תפריט
סגור

אגרה - תמונות

מפה של אגרה

קטגוריות קשורות

נושאים

  טאג' מאהל ·    אגרה ·    הודו · 

הודעות בפורומים

טיול לבד לדרום הודו כחודש ימים

היי אני נוסע בחודש דצמבר להודו ומתכנן להיות בדרום הודו האם אין בעיה לנסוע לבד מבחינת ביטחון?

טיול למזרח הרחוק

אני וחברה מתכננות לעשות טיול מזרח מאוקטובר, המסלול הכללי בערך כזה-טיסה מישראל עצירה בבנגקוק,משם ישר לקמבודיה..

הודו

אני ממש ממליץ לך לטוס עם עוד מישהו איתך שכבר היה ומכיר את המקומות שעלהם דיברת. חבר שלי בדיוק בימים אלה נמצא..

המלצות לטויוטה עם נהג בצפון הודו

זוג לא צעיר נוסע לדלהי וצפונה לשלושה שבועות בתחילת יולי. מעוניינים להתחיל טיול ברישיקש ומשם לעלות צפונה למאנלי..

אגרה

 אגרה  - כרטיס ביקור

שם מלא: אגרה (Agra)
מדינה: הודו
טריטוריה: אוטר פראדש
שטח: 188 קמ"ר
אוכלוסיה: 1,400,000 נפש
מטבע: רופי
 
אגרה – מידע כללי

העיר אגרה נמצאת בהודו תחת טריטוריית אוטר פראדש בחלקה הצפוני של הודו. העיר ממוקמת על גדות נהר הג'מונה הזורם בצפון הודו ומוכרת בעולם בעיקר בזכות המוזוליאום של הטאג' מאהל אשר בנה בה השאה ג'אן שהיה קיסר האימפריה המוגולית ונחשב לאחד משבעת פלאי תבל של העולם החדש. אגרה ידעה את תור הזהב שלה בתקופה שבין 1526-1658 אז הייתה בירת השליטים המוגולים אשר שלטו בממלכתם מתחומה, הקימו בה ארמונות מקדשים ומצודות אשר רובם עומדים על מקומם גם היום ומשמשים אתרי תיירות פופולאריים לתיירים רבים מכל העולם ובראשם כמובן הטאג'  מאהל ששמנו יצא למרחוק כאחד מאתרי התיירות המפורסמים והמוכרים ביותר בהודו אשר תיירים רבים מגיעים לאזור אגרה רק על מנת להתרשם מיופיו וייחודיותו.
 
העיר אגרה מכילה עוד מספר אטרקציות מרתקות גם מעבר לטאג' מאהל ולכן על אף שתיירים רבים "קופצים" לאגרה רק על מנת לראות את הטאג' מאהל וחוזרים חזרה לדלהי הבירה (ממנה יוצאים טיולי יום רבים לכיוון אגרה) מומלץ להישאר באזור אגרה לפחות לילה או אף יותר ולהתרשם מעוד שרידים מרהיבים של הקיסרות המוגולית הנמצאים בתחומה.
 
אגרה היא עיר תיירותית מאוד. אזור התיירות שלה המתרכז כמובן סביב הטאג' מאהל כולל מסעדות רבות, בתי מלון מכל הדרגות: ממפוארים מאוד ועד גסטהאוסים פשוטים, הרבה אמצעי תחבורה המבוססים בעיקר על ריקשות של מקומיים המפלסות את דרכן בתוך הכרך הסואן.
מחוץ לאזור התיירות של אגרה העיר עמוסה מאוד, צפופה ומאוד תעשייתית אך מעבר למרכז התיירותי שבה אין יותר מידי מה לשוטט.

עוד בנושא הודו
טאג' מאהלטאג' מאהל

הטאג' מהאל הוא ללא ספק אטרקציית התיירות המפורסמת ביותר בהודו המושכת אליה אלפי מבקרים מידי יום וזוכה לפופולאריות רבה בכל העולם. המבנה נחשב לאחד המבנים היפים ביותר בעולם ואף הוכתר בשנת 2007 כאחד מבין..

עוד על טאג' מאהל
קומבמלהקומבמלה

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה. קדושה, התעלות רוח והיטהרות בפסטיבל הכי הודי בהודו, לגדות נהר הגנגס. מה- 14 לינואר מתקיים ב"הרידוור" פסטיבל אדיר במימדיו – חווית ענק !!!..

עוד על קומבמלה

 
אגרה – מה לראות:

  • טאג' מאהל (Taj Mahal):אחד משבעת פלאי העולם החדש. נבנה על ידי השאה ג'אן שהיה ממפוארי וגדולי הקיסרות המוגולית במאה ה-17. המבנה האדיר המושפע מהארכיטקטורה המוגולית נבנה לזכר אשתו השנייה של הקיסר, ארג'מונד באנו בגום, והוא גם המוזוליאום לזכרה ואתר קבורתה המפואר מאוד. לאחר מותו של הקיסר עצמו הוצב ארונו בסמוך לארונה של אשתו האהובה וכיום משמש המבנה כמקום הקבורה של שניהם.  המבנה הוכרז כ"אתר מורשת עולמי" על ידי ארגון אונסק"ו והוא באמת ראוי לתואר אחת משבעת פלאי תבל. תיירים רבים נוהרים לאזור על מנת להתרשם מיופיו של המבנה אשר כניסה אליו עולה לא מעט כסף (750 רופי) בקנה מידה הודי. האתר פתוח שישה ימים בשבוע (פרט ליום שישי) בין השעוץ 06:00-19:00 והכניסה אליו מותרת עם מצלמות סטילס רגילות, אך הכנסת מצלמות וידאו אינה מותרת. בכניסה ניתן להפקיד חפצים אישיים האסורים בכניסה בשמירת חפצים מסודרת.
 
  • הטאג' הקטן (Baby Taj)-זוהי למעשה "אחיו הקטן" של הטאג' מאהאל הגדול. בין שני המבנים קיים לא מעט דמיון ארכיטקטוני ולכן הוא זוכה לתואר ה"טאג' הקטן" מידי התיירים הרבים. זהו הקבר של סגנו ויד ימינו של הקיסר ג'האנג'יר ששמו היה איטימאד א-דאולה (זהו גם שמו הרשמי והמקורי של הטאג' הקטן). בימיו של הקיסר ג'האנגיר נחשב א-דאולה למעין "ראש ממשלה" של הקיסרות המוגולית וביתו נישאה לקיסר. לאחר מותו הקימה לו ביתו (אשת הקיסר) את המוזוליאום המרשים הזה המשמש לו כאחוזת קבר. מבחינה היסטורית קדם מבנה זה למבנה הטאג' מאהאל שנבנה שנים אחריו אך ללא ספק הדימיון הארכיטקטוני ניכר בין שניהם (אם כי אין ספק כי הטאג' מאהאל עולה עליו פי מספר מונים). האתר נפתח עם הנץ החמה (שעת הזריחה) ועד השקיעה. עלות הכניסה 110 רופי. (מי שקונה כרטיס לטאג' מאהל הכרטיס כולל גם כניסה לטאג' הקטן אם תבקרו בו באותו היום).
 
  • סיקנדרה (Sikandra)-זוהי אחוזת הקבר של השליט הגדול של הקיסרות המוגולית הקיסר אכבר שהיה למעשה סבו של השאה ג'אן (שבנה את הטאג' המאהל המפורסם). את המבנה המרשים החל אכבר לבנות עוד בחייו כאשר הוא מתכנן ומתאים את אחוזת קברו לפי טעמו ולפי אורח והשקפת חיו. אכבר נחשב עד היום לקיסר המשמעותי ביותר בתולדות הקיסרות המוגולית ושלטונו אופיין בסובלנות כלפי כל הדתות. המבנה גדול המימדים מרהיב ביופיו ומשלב מספר סוגי ארכיטקטורה ואינו נשאר נאמר רק לארכיטקטורה המוגולית.
 
  • מבצר אגרה (Lal Quila)-מבצר אגרה אף הוא אחד ממפעלי הבנייה המרשימים של הקיסרות המוגולית בימיו של הקיסר המוגולי הגדול אכבר. המבנה שהחל להיבנות בתקופת שלטונו של אכבר אך המשיך להיבנות ולהתפתח על ידי בנו ג'האנג'יר ועל ידי נכדו השאה ג'אן , רחב ידיים ומוקף בחומה גבוהה ומבוצרת. כאשר עוברים את החומה המקיפה את המבצר רואים בתוכה מעין עיר קטנה שיש בה הכל, מבני מגורים, מרחצאות, אולמות קבלות פנים ומקומות התכנסות, מקומות פולחן ותפילה אשר הגדול בהם הוא "מסגד הפנינים" היפה. את כל אלה בנה בתחילה הקיסר אכבר כדי לשמש מבנה מבוצר למטרות צבאיות, אך נכדו השאה ג'אן הרחיב את הייעוד של המקום והפך אותו להיות לארמון נוסף מבין שלל ארמונותיו מהם שלט בתקופת שלטונו באגורה. הכניסה למתחם המבצר עולה כ-250 רופי (עם זאת אם רכשתם כרטיס כניסה לטאג' מהאל תוכלו להיכנס גם למבצר אגרה באותו מחיר אך באותו היום בלבד).

צילומים: Olaf Oehlsen, Potsdam, Michael L. Kaufman, Hans A. Rosbach, Kumaravels

 
 
 

אגרה - נושאים קשורים

טאג' מאהל, אגרה (הודו) טאג' מאהל

הטאג' מהאל הוא ללא ספק אטרקציית התיירות המפורסמת ביותר בהודו המושכת אליה אלפי מבקרים מידי יום וזוכה לפופולאריות רבה בכל העולם. המבנה נחשב לאחד המבנים היפים ביותר בעולם ואף הוכתר בשנת 2007 כאחד מבין שבעת פלאי תבל של העולם החדש. בשנות השמונים של המאה ה-20 עוד בטרם מותג כ"פלא תבל" זכה הטאג' מהאל להכרה בינלאומית כאשר ארגון אונסק"ו של האו"ם קבע אותו כאתר מורשת עולמית ראוי לשימור והוא ללא ספק ראוי לכל הסופרלטיבים והתארים..

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה קומבמלה

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה. קדושה, התעלות רוח והיטהרות בפסטיבל הכי הודי בהודו, לגדות נהר הגנגס. מה- 14 לינואר מתקיים ב"הרידוור" פסטיבל אדיר במימדיו – חווית ענק !!! הפסטיבל נמשך 3 חודשים, שבמהלכם ישנם מספר ימי טבילה קדושים, המהווים רגעי שיא והזדמנות פז נדירה לזכות בברכת האלים. "הקומבמלה" - kumbhamela, זה בלגאן של מיליוני מאמינים שיורדים..

רישיקש רישיקש

רישיקש (Rishikesh) היא עיר קטנה הממוקמת במדינת אוטראקהאנד (Uttarakhand) שבצפון הודו ונחשבת לעיר קדושה להינדים ולמרכז יוגה ומדיטציה המושך אליו תיירים מכל רחבי העולם. העיר שוכנת למרגלות הרי ההימלאיה ונהר הגנגס חוצה אותה. האווירה ברישיקש היא שלווה ורוחנית מאוד, יש בה הרבה אשרמים והרבה מטיילים בוחרים לעבור שם קורסים שונים בתחומי המדיטציה והיוגה. המטיילים והתיירים ברישיקש מתרכזים בדרך כלל בשני איזורים - לאקשמן..

דלהי, הודו דלהי

דלהי, בירתה של הודו, פותחת את שעריה אל המוני התיירים הגודשים אותה מידי שנה. הישראלים שנשבים בקסמיה של הודו חוזרים אליה פעם אחר פעם לחוות, לטעום ולהתחבר לקסם של הודו. דלהי היא למעשה ה"שער להודו" היא הטעימה הראשונה של מרבית התיירים שעושים כאן את צעדיהם הראשונים בממלכת השאנטי, המקדשים, התרבות ההינדית העתיקה, הטעמים הניחוחות והחוויות שרק מי שביקר בהודו יכול להבין אותן. דלהי מזמינה את התיירים למגוון חוויות של ישן וחדש,..

מיין בזאר, ניו דלהי מיין בזאר ניו דלהי

מיין בזאר (Main Bazar) היא אולי האזור המפורסם ביותר בקרב המטיילים הישראלים והמטיילים בכלל המגיעים לאזור דלהי. מדובר על קומפלקס של מספר רחובות צפופים ועמוסים בחלקה העתיק יותר של דלהי בו מרוכזים מרבית המטיילים והתרמילאים ואיפה שיש תרמילאים כמובן שיש המון ישראלים! באזור המיין בזאר יש המון מסעדות, מלונות, חנויות דוכנים והכל באוריינטציה ישראלית. ישראל של דלהי מרוכזת באזור המיין בזאר ללא ספק. זהו המקום האולטימטיבי לאכול פלאפל, שווארמה, בורקסים ועוד..

עמק ספיטי, צפון הודו ספיטי

עמק יפה ומיוחד בצפון מזרח מדינת הימצ'ל פראדש שבצפון הודו. 'ספיטי' הוא השם המשמש לציון העמק, הנהר שזורם בו, שם העם היושב במקום ושם השפה המדוברת בעמק. העמק הוא מדבר גבוה - בצל גשם. ענני הגשם הבאים מהאוקיאנוס ההודי שבדרום, נחסמים על ידי רכס ההימלאיה האדיר – Great Himalayan Range ומורידים את כל הגשם בשיפוליו הדרומיים של הרכס. מדבר אלפיני זה מחובר לעולם בארבעת חודשי הקיץ. עם בוא הסתיו והשלג..

קאסול - Kasol קאסול

קאסול קנתה לה שם בקרב הישראלים בתור אחד הכפרים המתויירים ביותר באזורים של צפון הודו. אם תעשו את כל הדרך עד קאסול תידהמו ללא ספק כיצד מקום כל כך קטן וכפרי יכול לקנות לעצמו שם כל כך גדול ולהפוך להיות כמעט "בירת צפון הודו" או לכל הפחות בירת עמק פרוואטי היפיפה בו היא שוכנת. קאסול היא כאמור עיירה קטנה פסטוראלית ושלווה השוכנת בינות יערות אורנים בלב ליבו של עמק פרוואטי בו זורם נהר הפרוואטי. קאסול היא יעד אהוב..

מנאלי, הודו מנאלי

מנאלי היא אחד מהיעדים המוכרים והמתויירים ביותר באזור צפון הודו, העיירה הפסטוראלית ששוכנת למרגלות הרי ההימלאיה בקצהו של עמק קולו (Kullu Vally)נמצאת אף היא ברום גבוהה מאוד (כ-1800 מטרים מעל פני הים) ומורגשת בה האווירה המיוחד והכפרית השוררת באזור זה. השלווה הפסטוראלית של מנאלי הופרה לפני לא הרבה שנים עת גילו אותה התיירים הרבים ו"כבשו" אותה בהמוניהם בהופכם אותה ליעד תיירותי ופופולארי מאוד. מטיילים רבים מגיעים לאזור מנאלי על מנת להשתקע..

מנאלי - עמק קולו מנאלי

בין הרים נישאים, יערות-עד ונהרות גועשים, חבויה לה מנאלי Manali , עיירה קטנה ויפהפייה, סביבה כפרים ציוריים ומעיינות חמים. ב"עמק קולו" Kulu valley ולאורך "נהר הביאס" Bias River, יש נוף מדהים של יערות- עד, ארזי הימלאיה, אשוחים ואורנים. תושבי "עמק קולו", הנקרא גם "עמק האלים", חביבים ביותר. האזור מפורסם ב"שלים" - שמיכות צמר איכותיות, ארוגות בעבודת יד ובמטעי התפוחים. מנאלי..

לדאק - Ladakh לדאק

"לה-דאג" – עולם אחר, משמעות שמה "ארץ מעברי ההרים הגבוהים". 'חבל לדאק' הוא מדבר גבוה וצחיח, 'בצל גשם' הממוקם גיאוגרפית בשולי רמת טיבט. יושב במרומי רכס ההימלאיה שהינו אחד מרכסי ההרים הצעירים בעולם, הגדול והגבוה שבהם. הנוף הלדאקי מרשים במיוחד. תצורות נוף של גרניט ואבן חול המוכרות לנו מאזור 'ההר הגבוה של סיני', בתוספת פסגות מושלגות ממעל ונהרות עם רצועה חקלאית ירוקה בתחתית..

לדאק לדאק

חבל 'לדאק' התפרסם בשנים האחרונות והפך ליעד תיירותי מוכר, עד שב'לה', בירתה של 'לדאק'(3200מ') יש נוכחות קבועה ומרשימה של תיירים מכל רחבי העולם. חבל לדאק הינו חלק ממחוז גדול יותר -ג'אמו קשמיר, שעלה לכותרות בשל הסכסוך הפנימי בין ההינדים למוסלמים ובין הודו לפקיסטן. למרות שמדובר במחוז של הודו, לדאק דומה יותר הן מבחינה נופית והן מבחינה תרבותית-דתית לשכנתה מצפון – טיבט, ומכאן גם כינויה..

הודו הודו

הודו (India) היא מדינה בדרום אסיה - השביעית בגודלה בעולם מבחינת שטח והשנייה מבחינת אוכלוסייה - למעלה ממליארד נפש. היא נחשבת למדינה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם. הודו נחשבת ליעד טיול פופלארי בקרב מטיילים מכל העולם ובעיקר ישראלים. עשרות אלפי ישראלים טסים בכל שנה להודו - מטיילים צעירים אחרי צבא המחפשים מקום שונה, זול ומיוחד, צעירים בשנות ה-30 לחייהם המחפשים שקט רוחני, יוגה ומדיטציה וכן קבוצות של..

דרום הודו דרום הודו

דרום הודו – מידע כללי הודו היא כידוע רפובליקה ענקית, ועל כן נוהגים התיירים והמטיילים שבה לחלק אותה למספר אזורים על פי רוחות השמיים על מנת להקל את ההתמצאות ולחלק את זמני הטיול שלהם כך שיצליחו לבקר בכמה שיותר אזורים ולחוות כמה שיותר חוויות. כל אזור בהודו ניתפס בידי התיירים אחרים וזוכה למעין דימוי. החלק של דרום הודו הוא ללא ספק הסממן של החופש, הבילויים, האווירה הטרופית הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת התרבות וכן....

צפון הודו צפון הודו

צפון הודו – מידע כללי רפובליקת הודו היא אחת מהארצות הגדולות ביותר בעולם, היא מדורגת השביעית בעולם אם נרצה לדייק, שטחה הכולל מקיף למעלה מ-30 אלף קילומטרים רבועים והיא נפרשת על פני מגוון צורות נוף שונות ומרהיבות. בשל גודלה של הודו נוהגים התיירים לחלק אותה למספר אזורי טיול ותיירות ונוהגים לטייל בה על פי אזורים זה בשל גודלה והמרחקים הגדולים בין הערים השונות. אזור צפון הודו נחשב ליהלום שבכתר עבור המטיילים..

חיסונים להודו

הודו מהווה יעד פופולארי ביותר בקרב מטיילים ישראלים – מידי שנה עשרות אלפי ישראלים בוחרים לטייל בהודו. הודו היא מדינה אשר ברוב חלקיה תנאי התברואה ירודים, הגישה למי שתייה נקיים לא תמיד פשוטה והמזון – במיוחד זה המוכן ונמכר ברחוב עשויי לסכן את בריאות המטיילים, בתוספת הצפיפות הרבה ושירותי הרפואה שלא תמיד זמינים בכל מקום שתרצו לבקר בו מומלץ לדאוג ולקבל את כל החיסונים הנדרשים לפני הנסיעה. לפני נסיעה להודו יש לוודא שאתם מקבלים חיסונים להודו..

קשמיר, הודו קשמיר

חבל קשמיר הוא חבל ארץ בצפון הודו הנתון מזה שנים בסכסוך פוליטי של גבולות בין כל המדינות הגובלות בו: הודו, פקיסטאן וסין, כאשר הסכסוך המרכזי והעקוב מדם הוא בין הודו וסין על השליטה בחבל הארץ הקשמירי. בפתחם של דברים נאמר שקשמיר (Kashmir)היא אזור מסוכן למטיילים בכלל ולמטיילים ישראלים בפרט. רוב האוכלוסייה המרוכזת בו היא אוכלוסייה מוסלמית, ובשנים האחרונות חדרו לאזור תאי טרור שחלקם פועלים במסגרת הסכסוך ההודי פקיסטאני על עתידו של חבל קשמיר והאחרים הם גם..

דרמסלה דרמסלה

העיר הצפונית דרמסלה נחשבת לאחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב מטיילים בהודו. האזור הוא אזור הררי יפהפה השוכן למרגלות הרי ההימליה עם נופים עוצרי נשימה, טבע מהפנט ואווירה קסומה. בימים בהם הראות טובה ניתן לראות פסגות הרים מושלגות אשר למרגלותיהן יערות ירוקים של עצי אורן. דרמסלה היא עיר משכנו של הדלאי לאמה וממשלת טיבט הגולה. לאחר כיבוש חבל טיבט על ידי הסינים בשנת 1959 נמלט הדלאי לאמה (טנזין גיאטסו) יחד עם פליטים טיבטים..

ג'איפור, הודו ג'איפור

גאיפור היא בירתה של מדינת ראג'סטן הממוקמת בצפון מערב הודו, העיר המכונה גם ה"עיר הוורודה" לא זוכה תמיד לכבוד הראוי לה מאחר ורבים מהמטיילים עושים בה עצירה קצרה באוטובוס בדרך לפושקר ולא נשארים בה על מנת לבקר ולהתרשם מיופיה. ג'איפור שווה יותר מעצירת ביניים ובהחלט מומלץ להשתקע בה למספר ימים ולהתרשם מהיופי ואטרקציות שג'איפור יש להציע. את כינוייה הכמעט רשמי כ"עיר הוורודה" קיבלה ג'איפור באה ה-19 אז הורה הראג'ה..

אמריצר Amritsar , הדת הסיקהית ומקדש הזהב אמריצר

פירוש השם אמריצר הוא 'בריכת הנקטר', או בריכת ה'אלמוות' והיא מרכזם הרוחני של בני הדת ה'סיקהית'. אמריצר נמצאת במדינת פנג'ב הפורה – 'ארץ חמשת הנהרות'. הדת הסיקהית נוצרה במאה ה-15 והיא שילוב מעניין ביותר בין ההינדואיזם והאסלאם. הסיקהים מאמינים באל אחד, דוגלים בשוויון בין כל בני האדם ומאמינים במושג ה'קארמה' וגלגול נשמות. לסיקהים שושלת של 10 מורים – 'גורואים',..

בנגלור, הודו בנגלור

בנגלור (Bangalore) היא עיר הבירה של מדינת קארנאטקה בדרום הודו. בנגלור היא העיר השלישית בגודלה בהודו כולה והיא נחשבת כמרכז תעשייה וכלכלה חשובים בהודו כולה. יש בה ריכוזים גדולים של תעשיות מסורתיות, אך גם תעשיות חדשות ומרכזי מחקר כמו חקר החלל, תעשיות ומעבדות אלקטרוניקה מתקדמות וכד'. באספקט הזה בנגלור היא סוג של "עמק הסיליקון" של הודו, מרוכזות בה תעשיות היי-טק ויזמות פורצות דרך ויש בה את מיטב המוחות הצעירים המפתחים את עתידה הכלכלי..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון