תפריט
סגור

אופסלה - תמונות

מפה של אופסלה

קטגוריות קשורות

  אירופה     שבדיה  

נושאים

  אופסלה ·    שבדיה · 

הודעות בפורומים

vaddo שבדיה

שלום חברים, אני חושבת לתכנון טיול לואדו בשבדיה, והייתי שמחה אם מישהו מכאן היה ויכול להמליץ. מה יכולה להיות..

פטגוניה

הי קרול, פטגוניה היא באמת מקום נפלא לטיול (גם אני מעריך שזה המקום אליו התכוון הבחור). אתקן את הדברים שכתב..

אופסלה

אירופה שבדיה אופסלה
אופסלה – כרטיס ביקור

שם:אופסלה (Uppsala)
מדינה: שבדיה
חבלארץ: אופלנד
שטח: 47 קמ"ר
אוכלוסייה: 128,000 נפש
שפהרשמית: שבדית
מטבע: קורונה שבדית
שעון: השעון המקומי באופסלה מאחר את שעון ישראל בשעה אחת
תחבורה:הדרך הנוחה ביותר להגיע לאופסלה היא בנסיעה ברכבת מהירה מבירת שבדיה סטוקהולם. מסילת רכבת מהירה מחברת בין שתי הערים בנסיעה שאינה אורכת מעל 40 דקות. רבים מתושבי אופסלה עובדים בסטוקהולם הבירה ועושים קו זה מידי יום ביומו.
 
אופסלה – מידע כללי

אופסלה (Uppsala) היא אחת הערים החשובות והמרכזיות בשבדיה, היא ממוקמת במרכז המדינה כ-70 קילומטרים צפונית מהבירה סטוקהולם. העיר אופסלה, ממוקמת בחבל אופלנד ונחשבת לעיר הרביעית בגודלה בשבדיה. אופסלה היא עיר בירה של מחוז אופסלה והיא נודעת בעיקר בזכות שני מאפיינים חשובים שלה. אוניברסיטת אופסלה אשר נוסדה בה במאה ה-15 לספירה נחשבת לאוניברסיטה הראשונה בסקנדינביה והיא מושכת אליה עד היום סטודנטים רבים מכל רחבי ארצות סקנדינביה ואירופה הודות לוותיקות שלה, לבוגריה המפורסמים אשר רבים מהם זכו בפרסי נובל, והיותה מרכז אקדמי חשוב בעל שם עולמי.
 
לצד האוניברסיטה של אופסלה לעיר חשיבות דתית היסטורית שכן בעיר שוכן הארכיבישוף של שבדיה מאז המאה ה-12.  מקום מושבו של הארכיבישוף היא הקתדראלה הגדולה של אופסלה אשר גם היא מהווה מוקד משיכה לתיירים רבים אשר אוהבים ארכיטקטורה גותית מרהיבה.
עוד בנושא שבדיה
שטוקהולםשטוקהולם

סטוקהולם –כרטיס ביקור שם מלא: סטוקהולם (Stockholm) מדינה: שבדיה חבל ארץ: סדרמנלנד ואופלנד שטח: 377 קמ"ר אוכלוסייה: 810,000 נפש שפה רשמית: שבדית מטבע: קורונה שבדית ..

עוד על שטוקהולם
שבדיהשבדיה

שבדיה, אחת המדינות היפות והמרהיבות מבין הארצות הנורדיות של סקנדינביה מצליחה להיות שילוב מרהיב שבין בניה מערבית מודרנית, טבע ונופים עוצרי נשימה ועשרות רבות של מסלולי טיול, אתרי טבע נפלאים, יערות..

עוד על שבדיה
 
אופסלה ידעה שריפה קשה בשנת 1702 אשר החריבה חלקים נרחבים אמוד בעיר וגרמה נזקים קשים למבנים המרכזיים שבה ביניהם אוניברסיטת אופסלה, הקתדראלה המרכזית וטירת אופסלה. מבנים רבים בעיר נחרבו קליל והיה על השלטונות לבצע עבודות שיקום נרחבות אשר כיום הושלמו במלואן. ניתן עדיין למצוא היום בתים ששרדו את השריפה ועומדים על טילם עוד מהתקופה שקדמה לשריפה, אך כאמור רוב האזורים בעיר כיום הם אזורים משוקמים או משוחזרים.
 
אופסלה – מה לראות ומה לעשות?

אופסלה אינה מרוחקת מרחק רב מעיר הבירה סטוקהולם ולכן אם חפצה נפשכם לעשות טיול באופסלה מומלץ לערוך כאן טיול של יום, ניתן להגיע באמצעות הרכבת או באמצעות נסיעה של 70 ק"מ צפונה על כביש E4. תוכלו להתרשם ממספר נקודות העניין והאווירה הסטודנטיאלית של העיר ולחזור אל סטוקהולם הבירה לעת ערב.

  • האוניברסיטה של אופסלה  (Uppsala universitet) האוניברסיטה של אופסלה כאמור היא אחד ההישגים האקדמיים החשובים של שבדיה. היא נחשבת לאוניברסיטה הוותיקה ביותר מבין מדינות סקנדינביה. מתארכים את תחילת שנות פעילותה במאה ה-15  (שנת 1477) ומאז היא פועלת ברציפות עד היום. האוניברסיטה של אופסלה מדורגת כיום בין 80 האוניברסיטאות הטובות ביותר בעולם והיא מהווה אבן שואבת לסטודנטים רבים הבאים ללמוד כאן במקום שהוציא מספר רב של זוכי פרס נובל. מבנה האוניברסיטה נשתמר כמעט במלואו מימיו הראשונים ואגפים שונים בו הוגדרו לאורך השנים כמוזיאונים. תיירים יכולים לבקר ברחבי הקמפוס ולהתרשם מהלימוד האוניברסיטאי במקום בעבר ובהווה. האוניברסיטה היא ללא ספק מרכז החיים של אופסלה כיום והיא משפיעה מאוד על האווירה האוניברסיטאית הצעירה המאפיינת את כל העיר. האוניברסיטה ממוקמת ממש בלב ליבה של העיר אופסלה והעיר כולה עוטפת אותה מכל עבריה.

 

  • הקתדראלה של אופסלה (Uppsala domkyrka) אחד מן המבנים הגדולים והמרשימים ביותר באופסלה לצד האוניברסיטה היא הקתדראלה המרכזית של אופסלה. הקתדראלה נבנתה במאה ה-13 ומאז עברה שיפוצים ושיפורים עד המאה ה-19 אז קיבלה את צורתה הסופית כפי שהיא נראית כיום. הקתדראלה המתנשאת לגובה של כ-120 מטרים נחשבת לקתדראלה הגדולה ביותר במדינות סקנדינביה. הקתדראלה נחשבת חשובה במיוחד שכן הארכיבישוף של שבדיה יושב באופסלה מן המאה ה-13 והוא כמובן פרס על הקתדראלה את חסותו. בתוך הקתדראלה קבורים מספר מלכים ואישים חשובים מן המורשת השבדית הלאומית. שבדים רבים פוקדים את המקום הן מפאת קדושתו הנוצרית והן מבחינת קדושתו הלאומית בשל הקברים של שועי העם השבדי הנחים במקום למנוחת עולמים.

 

  • טירת אופסלה (Uppsala Castle) טירת אופסלה היא טירה מלכותית אשר נבנתה באופסלה במאה ה-16 וההיסטוריה שלה נקשרה לאורך השנים עם ההיסטוריה של שבדיה כולה. מלכי אופסלה נהגו לשבת בה לעיתים ומספר תחנות בהיסטוריה השבדית קשורות בטירת אופסלה (כמו למשל ההחלטה הגורלית של המלך גוסטב השני במאה ה-17 ששבדיה תיקח חלק במלחמת שלושים השנים). המבנה המרשים פתוח כיום לקהל הרחב לאחר שעבר שיפוצים נרחבים לשיקום הנזקים הקשים שנגרמו לו עקב השריפה הגדולה שפקדה את אופסלה בשנת 1702. כיום המבנה משמש גם כמקום מושבו הקבוע של מוזיאון האומנות של אופסלה.

צילומים: Cyberjunkie
 

אופסלה - נושאים קשורים

סטוקהולם, שבדיה שטוקהולם

סטוקהולם –כרטיס ביקור שם מלא: סטוקהולם (Stockholm) מדינה: שבדיה חבל ארץ: סדרמנלנד ואופלנד שטח: 377 קמ"ר אוכלוסייה: 810,000 נפש שפה רשמית: שבדית מטבע: קורונה שבדית אקלים: מזג האוויר בסטוקהולם מושפע ממיקומה הצפוני של העיר, לפיכך חלוקת היום והלילה בו משתנה בהתאם לעונות בעוד בחורף יש בסה"כ 6 שעות יום בקיץ השמש זורחת בסטוקהולם כ-18 שעות ביום! החורף בסטוקהולם קשה, קר ומושלג..

שבדיה – Sweden שבדיה

שבדיה, אחת המדינות היפות והמרהיבות מבין הארצות הנורדיות של סקנדינביה מצליחה להיות שילוב מרהיב שבין בניה מערבית מודרנית, טבע ונופים עוצרי נשימה ועשרות רבות של מסלולי טיול, אתרי טבע נפלאים, יערות מוריקים וחוויות נפלאות המומלצות לכל התיירים ההרפתקנים ביניכם. שבדיה מציעה החל מערים גדולות ומפורסמות כמו סטוקהולם וגטבורג בדרום ועד אזורים קפואים ומיושבים בדלילות בצפון המדינה שם השמש זורחת כל הקיץ והעלטה נוכחת כל החורף. וגם מלון..

גטבורג, שבדיה גטבורג

גטבורג – כרטיס ביקור שם: גטבורג (Goteborg) מדינה: שבדיה חבלארץ: וסטריטלנד שטח: 465 קמ"ר אוכלוסייה: 507,000 נפש שפה: שבדית מטבע: קרונה שבדית גטבורג – מידע כללי גטבורג היא העיר השנייה בגודלה בשבדיה אחרי סטוקהולם הבירה. היא ממוקמת בדרום המדינה לחופיה המערביים ונמצאת בשפכו של מהר היטה הנשפך אל אזור מצר קטגט המהווה את הגבול הטבעי שבין שבדיה לבין דנמרק. גטבורג היא העיר השנייה בחשיבותה (ויש שיאמרו אף הראשונה בחשיבותה)..

קופנהגן, דנמרק קופנהגן

קופנהגן – כרטיס ביקור שם: קופנהגן (Copenhagen) מדינה: דנמרק שטח: 526 קמ"ר אוכלוסייה: 1,153,000 נפש שפה: דנית מטבע: קורונה שעון מקומי: השעון המקומי בקופנהגן זהה לשעון ישראל תחבורה: קופנהגן היא צומת חשובה ועיר מרכזית בדנמרק, היא מחוברת לעיר מאלמו בשבדיה באמצעות גשר ארסונד המקשר אותה יבשתית עם מדינות סקנדינביה הצפוניות. בסמוך לקופנהגן ממוקם נמל התעופה הבינלאומי קסטרופ בו נוחתות טיסות בינלאומיות. בתוך קופנהגן כלי התחבורה הרשמי..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון