העסוקים והעמוסים ביותר באזור הודו. ככל שגדלה העיר כך היה צורך לשכן בה יותר אוכלוסייה ולהקים בה יותר מבנים ועל כן מולאו התעלות שהפרידו בין האיים בעפר מה שהפך את מומבאי לבעלת שטח אורבאני יבשתי רצוף.

לאורך המאה ה-19 החלו ממומבאי הקולות לעצמאות של הודו ולהתנתקות מהקולוניה הבריטית. בשנת 1885 נוסד במומבאי (אז בומבי) הקונגרס ההודי הלאומי ולאחר כמחצית מאה של מאבקים בשנת 1947 משהוכרזה עצמאות הודו הפכה מומבאי לאחת הערים המשפיעות ביותר בהודו ולמעיין "בירה שנייה" (שכן הבירה נקבעה כדלהי). בעקבות הלאומיות הרבה במומבאי לא פלא שבשנת 1996 החליטו ראשי העיר להתנתק מן העבר הקולוניאליסטי ולהמיר את שמה של "בומבי" המזכירה את שנות הכיבוש והקולוניאליזם למומבאי שכאמור מחבר אותם יותר למורשת ההינדית המקומית.

מומבאי – מזג האוויר
מומבאי שוכנת כאמור על איים ועל כן מזג האוויר בה מאופיין כאקלים טרופי לח. במומבאי ניתן למצוא לאורך השנה שתי עונות עיקריות: העונה ה"רטובה" (יש יאמרו לחה) והעונה היבשה. העונה הרטובה היא בין החודשים מרץ עד אוקטובר, אז הטמפרטורות במומבאי עולות מעל ה-30 מעלות ואחוזי הלחות גבוהים. שיא העונה הלחה היא בין החודשים יוני עד ספטמבר אז גשמי המונסון יורדים בה כמעט ללא הפסק, מה שהופך חודשים אלו לפחות אידיאלים לטיול. העונה היבשה, בין החודשים נובמבר לפברואר, מאופיינת באחוזי לחות נמוכים יותר ובטמפרטורות נוחות וקרירות יותר. זוהי גם העונה המומלצת יותר לטיול בעיר ולתיירות.

 מומבאי – מה לראות ומה לעשות?
שער הודו (The Gateway Of India)- שער הודו הוא אחד מסמליה המפורסמים ביותר של מומבאי, או אולי מדובר על אחד מסמליה המפורסמים ביותר של בומבי, שכן שער זה קשור אדוקות לעברה הקולוניאליסטי של העיר. העשר נבנה בתקופת השלטון הבריטי על העיר כמבנה קולוניאליסטי שנועד לקדם את פניו של מלך בריטניה שהגיע לבקר בהודו ועגן את ספינתו בנמלה של בומבי. המבנה מתנשא לגובה של 25 מטרים והוא תפארת של בנייה בריטית קולוניאליסטית שנועדה להפגין את הפאר וההדר הבריטים. רבים מהתיירים לא מרשים לעצמם לפספס את האטרקציה של שער הודו, על אף שהרבה אין מה לעשות כאן.

מלון טאג' מאהל (Taj Mahal Hotel)- אחד המלונות המפורסמים ביותר והיוקרתיים ביותר במומבאי. נחשב למלון העשירים של מומבאי וכנראה שעם המזומנים לא שוחים בידיכם לא תלונו בו. עם זאת מומלץ לבקר בקרבת המלון המרשים מאוד (אך כמובן שלא כמו הטאג' מאהל המקורי). מדובר במבנה עצום מימדים השוכן לא הרחק משער הודו ומאזור הנמל. במלון יש גם מתחם ספא יוקרתי שאליו דווקא גם מטיילים "ממוצעים" מגיעים וידם משגת מסאג' או פינוק של ממש. מתחם המלון המרהיב ניזוק קשות מתקפת הטרור והפיגועים בשנת 2008 על מומבאי, ורק בתקופה האחרונה הושלמו בו מלאכת השיפוץ הארוכה.

חוף צ'אופטי (Chowpatty Beach)- קו החוף של מומבאי רצוף בטיילת יפה שנעים לטייל בה וללכת לאורך השקיעה. הטיילת רחבת הידיים שאורכה הוא כ-5 קילומטרים מציעה בילוי נעים לשעות אחה"צ. לאורך הטיילת תוכלו לראות דוכנים רבים של אוכל הודי מקומי אותו כמובן תוכלו לרכוש במחירים זולים מאוד, יש כאן קצת אטרקציות חביבות לילדים, ומעין "מיני לונה פארק" חביב לילדים. תיירים רבים מגיעים לעת ערב לאזור הטיילת וגם "הבריזה" המגיעה מן הים הופכת אותו למומלץ במיוחד בעיקר בימים החמים.

טיול לאי אלפנטה (Elephanta Islands)- אזור האי אלפנטה מרוחק כ-9 קילומטרים מקו החוף ומאזור הנמל של מומבאי. ניתן להגיע אליו בעיקר באמצעות ספינות ומעבורות המציעות טיולים מאורגנים היוצאים לאורך כל שעות היום משער הודו לכיוון האי. ההפלגה למתחם האי אורכת כשעה והסיור באזור הוא כמספר שעות. על האי אלפנטה הוקמו לפני שנים רבות מערכת של מקדשים ומערכות החצובים בסלע המרכיב את האי. המקדשים מרשימים מאוד וגדולים. ראוי ומומלץ במיוחד המקדש המרכזי לאל שיבה הבנוי אף הוא כמקדש החצוב בסלע הבזלת ובמרכזו פסלו של האל שיבה המתנשא לגובה רב. האי כולו מכוסה בצמחייה טרופית של עצי פרי, ואת ההליכה בין המקדשים מלווים כל העת קופים ידידותיים המקפצים להנאתם בין התיירים ומשוואים למעט אוכל (השתדלו לא לגעת בקופים, אינכם יודעים אילו מחלות הם נושאים עימם).

מסגד חאג' עלי (Haj Ali Mosque)- המסגד הוא אחד המבנים הדתיים היפים ביותר הקיימים במומבאי. הוא בנוי על אי המרוחק כמה עשרות מטרים מקו החוף. הייחודיות בביקור במסגד, מעבר למבנה המרהיב עצמו, היא העבודה שניתן להגיע אליו באופן יבשתי רק בשעות השפל, אז נגלה שביל הגישה אליו (הנמצא בקצהו של רחוב Lala Laipat Rai). בשעות הגאות נראה המסגד כמי שנמצא בליבו של הים ולא ניתן להגיע אליו כלל. המסגד מורכב כולו ממערכת של חצרות, מבנים המכוסים כיפות וצריחים. בתוך המסגד נקבר חאג' עלי שנחשב לקדוש מוסלמי שחי בעיר בתקופה בה העיר הייתה תחת שליטה מוסלמית.

המכבסה של מומבאי (Mumbai Dhobi Ghat)- אחת התמונות המוכרות לכולנו מן הספרים המתארים ערים בהודו הם אתרי הכביסה הגדולים, לשם מגיעים כל העיניים על מנת לעשות את הכביסה. מדהים לגלות אבל גם במומבאי שלכאורה נראית כמו עיר מרכזית וגדולה, המוני העניים עדיין מכבסים ביד באתר ה"מכבסה הגדולה" של מומבאי. המחזה מרתק מבחינה אנתרופולוגית אבל שובר את הלב. המוני עיניים מתקבצים כאן לאורך כל שעות היום במעין תעלות בטון בהם זורמים המים ומכבסים את הכבסים שלהם במימי הנהר. היגייני זה כמובן לא, הלכלוך אדיר, והצפיפות קשה. לרוב תיירים משקיפים על הנעשה מרחוק (נקודת תצפית טובה יכולה להיות בסמוך לתחנת הרכבת Mahalaxmi). אזור המכבסה הוא אחד האתרים שיכולים מחד להיות מדהימים עבור מי שרוצה להבחין במומבאי האמיתית, אל יכולים להיות גם חוויה טראומתית החושפת את הפנים היפות פחות של העיר.

שוק העתיקות של מומבאי (Chor Bazaar)- שוק העתיקות של מומבאי הוא אחד מהשווקים הפופולאריים ביותר בעיר המאפשרים למבקר בהם לחוש את האווירה שבמומבאי האמיתית. השוק המכונה בפי המקומיים "שוק הגנבים" אינו מכיל בד"כ גנבים או גניבות (כמובן שמומלץ גם כאן כמו בכל מקום ברחבי העיר להיזהר מכייסים אבל לא באופן מיוחד). השוק מאופיין בעיקר בכל מיני עתיקות, מזכרות, פסלים של קדושים הינדיים ושאר שטויות שקונים כי זה יפה וזול ואחר כך אין באמת מה לעשות איתם. גם אם אתם אינכם בקטע של שופינג חווית הביקור בשוק הגנבים של מומבאי שווה ומהווה חוויה אחרת מחוויית קניות רגילה.

קניון הפוניקס (The Phoneix Mall)- לעומת השווקים המסורתיים הקניון המרכזי של מומבאי מציע לכם חווית קניות בסגנון מערבי לחלוטין. כאן תוכלו לפגוש את עשירי מומבאי (או לפחות את השכבה הבורגנית האמידה יותר). במתחם הקניות עשרות חנויות בגדים, הנעלה, אלקטרוניקה, מזכרות וכל יתר הדברים שתייר מערבי צריך על מנת להרגיש שעשה "שופינג כהלכתו". המחירים כאן סבירים (יחסית למחירים במערב) אבל כמובן שיקרים יותר לרף המחירים המוכר בשווקי הודו.

תחנת הרכבת ויקטוריה (Victoria Station)- אם אתם מתכננים להמשיך בדרככם היבשתית ממומבאי רוב הסיכויים שתדרשו להגיע לתחנת הרכבת ויקטוריה בכל מקרה, אך גם אם לא תהיו חייבים להגיע לכאן לצורכי תחבורה, מומלץ מאוד להגיע לכאן מטעמים תיירותיים. תחנת הרכבת ויקטוריה (על שמה של המלכה הבריטית ויקטוריה כמובן) היא אחת מתחנות הרכבת היפות והגדולות בעולם כולו. הבנה הקולוניאליסטי העצום, סמל לתפארתו של האימפריאליזם הבריטי, נראה למרחוק כארמון או ככנסייה אדירה. קשה להאמין שההיכל העצום הזה מכיל בתוכו תחנת רכבת אדירה ושוקקת העמוסה במיליוני הודים העושים באמצעותה את דרכה מידי יום. ההתמצאות בתחנה יכולה להיות קצת קשה בהתחלה והעומס מאיים, אך לאחר מספר דקות מגלים שבתוך נחילי האדם יש איזשהו מימד מסוים של סדר וארגון.

רובע העוני של דהארבי (Dharavi) - זהו אינו אתר תיירות קלאסי, ואולי לא ניתן לכנות אותו כלל אתר תיירות. רובע דהארבי הוא אחד האזורים הכושלים והעניים ביותר במומבאי. אלו הם פניה המכוערות של מומבאי במלוא מובן המילה. העוני כאן משתולל ברחובות והמראות קשים מנשוא. תיירים רבים ומטיילים מכל העולם נוהרים לאזור זה על מנת לראות את המראות הקשים של מומבאי, את פניה הקשות של הודו כפי שמגולמות בסרטים כמו "נער החידות ממומבאי" ואחרים. המחזות כאן מאוד קשים, ולא מומלץ לרגישים מביניכם לעשות את המסע עד לאזור הזה. יש כאלו שיעדיפו לוותר על החוויה ולהישאר רק עם הצפייה בסרטים (שלרוב נגמרים הרבה יותר טוב מהמציאות הקשה של חיי העוני של מומבאי).  

מומבאי - נושאים קשורים

קולאבה, מומבאי קולאבה

אזור קולאבה הוא האזור התיירותי ביותר במומבאי, בו מתרכזים רוב התיירים המבקרים בעיר. אזור קולאבה ממוקם בחלקה הדרומי של מומבאי על חצי האי. אטרקציות רבות מתוך האטרקציות התיירותיות של מומבאי מרוכזות באזור זה של העיר ועל כן אין זה פלא כי רוב זמן שהותכם תבלו באזור זה. אזור קולאבה מלא במקומות לינה: הוסטלים וגסטהאוסים, מסעדות ובית קפה בסגנון הודי כמו גם שווקים, אזורי בילוי ושאר מוקדי עניין. באזור קולאבה גם תוכלו למצוא את מלון הטאג' מאהאל הוא המלון..

פונה - Pune פונה

העיר פונה הנמצאת במדינת מהראשטרה שבהודו נחשבת לאחת הערים המתפתחות בהודו, למרכז היי טק מתקדם ולעיר בעלת מוסדות אקדמיים מהמתקדמים בהודו. מאז שנסלל הכביש המהיר המחבר את פונה למומבאי חלה התקדמות נוספת בפיתוחה והתקדמותה של העיר הכוללת מספר רב של מרכזי קניות, רחובות ראשיים הכוללים חנויות אופנה וביגוד, מסעדות למזון מהיר ומרכזי בילוי וחיי לילה. פונה נמצאת במרחק של כ- 190 ק"מ מהעיר מומבאי לכיוון דרום מזרח, והיא..

פסטיבל גמלים בהודו - דיוואלי פסטיבל גמלים בהודו

פסטיבל דיוואלי (Diwali) הידוע גם בשם פסטיבל הגמלים הוא אחד הפסטיבלים הגדולים של ההינדים, נחגג בהתלהבות רבה ואושר בהודו בחודש נובמבר. ידוע כאחת האטרקציות שבמדינת רג'סטאן באזור העיירה פושקר. הפסטיבל נחגג במשך חמישה ימים רצוף, שבו היום שלישי הוא היום העיקרי של הפסטיבל, והוא נקרא "פסטיבל האורות". ההודים מקשטים ומעטרים את הגמלים בשלל קישוטים וצבעים ויוצאים איתם לתהלוכה הכוללת סוגים שונים של..

חוף ארמבול ארמבול

אחד החופים הפופולאריים ועם זאת השקטים והנעימים יותר בגואה. ארמבול (Arambol) ממוקם בצפון מדינת גואה והוא למעשה כפר שקט הנמצא על החוף עם רחוב ראשי אחד היורד עד הים וכולל חנויות, מסעדות, גסטהאוסים, אינטרנט וסוכנויות נסיעות. החוף באמבול הוא שקט ולא עמוס בדרך כלל, צפונית לרחוב המגיע לחוף נמצא צוק עשוי סלעים המשקיף מלמעלה על כל החוף – שם ניתן למצוא בקתות נחמדות הבנויות על המדרון. מעבר לצוק נמצא..

חוף ואגאטור – גואה ואגאטור

חוף ואגאטור ממוקם צפונית לאנג'ונה בחלקה הצפוני של גואה במרחק של כ-22 ק"מ מהעיר פאנג'י. ואגאטור הוא למעשה חוף קטן עם מפרץ אחד קסום המוקף בצוק סלעי גבוה הנמצא בקצה כפר דייגים קטן. ואגאטור נחשב לחוף פופולארי ביותר בקרב המטיילים והנופשים בגואה –זה המקום בו מתקיימות המסיבות הידועות של גואה והרבה נוהגים להגיע לסביבת החוף בשעות הערב המוקדמות מידי יום כאשר מתחילה שעת המסיבות. בכפר עצמו פזורים..

חוף אנג'ונה אנג'ונה

חוף אנג'ונה הממוקם בחלקה הצפוני של מדינת גואה בהודו נחשב לאחד החופים הפופולאריים והעמוסים ביותר בהודו בכלל ובגואה בפרט. אנג'ונה התפרסמה במיוחד הודות למסיבות הטראנס המתקיימות בה כל ערב בעונה. סצינת המסיבות באנג'ונה היא מטורפת והחל משעות הערב מתקיימות שם מסיבות טראנס בכמה מוקדים – והרבה מטיילים פשוט עוברים ממסיבה למסיבה עד השעות הקטנות של הלילה וממשיכים ל After Party הנמשכת לשעות הבוקר והצהריים של יום המחרת, רוב..

גואה גואה

גואה (Goa) הממוקמת בדרום מערב הודו היא המדינה הקטנה ביותר בהודו ונחשבת ליעד המושך אליו מטיילים ובליינים מכל רחבי העולם. בזכות חופיה הלבנים והיפים, המסיבות וחיי הלילה, המסעדות והאוכל הטוב לעיתים מכנים את גואה כ "הודו לייט". גואה אכן נבדלת משאר הודו באופיה ובתרבות המקומית שלה הנחשבת למתירנית ביותר בהשוואה למדינות אחרות בהודו. את גואה גילה מגלה ארצות פורטוגזי בשם ואסקו דה גמה בשנת 1498, וכעבור כ 10 שנים היא נכבשה על ידי..

האמפי - המקום הכי הזוי בהודו.. האמפי

האמפי (Hampi), כפר קטן הממוקם במדינת קרנטקה שבדרום הודו, נחשב ליעד פופולארי בקרב מטיילים מכל העולם. זהו כפר המחולק למעשה לשני חלקים שנהר מפריד ביניהם. הנוף באיזור הוא שילוב של טבע ירוק, הרים וסלעים - סלעי ענק, הרים ובולדרים, לצד שדות אורז ירוקים, נהר ואגמים מדהימים. בסביבת האמפי קיימים מספר מקדשים ששווים ביקור. כשהגעתי להאמפי לראשונה בשנת 2003 גיליתי כפר יפהפה, בעל נוף ייחודי שלא ראיתי דומה לו בשום מקום אחר..

חוף פאלולם פאלולם

פאלולם (Palolem) הוא החוף הדרומי ביותר בגואה הנמצא לא הרחק מגבולה הדרומי של מדינת גואה עם מדינת קרנטקה. יש שיגידו שחוף פאלולם הוא החוף היפה ביותר בגואה או אפילו בהודו, ובאמת אחרי מעבר על רוב חופי גואה אני בטוח שגם אתם תרגישו כך. פאלולם הוא חוף טרופי יפהפה עם חול לבן, מים נעימים ודקלים פזורים בכל עבר. מהחוף תוכלו להבחין באי קטן וירוק אשר בשעות הערב כשמגיעה שעת השפל של הים הוא מתחבר ליבשה וניתן לבקר בו לאחר הליכה קצרה..

מאונט אבו מאונט אבו

מאונט אבו (Mount Abu), הנקרא גם הרי ארבודה, ממוקם בגובה ממוצע של 1219 מטר מעל פני הים, מהווה נווה מדבר באזור ראג'סטן השומם ויש לו הכבוד להיות ההיל-סטיישן היחיד באזור צפון מערב הודו. המקום ידוע בזכות המקדשים היפים שהוקמו בו כמו גם בזכות היופי הטבעי שבו. מאונט אבו נמצא בלב גבעות מיוערות על הפסגה הגבוהה ביותר באזור הנקרא ארוואלי ריינג'. הוא מכונה בירת הקיץ של רג 'סטאן בעיקר בגלל האגמים, המפלים והיערות הירוקים שבו...

פאלולם גסט האוס - Palolem Guset House פאלולם גסט האוס

אם אתם מחפשים מקום טוב לישון בו בחוף פאלולם בגואה, ולא בא לכם על הקוקו האטס הממוקמים על החוף ואתם מוכנים לשלם יותר כסף אז זה גסט האוס בשבילכם. פאלולם גסט האוס נמצא במרחק הליכה של כ- 5 דקות מחוף הים המקסים של פאלולם ומציע רמה גבוהה יותר ממרבית המקומות בפאלולם. פאלולם גסט האוס הוא חדש יחסית, הוקם בשנת 2006 ובנוי למעשה משני בניינים עם חדרי אורחים ולמטה במרכז ממוקמת מסעדת המקום. החדרים כוללים מיטה זוגית, טלוויזיה, מים..

אודייפור אודייפור

העיר אודייפור שבמדינת ראג'סטן שבהודו הידועה גם בשם "עיר האגמים" נחשבת לאחת הערים היפות והרומנטיות ביותר בהודו. העיר ממוקמת על גדות אגם פיצ'ולה וכוללת בתוכה מגוון של מקדשים וארמונות מתקופות שונות. אודייפור התפרסמה בעולם לאחר שאחד מסרטי ג'יימס בונד צולם בעיר ולכן כאקט של גאווה וכבוד מוקרנים שם כמעט מידי ערב סרטי ג'יימס בונד במסעדות השונות בעיר. אודייפור נחשבת לעיר נעימה וקסומה המושכת אליה..

גוקרנה - Gokarna גוקרנה

גוקרנה היא עיירת חוף קטנה ושקטה הנמצאת במדינת קרנטקה שבהודו. העיירה נמצאת במרחק של כ-4 שעות נסיעה דרומית מגואה ונחשבת לאחד המקומות הקדושים להינדים בדרום הודו וליעד תיירותי פופולארי המספק מקום מפלט שקט מגואה העמוסה והרועשת. גוקרנה למעשה בנויה מרחוב ראשי אחד עם מספר סמטאות שקטות עם בתים ישנים ואווירה רגועה ושוממת, מזה שנים מגיעים לגוקרנה מטיילים ותיירים בעקבות החופים הקסומים והשקטים הנמצאים במרחק לא רב..

ג'ודפור ג'ודפור

העיר ג'ודפור (Jodhpur) נמצאת במדבר ת'אר שבמדינת ראג'סטן (Rajasthan) ונחשבת לעיר השנייה בגודלה במדינת ראג'סטן אחרי ג'איפור. ג'ודפור נוסדה במאה ה-14 וזכתה לשני שמות חיבה פופולאריים - "העיר הכחולה" מכיוון שמרבית בתי העיר צבועים בצבע כחול, ו "עיר השמש" אודות למזג האוויר הקייצי והשמש החזקה הקיימים שם משך כל השנה. בג'ודפור תוכלו לבקר באחד המקדשים הגדולים והמרהיבים ביותר בהודו..

מבצר Mehrangarh בג'ודפור מבצר Mehrangarh בג'ודפור

מבצר מהראנגר (Mehrangarh) או בתרגום לעברית "מבצר המהראג'ה" הוא מבצר גדול ומרשים הממוקם בעיר ג'ודפור (Jodhpur) במדינת ראג'סטן (Rajasthan) שבהודו ונחשב לאחד המבצרים המרשימים והגדולים ביותר בהודו. המבצר נבנה במאה ה-14 על ידי מייסד העיר ג'ודפור - ראו ג'ודהה. אך מאז הוחרב ונבנה מחדש מספר פעמים. המבצר ממוקמם במרכז העיר על גבעה המתנשאת לגובה של כ- 120 מטרים ומוקף חומות..

ראג'סטן, הודו ראג'סטן

ראג'סטן היא אחת ממדינות הרפובליקה של הודו, היא ממוקמת בצפון המדינה ועמוסה בערים נפלאות ואתרי תיירות. התיירים באזור ראג'סטן מוצאים בה את הקסם של המהראג'ות ההודיים מסיפורי האגדות ומסיפורי אלף לילה ולילה. ראג'סטן עמוסה באתרי קדושה, אגמים ונהרות אשר בכל אחד טמון סיפור של ייחודיות. עולם שלם של קסמים ורגעים מרתקים נפרש בפני המטייל באזור רג'אסטן ואת כולם אופפת אווירה קסומה של קדושה.. ראג'סטן – מידע כללי ראג'סטן..

פושקר פושקר

העיירה פושקר (Pushkar) היא עיירה קדושה הנמצאת במדינת ראג'סטן (Rajasthan) בהודו. פושקר היא למעשה נווה מדבר ירוק מוקף הרים ובמרכזה אגם פושקר הנחשב לאגם קדוש אליו ההודים מאמינים שיש לעלות ברגל לפחות פעם בחיים ולטבול במיימיו, על פי האמונה ההינדית אגם פושקר נחשב לאחד מחמשת המקומות הקדושים ביותר ועל כן תמצאו בסביבת העיירה אינספור מקדשים ובתי תפילה שונים, האמונה אומרת שטבילה במי האגם הקדוש מסייעת לריפוי מחלות ומצבים..

ג'איסלמר ג'איסלמר

ג'איסלמר (Jaisalmer) היא אחת הערים הבולטת במדינת רג'אסטאן מכונה "העיר המוזהבת" וממקומת במערב רג'אסטאן (למעשה היא אחת הערים המערביות ביותר ברג'אסטאן ובהודו כולה הנמצאת ממש בסמוך לגבול המערבי של הודו. הביקור בג'איסלמר הוא לא ביקור שגרתי מדובר בעיר מרתקת אשר כבר בהגעה אליה תבינו שהיא שונה, היא נראית כעיר ישנה מהאגדות, כאילו אגדות הנסיכים והמהרג'ות מהודו נכתבו על רקע המקומות הללו שכן ג'איסלמר יכולה להוות רקע..

ג'איפור, הודו ג'איפור

גאיפור היא בירתה של מדינת ראג'סטן הממוקמת בצפון מערב הודו, העיר המכונה גם ה"עיר הוורודה" לא זוכה תמיד לכבוד הראוי לה מאחר ורבים מהמטיילים עושים בה עצירה קצרה באוטובוס בדרך לפושקר ולא נשארים בה על מנת לבקר ולהתרשם מיופיה. ג'איפור שווה יותר מעצירת ביניים ובהחלט מומלץ להשתקע בה למספר ימים ולהתרשם מהיופי ואטרקציות שג'איפור יש להציע. את כינוייה הכמעט רשמי כ"עיר הוורודה" קיבלה ג'איפור באה ה-19 אז הורה הראג'ה..

שאנטי גסט האוס - האמפי שאנטי גסט האוס

שאנטי גסט האוס (Shanthi Guest House) ממוקם בצד שמעבר לנהר בכפר האמפי שבדרום הודו. המקום נחשב לאחד המקומות הפופולאריים ביותר והמועדפים על ישראלים הנמצאים בהאמפי. הגסט האוס ממוקם לצד שדות אורז ומרחבים פתוחים של הכפר האמפי, ניתן למצוא שם חדרים עם נוף מיוחד במינו ובערב להנות משקיעה מדהימה בין שדות האורז והסלעים של האמפי. בעונה שבין נובמבר למרץ המקום מתמלא עד כמעט אפס מקום במטיילים - בעיקר ישראלים. יש שם פינות זולה..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון