תפריט
סגור

תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  איים בתאילנד ·    תאילנד ·    פסטיבלים בתאילנד ·    מסיבות בתאילנד ·    אטרקציות בצפון תאילנד ·    אטרקציות בבנגקוק · 

הודעות בפורומים

אם אתם צריכים עזרה בלתכנן את הטיול כדאי שתקראו את הפוסט שכתבתי

היי אחרי שטיילתי לא מעט זמן בתאילנד, רשמתי מאמר ארוך בו אני מסביר ומפרט על כל החוויות שהיו לנו בטיול. תוכלו..

על טיולים עם קונספט של אופיר טורס שמעת

שלום, שמי עדן ואני מטעם חברת "אופיר טורס". אנו מארגנים טייולים עם קונספט. אשמח להציע לך את טיול הטבע והנופים..

תאילנד לילדים

היי, אני מתכננת לנסוע ביולי אוגוסט לתאילנד {ללא בן זוג} עם שני בניי בני 4 ו 10.לבנקוק 1. חשבתי לנסוע..

תאילנד

תאילנד מהממת וגדולה לכן חשוב לתכנן במדוייק את הטיול יש צורך לברר טיסות לתאילנד השוואת מחירים וכדומה, כי חבל..

מסלול.

את המסלול של הטיול בתאילנד תמיד כדאי להתחיל מהצפון לדרום כך כל התיירים עושים וזה גם המסלול הזול יותר, יש גם..

חגים, פסטיבלים ואירועים מיוחדים, תאילנד

המזרח הרחוק ואסיה תאילנד חגים, פסטיבלים ואירועים מיוחדים, תאילנד
מטיילים רבים מגיעים לארצות נידחות על מנת לגלות תרבויות חדשות, לצד הרצון לנפוש, לעשות בטן גב וכמובן לעשות קניות יש בנו, הישראלים, רצון להתחבר לתרבות המקומית ולבחון איך האנשים "שם" מתנהגים, ומה ההבדלים בינם לבינינו. אין ספק כי הדרך הטובה ביותר להיפגש עם התרבות המקומית וללמוד עליה הוא לפגוש אותה ב"רגעי השיא" שלה, כל אותם אירועים ייחודיים בעלי אופי דתי או מסורתי הקשורים בטבורם ללב ליבה של התרבות. תאילנד היא ערב רב של תרבויות ומיזוג מעניין של אוכלוסיות שלאורך ההיסטוריה השתלבו זו בזו ויצרו מארג שלם של חגים ואירועים: חלקם בעלי השפעות בודהיסטיות, חלקם בעלי השפעות סיניות, חלקם נעוצים בתרבות התאית, ואחרים בעלי אופי לאומי ונועדו לציין את הפיכתה של תאילנד לממלכה ריבונית ועצמאית.

לוח השנה התאילנדי משופע באירועים וחגים. בסקירה זו נשתדל לציין את האירועים והחגים הבולטים. עוד נציין שחלק מהאירועים קבועים ומתקיימים באופן קבוע בתאריכים מסוימים או בחודשים מסוימים, ועם זאת החלק האחר אינו קבוע ומשתנה. קביעת לוח החגים והמועדים התאילנדי מושפע גם מלוח השנה הסיני שמושפע גם מהשמש (כמו לוח השנה הנוצרי) וגם מהירח (כמו לוח השנה העברי) כמו גם שינויים של עיבור השנה (הוספת חודש אחד אחת לכמה שנים) ועל כן לעיתים חלים שינויים במועדים בהם מתקיימים החגים האירועים משנה לשנה.

בנוסף האירועים שיפורטו בסקירה זו מתקיימים בכל רחבי תאילנד, ועל כן מומלץ מאוד לבדוק איזה אירוע מתקיים באיזה מקום ולנסות לתכנן את מסלולי הטיול על פיו. יחד עם זאת נציין כי מצד אחד נורא כדאי להגיע לאתרים בתאילנד מתי שמתקיימות בהן חגיגות ומתי שיש בהם פסטיבלים מיוחדים, ומצד שני חשוב לזכור שהתאריכים האלו יהיו עמוסים יותר ברחובות הערים החוגגות. יהיו רבה יותר תיירים (גם תיירות חוץ וגם תיירות פנים) ועל כן אף המחירים עשויים לעלות.
עוד בנושא תאילנד
תאילנדתאילנד

"Same Same But- Different!" אם במקרה חשקתם בחופשה חלומית במזרח הרחוק שמשלבת בתוכה גם נופים מדהימים של הרים, שמורות טבע ירוקות, חיות ג'ונגל פראיות לצד טיול וסיבוב שופינג בזיל לזול בחנויות..

עוד על תאילנד
איים בתאילנדאיים בתאילנד

אחד מאזורי התיירות האהובים והפופולאריים ביותר בתאילנד הוא החלק הדרומי של המדינה, זה שנמצא לשפתו של האוקיינוס ועמוס בחופים טרופיים נפלאים. אך יותר מאזור דרום המדינה פופולאריים האיים הנשקפים אל מול קו..

עוד על איים בתאילנד

לוח החגיגות התאילנדי:

חודש ינואר- חגיגות ראש השנה האזרחית. בתחילת חודש ינואר (לילה הסילבסטר- בין ה-31.12 ל-1.1) מתקיימים
ברחבי תאילנד חגיגות קבלת השנה החדשה. כמו בכל העולם המערבי גם התאילנדים מקבלים את השנה האזרחית החדשה בשלל חגיגות ופסטיבלים. מרכזי הערים מתמלאים המוני אדם המקבלים את השנה החדשה בנשיקות חצות, מופעי זיקוקי והמון אלכוהול ואווירה טובה. בליל הסילבסטר מתקיימות כמה מן המסיבות הטובות ביותר בערים הגדולות ובאזור האים בדרום.

חודש פברואר- פסטיבל הפרחים של צ'אנג מאי: בכל שנה, בסוף השבוע הראשון של חודש פברואר מתקיים בצ'אנג מאי פסטיבל הפרחים המסורתי. האירוע הייחודי מתקיים רק בצ'אנג מאי ואין לו אח ורע בכל תאילנד. מדובר על פסטיבל פרחים ססגוני המתקיים לאורך כל סוף השבוע (שלושה ימים) כאשר מרכז הפעילות וההתרחשות היא ביום הראשון לפסטיבל בו מתקיימות תהלוכות מרהיבות ומיצגים מדהימים של פרחים שנבנים תוך השקעה עצומה של זמן ויצירתיות על משאיות ענק החוצות את הרחוב המרכזי בצ'אנג מאי ומפיצות ניחוחות נעימים של מיליוני פרחים השזורים במלאכת מחשבת לכדי מיצגי ענק עוצרי נשימה.

חודש פברואר- ראש השנה הסיני: ראש השנה הסיני נקבע על פי הלוח הגרגוריאני (המושפע ממולד הירח) ועל כן הוא אינו קבוע, אך מתקיים בדרך כלל סביב חודש פברואר שהוא חודש המסמל את תחילת לוח השנה הסיני. מרכזי הסינים ברחבי תאילנד (בעיקר רובע צ'אינה טאון בבירה בנגקוק ושכונות סיניות נוספות בערים הגדולות) חוגגות את ראש השנה הסיני במצעדים ומפגנים מרהיבים של תהלוכות דרקונים, פסטיבלי שירה וריקוד ברחובות המרכזיים ושלל אירועים חגיגיים.

חודש פברואר- יום האהבה הבודהיסטי (Magha Puja)- גם הבודהיסטים חוגגים את יום האהבה, ולכן בנוסף לט"ו באב היהודי, Valentine Day הנוצרי יש גם את התאריך השלישי של האוהבים הבודהיסטים, אשר נחגג בעיקר במרכזי הבודהיזם בתאילנד, לאוס, קמבודיה ועוד. ליל יום האהבה הבודהיסטי נחגג בליל הירח המלא של החודש השלישי התאי (לוח השנה התאי הוא תוצר של לוח השנה הבודהיסטי), לרוב הוא "נופל" בחודש פברואר. התאריך נקבע עקב אירוע היסטורי במסורת הבודהיסטי בו בודהה נשא דרשה בפני 1200 נזירים שהתקבצו מכל קצוות האזור ללא הזמנה על מנת לשמוע את דבריו של המנהיג הקדוש. חג האהבה נחגג במחוות רומנטיות בין אוהבים ובתהלוכות של נרות שמתפרשות בכל רחבי תאילנד. בליל חג האהבה מומלץ לצאת לרחוב הראשי של העיר הגדולה בה אתם נמצאים ולהביט בהמונים צועדים ברחובות במצעדי הנרות היפיפיים.

• חודש אפריל: ראש השנה התאי (פסטיבל Songkran)- ראש השנה התאילנדי נחגג מידי שנה בחודש אפריל בין התאריכים 13-15 באפריל. החגיגות המסורתיות מתפרשות בכל רחבי תאילנד, אך במרכזי הערים הגדולות וכמובן בבירה בנגקוק מתקיימים שלל אירועים מרכזיים ההופכים את ימים אלו לימים מיוחדים בעלי אווירה מיוחדת, פסטיבלים ומסיבות.

• חודש מאי: חגיגות פתיחת עונת הזריעה- זהו חג חקלאי מסורתי הנחגג בעיקר בבנגקוק (מרכז החגיגות הוא בסמוך לארמון המלך) שם מתקבצים המונים בתאריך שנקבע מראש בחודש מאי ובו מציינים כולם את פתיחת עונת הזריעה התאילנדית. זהו חג בעל שילוב של יסודות דתיים וחקלאיים חילוניים השלובים ביניהם. ההמונים חוגגים את תחילתה שלל עונת זריעת היבולים ומתפללים בשביל החקלאים (ולמעשה בשביל כולם) שהשדות יניבו יבולים רבים בשנה הקרובה ושהאל ייתן שפע של גשמים לצמיחת היבול ולהצלחת גידולי החקלאים

• חודש מאי: פסטיבל Ngan Bun Bang Fai (פסטיבל הזיקוקים)- לצד חגיגות פתיחת עונת הזריעה מתקיים מידי שנה לקראת אמצעו של חודש מאי פסטיבל הזיקוקים והרקטות שנערך בעיקר באזור העיר יאסוטון (Yasothon) בצפון מזרח תאילנד. גם אירוע זה קשור לתחילת עונת זריעת השדות ותחינה לאלים להורדת גשמים רבים שישביחו את יבולי שדות האורז בשנה הקרבה. החוגגים יורים רקטות זיקוקים מסורתיות (ומאולתרות) אל השמים וזאת על מנת לעורר את האלים על מנת שיורידו ממטרים על הארץ ויבטיחו את הצלחת יבולי החקלאים בשנה הקרובה.

• חודש יולי: פסטיבל הנרות המסורתי (Khao Pansa Day)- פסטיבל מרהיב המתקיים מידי שנה ברחבי תאילנד ומלווה בתהלוכות של נרות מרהיבים המגולפים בעץ ובשעווה ומעטרים את רחובות הערים, כמו גם את המקדשים ומרכזי הפולחן. המונים יוצאים לרחובות בלילות במצעדי נרות מרהיבים המתחילים ממרכזי הערים ומסתיימים באזורי המקדשים שם מותירים המאמנים את נרותיהם בתקווה שיישארו דולקים זמן רב ולא ייכבו על אף הממטרים שנוטים לרדת בכל אותה תקופה של חודש יולי.

• חודש ספטמבר/אוקטובר- פסטיבל הצמחונים: חגיגה מעט משונה הנחגגת מידי שנה בין סוף ספטמבר לתחילת אוקטובר על ידי תושביה הסינים של תאילנד ומתרכזת בעיקר בערים: פוקט, פטאיה וטראנג. במהלך ימי החג המוני סינים מתנזרים מאכילת מוצרים שיש בהם שומן מן החי, בשר או כל דבר שמקורו בחי ושבמהלך תהליך הכנתו נגזלו חייהם של בעלי חיים כאלו או אחרים. הסינים מטהרים עצמים וצועדים ברחובות עם תמונות של קדושים סיניים. כמו כן ברחבי ערים אלו מתקיימות טקסים פולחניים ייחודיים (יש יאמרו מוזרים) ותופעות מוזרות של הלקאה עצמית ועינויי גוף ונפש.

• חודש נובמבר- פסטיבל לוי קארטונג- אחד מהאירועים היפים ביותר בלוח השנה התאילנדי. מדובר על פסטיבל מרהיב אשר מרכזו בעיר צ'אנג מאי בצפון, אך במרוצת השנים החגיגות התרחבו גם לאזורים שונים בתאילנד (ואף בשנים האחרון קהילות תאילנדים מקומיות חוגגים אותו גם בישראל). חגיגות הלוי קארטונג הם למעשה חגיגות הודיה לאל המים ולפיכך המוני מתכנסים לצד מקווי מים גדולים ונהרות ומשיטים עליהם סירות קטנות העשויות באופן מסורתי מעלי בננה (אך כיום ניתן להשיט גם סירות שונות ומגוונות יותר), כאשר בכל סירה יש נר אחד קטן הדולק והופך את הסירה למעין פנס קטן ובוהק המושט על פני המים. ההמונים משיטים אלפי סירות זעירות ההופכים את המראה של נקודות האור השטות על מימי הנהרות בכל רחבי תאילנד לחגיגה מרהיבה שכמובן אסור לפספס!

• חודש נובמבר- פסטיבל הפילים של פרובינציית סורין (Surin Elephant Round-up)- אחד האירועים המפורסמים המתקיים מידי שנה בסוף השבוע השלישי של נובמבר בפרובינציית סורין בתאילנד (אזור צפון מזרח המדינה). המונים יוצאים לרחובות על מנת לראות מצעדים של פילים מאולפים הצועדים ברחובות ומבצעים שלל מופעי ראווה שהם תוצר של אימון והכשרה ארוכה שהם עוברים על ידי מאמניהם. בתקופת הפסטיבל יש שלל אירועים ומופעים אשר מחד מושכים תשומת לב רבה מהתיירים הרבים המגיעים לאזור, ומאידך מעמידים בסימן שאלה את הטיפול בפילים ואת שיטות האילוף האכזריות שבאמצעותם גורמים לפילים הללו לעשות את אותם מעשים שונים ומשונים שלרוב בעלי חיים אלו כלל לא אמורים לעשות.

• חודש דצמבר- שבוע אירועי זיכרון לקורבנות הגשר על נהר קוואי (The Bridge Over the River Kwai)- אחד מהפרקים הקשים בהיסטוריה של אירועי מלחמת העולם השנייה בתאילנד הוא בניית מסילות הרכבת לבורמה אשר בחלקן עברו בשטחים הקשים לעבירות באזור תאילנד ושיאם היה בבנייתו המפרכת של הגשר מעל נהר קוואי. אלפי עובדי כפייה עבו על בניית הגשרים ואלפים קיפחו במהלך בניית הפרויקט השאפתני את חייהם. כיום מציינים התאילנדים מידי שנה בסוף חודש נובמבר ובתחילת חודש דצמבר את שבוע הזיכרון לאלפי הקורבנות בשלל אירועים שמתקיימים בסביבות הגשר העומד על תילו עד היום, במוזיאון לזכר הקורבנות שהוקם בסמוך ובשלל אירועים המגוללים את הסיפור ההיסטורי באזור העיר קצ'נבורי.

• חודש דצמבר: יום ההולדת של המלך- ב-5 לחודש דצמבר לובשת הממלכה התאילנדית חג וחוגגת את יום הולדתו של המלך התאילנדי. מצעדים נערכים בכל רחבי הממלכה ובעיקר מתרכזים בבנגקוק הבירה. המצעד המרכזי נערך ברחוב Ratchadamnoen (המצוי בלב בנגקוק וממוקם לא הרחק מרחוב הקוואסאן המפורסם).

• חודש דצמבר: יום כינון החוקה (Constitution Day)- יום כינון החוקה התאילנדית על ידי המלך ראמה ה-7 ב-10 לחודש דצמבר בשנת 1930 נחשב ליום חג בתאילנד. זהו היום שבו תאילנד החלה את פרקה כמדינה עצמאית ונאורה יותר. יום זה נחוג במגוון אירועים ברחבי הממלכה התאית ובמגוון חגיגות שמתרכזות בעיקר בבנגקוק.

• חגיגות "פול מון" (ירח מלא)- מסיבות הפול מון נערכות מידי חודש בליל הירח המלא בחוף האד-דרין בקופנגן (דרום תאילנד). המסיבות מושכות אליהם תיירים רבים והפכו במרוצת השנים האחרונות לאחת האטרקציות המרכזיות המתקיימות באזור האיים של תאילנד מידי חודש.

• חגיגות "האף מון" (חצי ירח)- עקב הצלחתן הבלתי מעורערת של מסיבות הירח המלא והעומס הרב שהביאו איתן אל חופי קופנגן הוחלט להרחיב את המסיבות ולקיים עוד שתי מסיבות מידי חודש על מנת לווסת את זרם התיירים ולהגדיל את כמות החגיגות. מסיבות ה"האף מון", כשמן כן הן, מתקיימות בימים של חצאי ירח (כלומר פעמיים בחודש- שבוע לפני מסיבת ה"פול מון" ושבוע לאחריה). המסיבות מתקיימות בחוף ההאד-באן-טאי הנמצא גם הוא בקופנגן.  

חגים, פסטיבלים ואירועים מיוחדים, תאילנד - נושאים קשורים

תאילנד תאילנד

"Same Same But- Different!" אם במקרה חשקתם בחופשה חלומית במזרח הרחוק שמשלבת בתוכה גם נופים מדהימים של הרים, שמורות טבע ירוקות, חיות ג'ונגל פראיות לצד טיול וסיבוב שופינג בזיל לזול בחנויות המוכרות הכל מכל- ממוצרי אלקטרוניקה, בגדים ועד המון צעצועים וגאדג'טים מגניבים ולקנח איך לא בנופש בחופים מרהיבים שטופי שמש עם חול לבן וקסום אין ספק- תאילנד היא הכתובת שלכם! תאילנד היא ארץ החלומות..

איים בתאילנד איים בתאילנד

אחד מאזורי התיירות האהובים והפופולאריים ביותר בתאילנד הוא החלק הדרומי של המדינה, זה שנמצא לשפתו של האוקיינוס ועמוס בחופים טרופיים נפלאים. אך יותר מאזור דרום המדינה פופולאריים האיים הנשקפים אל מול קו החוף. שורת האיים התאילנדים הם ללא ספק מקום שכל תייר בכלל ותייר ישראלי בפרט לא מעזים לפספס. האיים הם גולת הכותרת של הטיול מבחינת כיף, מסיבות, פינוק ונופש. הישראלים לא מוותרים לרגע על נופש מפנק באיים טרופים קסומים העמוסים באטרקציות..

צלילה בתאילנד צלילה בתאילנד

אחת האטרקציות המרכזיות בתאילנד עבור ישראלים היא צלילות באזור החופים והאיים. ישראלים רבים עושים את כל הדרך לאיים המצויים בדרום תאילנד גם כדי לנפוש אבל גם כדי לעבור קורסי צלילה ולהתנסות בצלילות אימון ובצלילות חובבים לעומקים שונים על מנת לזכות בהכשרה ובתעודת צוללן (שתקפה גם בישראל ובכל העולם) וגם כדי לחזות בכמה מאתרי הצלילה הנחשבים ליפים והמרהיבים בעולם. אזור החופים והאיים של תאילנד עמוס באתרי צלילה. האיים מצטיינים בכך..

סוקותאי, תאילנד סוקותאי

סוקותאי (Sukhuthai) הממוקמת בצפון תאילנד היא עיר שלמעשה מתחלקת לשתי ערים שונות סוקותאי הישנה וסוקותאי החדשה. בעוד סוקותאי החדשה היא עיר מודרנית לכל דבר, סוקותאי הישנה היא למעשה מעין "עיר רפאים" המרוחקת כ-12 קילומטרים מסוקותאי החדשה ומהווה מוזיאון גדול לממלכת סוקותאי הישנה ומרהיבה שהתקיימה לפי מאות בשנים באזור זה. ממלכת סוקותאי התקיימה באזורים אלו במאה ה-13 לספירה ומקור שמה הוא "זריחת האושר". לממלכת סוקותאי..

תחבורה בתאילנד תחבורה בתאילנד

אמצעי התחבורה בתאילנד הם רבים ומגוונים, מטיילים רבים מוצאים את עצמם עוברים אמצעי תחבורה אחד לאחד ומנסים להתייעל כמה שניתן על מנת לקצר את זמן המעבר ממקום למקום ואת זמן ההמתנה בפקקים. אנו ממליצים לכם שלא להתקבע על אמצעי תחבורה אחד אלא לנסות ולהתאים את אמצעי התחבורה לאורך הטיול שלכם בהתאם למספר פרמטרים: כמות הזמן שיש לכם, כמות הכסף שיש ברשותכם להקצות לנסיעות וגם כמה מחפשי חוויות וריגושים אתם... ללא ספק נסיעה בטוק-טוק היא נסיעה..

מזג אוויר בתאילנד

תאילנד היא מדינה בעלת מזג אוויר טרופי – לח וחם שם בכל חודשי השנה. בתאילנד קיימות למעשה שתי עונות עיקריות – עונת המונסונים והעונה היבשה, העונה המומלצת ביותר לטיול בתאילנד היא בין החודשים דצמבר ליוני, כאשר תקופת הגשמים והמונסונים היא בין חודשים יוני לנובמבר. בכל מקרה ניתן לטייל בתאילנד כל השנה – גם בתקופה הגשומה ניתן למצוא זמן טוב לטיול וגם אם תתקלו בגשם – לא תמיד הוא יהיה ברמה כזו שתשבש את הטיול וגם תמיד ניתן לעבור למקום..

ויזה לתאילנד ויזה לתאילנד

תאילנד כמו רוב המדינות בעולם מעניקה לתיירים הנכנסים אליה אשרת תייר (מעין "ויזה") ל-30 יום בעת הכניסה למדינה לאחר ביקורת הדרכונים בשדה התעופה. עם זאת על מנת לקבל אשרת שהייה ("ויזה") ארוכה יותר יש להסדיר את העניין מראש בשגרירות תאילנד בישראל (ראה פרטים מטה) ולצרף כמובן תשלום סמלי. במאמר זה נסקור את הדרכים לקבל "אשרת תייר" בתאילנד ל-30 וכיצד ניתן לאריך אותה באמצעים "פיראטיים" לתקופת זמן..

פארק "עולם החלומות", בנגקוק עולם החלומות בבנגקוק

פארק "עולם החלומות" (Dreamworld) הוא לונה פארק ענק ומרשים במיוחד מצוי בבנגקוק ומהווה אטרקציה נפלאה עבור ילדים וצעירים. הפארק מציע מגוון מתקנים המחולקים לאזורים שונים ביניהם עולם הפנטזיות, כיכר הפנטזיות, עולם החלומות, גינת החלומות ועולם ההרפתקאות. בכל אחד מהם עשרות מתקנים מגניבים במיוחד לקטנים ולגדולים. תוכלו למצוא כאן את כל המתקנים המסורתיים שהופכים לונה פארק למקום מוצלח במיוחד- רכבות הרים, מתקני אבובים, קרוסלות ושאר..

עולם הספארי, בנגקוק עולם הספארי בבנגקוק

אם חפצתם להגיע לטיול בתאילנד עם ילדים, אין ספק שתדרשו להשביע גם את רצונם של הקטנטנים על מנת שהטיול ייזכר גם עבורם בתור חוויה בלתי נשכחת. בנגקוק יודעת להציע לא מעט אטרקציות וחוויות לכל המשפחה, ואחת מהמובילות בהם הוא פארק "עולם הספארי" (The Safari World) של בנגקוק. הפארק ממוקם במרחק של שעה נסיעה במונית ממרכז העיר בנגקוק, אך הנסיעה אינה מפרכת במיוחד וניתן להגיע די בקלות באמצעות מונית או רכב שכור. הפארק..

טיסות לתאילנד טיסות לתאילנד

תאילנד הפכה בשנים האחרונות ליעד תיירותי מועדף. מאות אלפי אם לא מיליוני תיירים מכל העולם מגיעים אל בנגקוק הבירה מידי יום וממשיכים משדה התעופה המרכזי של בנגקוק אל מגון יעדי משנה ברחבי המדינה או באמצעות טיסות המשך מקומיות או באמצעות אמצעי התחבורה היבשתיים של תאילנד. ככל שעלתה הפופולאריות של תאילנד על מפת התיירות הבינלאומית כך גדלו בהתאמה מספר הטיסות המגיעות אליה מיעדים שונים ברחבי העולם. כיום כל חברת תעופה המכבדת את עצמה..

חוות התנינים Samut Prakan, בנגקוק חוות התנינים בבנגקוק

אחד מהאתרים העניינים לעושים את דרכם מכיוון בנגקוק לפטאיה הוא חוות התנינים Samut Prakan הממוקמת כ-20 קילומטרים דרומית לבירה בנגקוק. המתחם הענק מכיל בריכות ענק ובהם שורצים לא פחות מ-60 אלף תנינים! ניתן לראות כאן תנינים רבים מסוגים וממינים שונים (מנהלי המקום מדברים על לא פחות מ-28 זנים שונים של תנינים הקיימים בפארק, לרבות התנין הגדול ביותר בעולם אשר אורכו למעלה מ-6 מטרים!). מערב למתחם התנינים ניתן למצוא במקום עוד לא מעט..

פארק סיאם, בנגקוק פארק סיאם

פארק סיאם (Siam Park City) הוא פארק מים ענקי הנמצא בפאתי בנגקוק, בירת תאילנד. הפארק ממוקם כ- 40 ק"מ ממרכז בנגקוק וניתן להגיע אליו די בקלות באמצעות מוניות (הרכבת העילית אינה מגיעה לאזור זה). הפארק הוא אטרקציה נפלאה לילדים ולכל המשפחה והוא בדיוק החוויה שהילדים שלכם רוצים לעבור במהלך טיול החלומות לתאילנד. מדובר על פארק מים מרהיב המשלב בתוכו מגוון אטרקציות חלקן רטובות וחלקן קצת פחות. יש כאן שפע של בריכות,..

בנגקוק – Bangkok בנגקוק

בנגקוק היא בירתה של תאילנד, העיר הגדולה ביותר במדינה שהיא ללא ספק אחת הערים המעניינות ביותר באסיה ובמזרח הרחוק. אז נכון- היא צפופה, אפופת זיהום אוויר, מלאת פקקי תנועה ונוטה לגשמים עזים והצפות חדשות לבקרים אבל אין ספק שלא ניתן להתעלם ממרכזי הקניות הענקיים, חיי הלילה התוססים, מרכזי התרבות החשובים שבה, מוסדות השלטון וארמון המלך של תאילנד. כל אלה לא יאפשרו לכם להישאר אדישים אל מול אחת הערים הקצביות והתוססות של המזרח..

צ'ינאטאון, בנגקוק צ'יינהטאון בבנגקוק

אף עיר שמכבדת את עצמה לא יכולה להיות שלמה ללא רובע מיוחד של תושביה הסינים או בקיצור "רובע צ'ינאטאון" (Chinatown). גם ערים מערביות מכבדות את עצמן ברובע סיני מסורתי, אך ככל שנעים יותר לכיוון מדינות המזרח רובע הצ'ינאטאון הופך להיות חלק חשוב יותר ומאפיין יותר את העיר. הרובע הסיני של בנגקוק הוא ללא ספק אחד האזורים היפים והשוקקים ביותר בעיר שאף תייר לא ירצה לוותר ולפסוח עליהם. למעשה הורעב ממוקם סביב רחוב..

רכבת השמיים, בנגקוק רכבת השמיים בבנגקוק

רכבת השמיים (Sky Train) היא ללא ספק אחד מהחידושים המרעננים של תחבורת תאילנד בכלל ובנגקוק בפרט, והיא יכולה ממש להיחשב כאטרקציה תיירותית בפני עצמה. ראשית תיירים רבים מאז פתיחת הרכבת מבלים זמן רב בנסיעה בקווי רכבת זו שהיא הנוחה והיעילה ביותר כיום להתנייד בתאילנד, ושנית מאחר ומדובר ב"רכבת שמיים" הנוסעת בגובה רב מעל פני הקרקע היא מספקת מראות מרשימים של העיר מנקודת תצפית לא רעה בכלל. עד הגעתה של רכבת השמיים הייתה..

איותיה, תאילנד איותיה

אחת הערים המעניינות והעתיקות ביותר בתאילנד היא העיר איותיה (Ayutthaya). העיר אשר ממוקמת במחוז פרה נקהון סי איותיה מרחק של כ-85 קילומטרים צפונית לבנגקוק נחשבת לאחת הערים הקדושות ובעלת המסורות הקדומות ביותר בהיסטוריה התאית. העיר אשר חלקים נרחבים ממנה נחפרו במהלך העשורים האחרונים במסגרת חפירות ארכיאולוגיות ואף הוכרה לאחרונה כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו מהווה אטרקציה תיירותית נפלאה עבור חובבי המקדשים, העתיקות והחיפוש..

פטפונג, בנגקוק פטפונג

אזור הפטפונג (Patpong) של בנגקוק הפך להיות שם נדרף לחיי המין ההוללות והזימה של הבירה התאית. שמו של הפטפונג יצא למרחוק (לשמצה או שלא אתם תחליטו). מדובר למעשה על שני רחובות (אשר הרשאי ביניהם נקרא Patpong) שאורכם אגב לא עולה על 600 מטרים, אך במתחם הלא הגדול הזה נדחסים להם יחדיו עשרות (אם לא מאות) חנויות סקס, פאבים ובארים מפוקפקים ושאר תענוגות וחוויות מין המציעים לתיירים הרבים המגיעים לאזור זה חוויות מיניות שונות ומגוונות, מופעי מין..

פטאיה, תאילנד –Pattaya פטאיה

רצועת החוף של אזור צ'ומבורי המצוי במזרח תאילנד מכונה "פטאיה" שהיא בתרגום חופשי- "רוחות מונסון מערביות". העיר פטאיה היא אחד ממרכזי התיירות הגדולים של תאילנד והיא קנתה את שמה באופן מפוקפק למדי בתור "בירת הזנות וחיי המין של תאילנד". אומנם בשנים האחרונות העיר פטאיה שואפת למחוק את ה"תואר" המפוקפק הזה מהרזומה שלה אבל אין ספק שרבים מהתיירים נוהרים אליה בגלל אותם מועדוני מין פופולאריים כל כך..

רחוב קוואסן בבנגקוק Khao San Road קוואסן

רחוב קוואסן הוא אחד הרחובות העמוסים בבנגקוק - הוא למעשה המרכז למטיילים בכלל ולישראלים בפרט. הרחוב ממוקם במרכז בנגקוק וכולל מסעדות, בתי מלון וגסטהאוסים, ברים ומועדונים - והרבה חנויות ודוכנים המוכרים כל מה שיעלה בראשכם. תוכלו למצוא שם משרדי נסיעות בהם תוכלו לרכוש כרטיסים לכל יעד שתבחרו - בתוך תאילנד ומחוץ לה. הקוואסן בשביל הרבה מטיילים הוא נקודת הכניסה לתאילנד, והרבה מעבירים שם יומיים שלושה לפני הנסיעה לאיים, או בחזרה..

עולם המים של בנגקוק, בנגקוק עולם המים בבנגקוק

עולם המים של בנגקוק המכונה גם "האקווריום של סיאם" (Siam Ocean World) הוא אחת האטרקציות החדשות והמרהיבות באזור בנגקוק. מדובר על מתחם ענק הכולל מספר אקווריומים בגודל עצום המכילים כמה עשרות אלפי חיות (יש האומדים את כמות בעלי החיים שם בלמעלה מ-30 אלף!) מדובר על אלפי זנים שונים של יצורים תת-מימיים ודו חיים החיים מעל ומתחת ליבשה. המתחם העצום הזה ממוקם בקומות התחתונות של קניון פאראגון החדש המצוי בלב בנגקוק. המתחם..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון