תפריט
סגור

וראנסי - תמונות

מפה של וראנסי

קטגוריות קשורות

נושאים

  וראנסי ·    צפון הודו ·    הודו ·    Varanasi · 

הודעות בפורומים

טיול לבד לדרום הודו כחודש ימים

היי אני נוסע בחודש דצמבר להודו ומתכנן להיות בדרום הודו האם אין בעיה לנסוע לבד מבחינת ביטחון?

טיול למזרח הרחוק

אני וחברה מתכננות לעשות טיול מזרח מאוקטובר, המסלול הכללי בערך כזה-טיסה מישראל עצירה בבנגקוק,משם ישר לקמבודיה..

הודו

אני ממש ממליץ לך לטוס עם עוד מישהו איתך שכבר היה ומכיר את המקומות שעלהם דיברת. חבר שלי בדיוק בימים אלה נמצא..

המלצות לטויוטה עם נהג בצפון הודו

זוג לא צעיר נוסע לדלהי וצפונה לשלושה שבועות בתחילת יולי. מעוניינים להתחיל טיול ברישיקש ומשם לעלות צפונה למאנלי..

וראנסי

העיר וראנסי היא ללא ספק אחת הערים המרתקות והקסומות ביותר למטייל המערבי המגיע לטעום את הודו. יש האומרים שוראנסי מרכזת בתוכה את כל מה שמטייל רוצה לראות בהודו והכל תחת קורת גג אחת: טקסים של בני דת ההינדו ואלפי צליינים המגיעים אליה, פרות קדושות המסתובבות רחובות, גדות הגנגס השוקקים והמלאים פולחנים דתיים וטקסי דת, שווקים עמוסי אבק ומלאי כל טוב והמון חוויות.
 
וראנסי היא עיר עתיקה וקדושה ביותר, מקומה על גדות נהר הגנגס קשר את שמה באמונה כי למות בוראנסי מבטיח למאמין בדת ההינדו חיים טובים יותר בגלגול הבא. צליינים הינדים רבים מגיעים אל וראנסי על מנת למות בה, שבה יישרף אפרם ויפוזר על מימי הגנגס ומשם יזרום גם המת אל העולם הבא ויתגלגל אל חיים טובים יותר כאמור.
 
וראנסי היא זיקוק של החוויה ההודית, היא לא קלה כלל לעיכול בתחילה ויש המזדעזעים מהמראות העוני הלכלוך הקבצנים והבלגן ברחובות העמוסים, עם זאת ככל שמתרגלים אליה מצליחים גם להתחבר אל השלווה שבה, אל אווירת הקדושה המיוחדת ומבינים שהאפר המורגש באוויר והעשן המיתמר מעל העיר אלו אינם פרי התעשייה או הפיח שאנו רגילים במערב אלא פרי של קדושה ופולחן מקומי מרתק לחובבי האנתרופולוגיה שביניכם.
 
גם אם הזדעזעתם ממנה וגם אם התאהבתם, לא ניתן להחמיץ את טקסי הפולחן המתקיימים על גדות נהר הגנגס בוראנסי, אלו למעשה רגעיה היפים של העיר. לא ניתן להישאר אדישים אל מול אלפי עולי הרגל הרוחצים במימי נהר הגנגס בשעת הזריחה ממזבחות שריפת הגופות השורפים את אלו שבחרו למות בוראנסי. שימו לב לטקס, לקדושה לייחוד. שימו לב לבגדים היפים, לפרידה מהעולם הזה בתקווה לגלגול טוב יותר בעולם הבא. כל מקדש בוראנסי הוא בעל סיפור ייחודי משלו, כל מזבח בו נשרפות הגופות מביא אליו סיפורים על הודים קשיי יום העושים את הדרך לכאן מרחבי המדינה רק על מנת להבטיח לעצמם חיים טובים יותר ולסיים בכבוד את פרק זה של חייהם שלרוב היה מאופיין בעמל רב וגזירות גורל קשות.
עוד בנושא הודו
פונדיצ'ריפונדיצ'רי

פונדיצ'רי היא "מובלעת" צרפתית בתוך ים של הודים דוברי אנגלית. פונדיצ'רי הייתה מושבה צרפתית עצמאית בתוך הודו שרובה הייתה תחת שלטון הכתר הבריטי. פונדיצ'רי נותרה מושבה עצמאית עד שנת 1961 והמשיכה להתנהל..

עוד על פונדיצ'רי
הודוהודו

הודו (India) היא מדינה בדרום אסיה - השביעית בגודלה בעולם מבחינת שטח והשנייה מבחינת אוכלוסייה - למעלה ממליארד נפש. היא נחשבת למדינה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם. הודו נחשבת ליעד טיול..

עוד על הודו
 
האוניברסיטה ההינדית היא נקודת עניין שאינה קשורה ישירות בפולחני הגנגס המפורסמים של וראנסי, איך גם היא עוסקת בלימודי הרוחניות של דת ההינדו. באוניברסיטה מלמדים אומנות, לימודי רוחניות ודת, מוסיקה, פילוסופיה דתית ועוד. האוניברסיטה מהווה מרכז לימודי חשוב להבנת מהות הדת. האוניברסיטה שוכנת תוך פארק רחב ידיים ומומלץ להגיע לביקור ולהתרשם מתנאי הלימוד ומסגנון הלימוד של האוניברסיטה. בהחלט מעניין לראות איך לומדים רוחניות.
 
שיט על גדות הגנגס הוא פעילות מועדפת עבור תיירים המבקרים בוראנסי ורוצים להתרשם מהפעילות השוקקת המתרחשת על גדות הנהר. הזמן האולטימטיבי ליציאה לשיטה או בשעות הבוקר המוקדמות עם הנץ החמה. אז יוצאות סירות רבות בעיקר מהגדה המערבית ומעמיסות עליהם בין 2-6 נוסעים. באמצעות השיט ניתן לראות את המוני המאמינים ועולים לרגל יורדים לטבול בגנגס, ראשית הגברים לאחר מכן הנשים שמשלבות את הטבילה גם עם הכביסה. לאחר מכן גם מתחילים טקסי פיזור האפר של הגופות שנשרפו במזבחות השונים. השיט אורך בדרך כלל כשעה ומחירו בעבור סירה בין 150-250 רופי.
 
סראנט (Saranth) זהו אזור הקדוש מאוד לבודהיסטים והם עולים לכאן לרגל בהמוניהם. העיר סרנאט ממקומת בדרך ממרכז וראנסי לכיוון שדה התעופה של העיר והיא על פי המסורת הבודהיסטית המקום שבו חלה ההארה של בודהה ושם נשא את דרשתו הראשונה על הסבל בעולם. לאורך אלפיים שנה נחשב המקום לקדוש ויש בו מקדשים רבים כמו גם שרידים וחורבות של מקדשים ישנים. מעניין לבוא לכאן ולחזות בפולחנים הבודהיסטים שהם מרתקים ושונים וכמובן מלאים בהתעלות רוחנית.
 
 
מה כדאי לראות ולעשות בוראנסי

תרבות
התרבות של דת ההינדו פורחת ברחבי וראנסי היא ללא ספק אחת הבירות המשמעותיות בהן ניתן לראות את שלל הפולחנים של ההינדו במלוא תפארתם כמובן תוך התמקדות בפולחנים של סיום החיים והמעבר אל הגלגול הבא בתקווה כאמור שיהיה טוב יותר. באוניברסיטה ההינדית ניתן ללמוד על הרחוניות של הדת, על פילוסופיה, על האמנות ועל המוסיקה ולהשתלם ולרכוש ידע תוך הרחבת אופקים.
 
קורסים
האוניברסיטה ההינדית היא מאגר בלתי נדלה של קורסים בהם ניתן להעמיק ולהכיר את דת ההינדו. כמרכז רוחני ניתן לעסוק בוראנסי ביוגה מדיטציה ללמוד על האומנות המקומית וגם אפילו לנגן על כלי המוסיקה המסורתיים.

טיולים
טיול פופולארי כפי שצוין הוא שייט על גדות הגנגס. ה"טיילת" לאורך הגדה המערבית של הגנגס הוא הסיור ה"תיירותי" המועדף על מנת להתרשם ממרכז העצבים והייחודיות של העיר. טיול נוסף מומלץ הוא לטייל מאזור גדות הגנגס ועד לשוק תוך מעבר במבוך הסמטאות של וראנסי שהן מצד אחד חווית היכרות אותנטית עם המקומיים ומאידך מפגש בלתי אמצעי עם כל מה שעזוב, מוזנח, ומזוהם בעיר... לא בהכרח לבעלי לב חלש. טיול יום או טיול בדרך לשדה התעופה של העיר הוא טיול לעיר סראנט (כ-8 ק"מ מוראנסי) שם ניתן לחזות במקדשים בודהיסטים וליהנות מחוויה רוחנית בסגנון שונה מבוראנסי עצמה.

התנדבות
מרכז החינוך של סארווטי (Saraswati Education Centre) הוא אחד המקומות המומלצים בעבור מי שרוצה גם לתת מעצמו ולהתנדב לטובת המקומיים בוראנסי. מטרת המרכז היא להעניק חינוך לילדים עזובים או כאלו שעובדים למחייתם מגיל צעיר ברחוב על מנת לאפשר להם להשלים את הפער החינוכי ולסייע להם במידת האפשר להיקלט במערכת החינוך ו/או להעניק להם סוג של השכלת יסוד בסיסית שאולי תהיה ההשכלה היחידה שירכשו בחייהם. המקום עובד על טהרת המתנדבים המערביים שמגיעים לכאן ומתנדבים בהעברת שיעורים בשלל נושאים. אין גבול למה שאפשר לעשות ולתרום במרכז, כל אחד תורם ונותן לפי רצונו ומרצו. החוויה של החינוך והמפגש עם הילדים תורמת גם למקומיים, אך המתנדבים נתרמים אף הם וזוכים לחוויה בלתי אמצעית של מפגש מרתק עם תרבות חדשה ועם האנשים האמיתיים העומדים מאחורי ההילה של וראנסי.
 
איך מגיעים
בוראנסי יש שדה תעופה מקומי המקושי בטיסות יומיות לבירה דלהי וליעדים נוספים בהודו ואף בקטנמדו בירת נפאל. רבים התיירים המגיעים לכאן בטיסה או ממשיכים מוראנסי בטיסה לנפאל. אם בחרתם באמצעי הגעה יבשתי ניתן להגיע גם באמצעות רכבות המובילות אל העיר ממגוון יעדים ברחבי הודו. התחבורה בתוך וראנסי העמוסה והצפופה היא בעיקר באמצעות ריקשות בהם מפדלים המקומיים ומסיעים את התיירים ממקום למקום.

מחירים
ורנאסי אינה נחשבת עיר יקרה במיוחד. כמובן אם חפצה נפשכם למלון מהמפוארים יותר בעיר תאלצו להיפרד מסכום כסף רב יותר, אך במתחם האכסניות המחירים נוחים וממוצעים. בנוסף טוב לדעת שבתי המלון מציעים לתיירים זרים שאינם מתאכסנים בהם ליהנות משירותיהם תמורת תשלום. כך תוכלו אם תרצו לקפוץ לאחת הבריכות או לשכשך בג'קוזי ולשכוח לרגע מהלכלוך והזוהמה של רחובות וראנסי תמורת מחיר סמלי.
 
אוכל
אוכל הוא לא בעיה בוראנסי. התיירים הרבים הביאו אליה את התפתחות תעשיית האוכל והמסעדות ואין כאן בעיה למצוא גם אוכל מערבי במסעדות "מערביות" יותר, אם ניתן לקרוא לזה כך. יש לא מעט בתי קפה ואפילו מסעדות "יוקרתיות" הצמודות בדרך כלל לבתי המלון היוקרתיים יותר. עם זאת האוכל האותנטי של וראנסי מרוכז בעיקר באזור השוק שם בין הסמטאות ועשרות הדוכנים תוכלו למצוא גם דוכנים ומסעדות של מקומיים המציעים את האוכל המקומי ההודי וכמובן גם את המעדן המקומי של וראנסי ה-Dum Alooשהוא סוג של תפוחי אדם ברוטב עגבניות עם קארי ג'ינג'ר ושאר תיבול הודי מקומי. בין שלל המסעדות תוכלו למצוא גם את "בית קפה חיפה" המציע אוכל ים תיכוני (עם טעם של בית) וקצת אוכל הודי.
 
לינה
על אף היותה של וראנסי עיר פופולארית מאוד בקרב תיירים ומטיילים כמו גם אלפי הולים לרגל הודיים קשה מאוד לומר שיש בה מקומות לינה באיכות גבוהה המספיקים לכולם. עם זאת רוב המטילים והתיירים הממוצעים מתרכזים לאורך הגדה המערבית של הגנגס שם פרוסות גם רוב האכסניות מדרגה ממוצעת. המלונות היקרים יותר נמצאים הרחק יותר מגדות הגנגס שהן "זירת ההתרחשות" המרכזית בעיר ועל מנת להגיע מהמלון או אל המלון יש צורך להיעזר בריקשות או בתחבורה המקומית דבר שמקשה ומסרבל את הניידות בעיר. לפיכך מומלץ ללון באחת האכסניות מיני רבות הפזורות לאורך גדת הגנגס. מומלץ להשוות בין האכסניות כי לא כולן באותה איכות, יש ביניהן פערים ומגוון רחב.

מזג אוויר
נוסף לכל הקושי בעיכולה של וראנסי גם מזג האוויר לא מאיר פנים, בייחוד לאלו שיגיעו לכאן בשיאה של עונת הקיץ החמה (חודשים מאי עד אוגוסט) אז הופכת וראנסי למרחץ זיעה של טמפרטורות גבוהות וחום ולחות כמעט בלתי נסבלים אשר נוסף לכל זאת גם מלווים בגשמי מונסון עזים. עונת החורף (דצמבר-ינואר) קרה מאוד ואף היא לא מומלצת לביקור. לפיכך עונות המעבר בחודש הסתיו (אוקטובר נובמבר) או האביב (מרץ אפריל) יכולים להוות את הזמן הטוב ביותר מבחינת מזג אוויר על מנת לבקר בוראנסי ולמצות את כל מה שלעיר יש להציע.


צילומים: Babasteve

וראנסי - נושאים קשורים

פונדיצ'רי, הודו פונדיצ'רי

פונדיצ'רי היא "מובלעת" צרפתית בתוך ים של הודים דוברי אנגלית. פונדיצ'רי הייתה מושבה צרפתית עצמאית בתוך הודו שרובה הייתה תחת שלטון הכתר הבריטי. פונדיצ'רי נותרה מושבה עצמאית עד שנת 1961 והמשיכה להתנהל בנפרד מהודו על אף שהאנגלים והצרפתים כבר עזבו את האזור ותם עידן הקולוניאליזם. הצרפתים עזבו את פונדיצ'רי בשנת 1947 אבל האזור המשיך להיות מנוהל באופן עצמאי על ידי ההודים דוברי הצרפתית עד שנת 1961 וגם היום נחשב האזור לטריטוריה..

הודו הודו

הודו (India) היא מדינה בדרום אסיה - השביעית בגודלה בעולם מבחינת שטח והשנייה מבחינת אוכלוסייה - למעלה ממליארד נפש. היא נחשבת למדינה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם. הודו נחשבת ליעד טיול פופלארי בקרב מטיילים מכל העולם ובעיקר ישראלים. עשרות אלפי ישראלים טסים בכל שנה להודו - מטיילים צעירים אחרי צבא המחפשים מקום שונה, זול ומיוחד, צעירים בשנות ה-30 לחייהם המחפשים שקט רוחני, יוגה ומדיטציה וכן קבוצות של..

דרום הודו דרום הודו

דרום הודו – מידע כללי הודו היא כידוע רפובליקה ענקית, ועל כן נוהגים התיירים והמטיילים שבה לחלק אותה למספר אזורים על פי רוחות השמיים על מנת להקל את ההתמצאות ולחלק את זמני הטיול שלהם כך שיצליחו לבקר בכמה שיותר אזורים ולחוות כמה שיותר חוויות. כל אזור בהודו ניתפס בידי התיירים אחרים וזוכה למעין דימוי. החלק של דרום הודו הוא ללא ספק הסממן של החופש, הבילויים, האווירה הטרופית הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת התרבות וכן....

צפון הודו צפון הודו

צפון הודו – מידע כללי רפובליקת הודו היא אחת מהארצות הגדולות ביותר בעולם, היא מדורגת השביעית בעולם אם נרצה לדייק, שטחה הכולל מקיף למעלה מ-30 אלף קילומטרים רבועים והיא נפרשת על פני מגוון צורות נוף שונות ומרהיבות. בשל גודלה של הודו נוהגים התיירים לחלק אותה למספר אזורי טיול ותיירות ונוהגים לטייל בה על פי אזורים זה בשל גודלה והמרחקים הגדולים בין הערים השונות. אזור צפון הודו נחשב ליהלום שבכתר עבור המטיילים..

חיסונים להודו

הודו מהווה יעד פופולארי ביותר בקרב מטיילים ישראלים – מידי שנה עשרות אלפי ישראלים בוחרים לטייל בהודו. הודו היא מדינה אשר ברוב חלקיה תנאי התברואה ירודים, הגישה למי שתייה נקיים לא תמיד פשוטה והמזון – במיוחד זה המוכן ונמכר ברחוב עשויי לסכן את בריאות המטיילים, בתוספת הצפיפות הרבה ושירותי הרפואה שלא תמיד זמינים בכל מקום שתרצו לבקר בו מומלץ לדאוג ולקבל את כל החיסונים הנדרשים לפני הנסיעה. לפני נסיעה להודו יש לוודא שאתם מקבלים חיסונים להודו..

רישיקש רישיקש

רישיקש (Rishikesh) היא עיר קטנה הממוקמת במדינת אוטראקהאנד (Uttarakhand) שבצפון הודו ונחשבת לעיר קדושה להינדים ולמרכז יוגה ומדיטציה המושך אליו תיירים מכל רחבי העולם. העיר שוכנת למרגלות הרי ההימלאיה ונהר הגנגס חוצה אותה. האווירה ברישיקש היא שלווה ורוחנית מאוד, יש בה הרבה אשרמים והרבה מטיילים בוחרים לעבור שם קורסים שונים בתחומי המדיטציה והיוגה. המטיילים והתיירים ברישיקש מתרכזים בדרך כלל בשני איזורים - לאקשמן..

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה קומבמלה

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה. קדושה, התעלות רוח והיטהרות בפסטיבל הכי הודי בהודו, לגדות נהר הגנגס. מה- 14 לינואר מתקיים ב"הרידוור" פסטיבל אדיר במימדיו – חווית ענק !!! הפסטיבל נמשך 3 חודשים, שבמהלכם ישנם מספר ימי טבילה קדושים, המהווים רגעי שיא והזדמנות פז נדירה לזכות בברכת האלים. "הקומבמלה" - kumbhamela, זה בלגאן של מיליוני מאמינים שיורדים..

טאג' מאהל, אגרה (הודו) טאג' מאהל

הטאג' מהאל הוא ללא ספק אטרקציית התיירות המפורסמת ביותר בהודו המושכת אליה אלפי מבקרים מידי יום וזוכה לפופולאריות רבה בכל העולם. המבנה נחשב לאחד המבנים היפים ביותר בעולם ואף הוכתר בשנת 2007 כאחד מבין שבעת פלאי תבל של העולם החדש. בשנות השמונים של המאה ה-20 עוד בטרם מותג כ"פלא תבל" זכה הטאג' מהאל להכרה בינלאומית כאשר ארגון אונסק"ו של האו"ם קבע אותו כאתר מורשת עולמית ראוי לשימור והוא ללא ספק ראוי לכל הסופרלטיבים והתארים..

אגרה, הודו אגרה

אגרה - כרטיס ביקור שם מלא: אגרה (Agra) מדינה: הודו טריטוריה: אוטר פראדש שטח: 188 קמ"ר אוכלוסיה: 1,400,000 נפש מטבע: רופי אגרה – מידע כללי העיר אגרה נמצאת בהודו תחת טריטוריית אוטר פראדש בחלקה הצפוני של הודו. העיר ממוקמת על גדות נהר הג'מונה הזורם בצפון הודו ומוכרת בעולם בעיקר בזכות המוזוליאום של הטאג' מאהל אשר בנה בה השאה ג'אן שהיה קיסר האימפריה המוגולית ונחשב לאחד משבעת פלאי תבל של העולם החדש. אגרה ידעה את..

עמק ספיטי, צפון הודו ספיטי

עמק יפה ומיוחד בצפון מזרח מדינת הימצ'ל פראדש שבצפון הודו. 'ספיטי' הוא השם המשמש לציון העמק, הנהר שזורם בו, שם העם היושב במקום ושם השפה המדוברת בעמק. העמק הוא מדבר גבוה - בצל גשם. ענני הגשם הבאים מהאוקיאנוס ההודי שבדרום, נחסמים על ידי רכס ההימלאיה האדיר – Great Himalayan Range ומורידים את כל הגשם בשיפוליו הדרומיים של הרכס. מדבר אלפיני זה מחובר לעולם בארבעת חודשי הקיץ. עם בוא הסתיו והשלג..

לדאק - Ladakh לדאק

"לה-דאג" – עולם אחר, משמעות שמה "ארץ מעברי ההרים הגבוהים". 'חבל לדאק' הוא מדבר גבוה וצחיח, 'בצל גשם' הממוקם גיאוגרפית בשולי רמת טיבט. יושב במרומי רכס ההימלאיה שהינו אחד מרכסי ההרים הצעירים בעולם, הגדול והגבוה שבהם. הנוף הלדאקי מרשים במיוחד. תצורות נוף של גרניט ואבן חול המוכרות לנו מאזור 'ההר הגבוה של סיני', בתוספת פסגות מושלגות ממעל ונהרות עם רצועה חקלאית ירוקה בתחתית..

לדאק לדאק

חבל 'לדאק' התפרסם בשנים האחרונות והפך ליעד תיירותי מוכר, עד שב'לה', בירתה של 'לדאק'(3200מ') יש נוכחות קבועה ומרשימה של תיירים מכל רחבי העולם. חבל לדאק הינו חלק ממחוז גדול יותר -ג'אמו קשמיר, שעלה לכותרות בשל הסכסוך הפנימי בין ההינדים למוסלמים ובין הודו לפקיסטן. למרות שמדובר במחוז של הודו, לדאק דומה יותר הן מבחינה נופית והן מבחינה תרבותית-דתית לשכנתה מצפון – טיבט, ומכאן גם כינויה..

קולקטה, הודו קולקטה

קולקטה (Kolkata) היא בירת מדינת "מערב בנגל" הנמצאת דווקא בחלקה המזרחי יותר של הודו, מדובר בעיר השלישית בגודלה בהודו (אחרי מומבאי ודלהי) והיא סוג של מטרופולין ענק המאכלס למעלה מ-15 מליון הודים מה שהופך אותה לעיר עמוסה מאוד, מזוהמת מאוד ולמרבה הצער גם די מלוכלכת. עם זאת קולקטה נחשבת לאחד היעדים המעניינים באזור זה של הודו וזאת הודות לאתרי התיירות המושכים אליהם מטיילים רבים המוצאים בהם עניין. למען הסדר הטוב נציין ונאמר שעד לפני שנים..

בנגלור, הודו בנגלור

בנגלור (Bangalore) היא עיר הבירה של מדינת קארנאטקה בדרום הודו. בנגלור היא העיר השלישית בגודלה בהודו כולה והיא נחשבת כמרכז תעשייה וכלכלה חשובים בהודו כולה. יש בה ריכוזים גדולים של תעשיות מסורתיות, אך גם תעשיות חדשות ומרכזי מחקר כמו חקר החלל, תעשיות ומעבדות אלקטרוניקה מתקדמות וכד'. באספקט הזה בנגלור היא סוג של "עמק הסיליקון" של הודו, מרוכזות בה תעשיות היי-טק ויזמות פורצות דרך ויש בה את מיטב המוחות הצעירים המפתחים את עתידה הכלכלי..

ההימלאיה ההודית ההימלאיה ההודית

לאלו מביננו האוהבים הרים, טבע פראי ואתגרים, הנופים של ההימלאיה ההודית (שפירוש שמה בסנסקריט הוא "משכן השלג הנצחי")הם יעד לביקורים חוזרים ונשנים. הטיול באזור זה מאפשר לחוות בשטח קטן יחסית אזורים הנבדלים זה מזה לחלוטין הן מהבחינה הנופית (גיאולוגית-אקלימית-בוטנית-זואולוגית) והן מבחינת התרבות האנושית המצויה בהם. כך, בכל עמק ועמק שבין אחד למשנהו מפרידים מעברי הרים מהגבוהים בעולם, תמתין..

קאסול - Kasol קאסול

קאסול קנתה לה שם בקרב הישראלים בתור אחד הכפרים המתויירים ביותר באזורים של צפון הודו. אם תעשו את כל הדרך עד קאסול תידהמו ללא ספק כיצד מקום כל כך קטן וכפרי יכול לקנות לעצמו שם כל כך גדול ולהפוך להיות כמעט "בירת צפון הודו" או לכל הפחות בירת עמק פרוואטי היפיפה בו היא שוכנת. קאסול היא כאמור עיירה קטנה פסטוראלית ושלווה השוכנת בינות יערות אורנים בלב ליבו של עמק פרוואטי בו זורם נהר הפרוואטי. קאסול היא יעד אהוב..

דלהי, הודו דלהי

דלהי, בירתה של הודו, פותחת את שעריה אל המוני התיירים הגודשים אותה מידי שנה. הישראלים שנשבים בקסמיה של הודו חוזרים אליה פעם אחר פעם לחוות, לטעום ולהתחבר לקסם של הודו. דלהי היא למעשה ה"שער להודו" היא הטעימה הראשונה של מרבית התיירים שעושים כאן את צעדיהם הראשונים בממלכת השאנטי, המקדשים, התרבות ההינדית העתיקה, הטעמים הניחוחות והחוויות שרק מי שביקר בהודו יכול להבין אותן. דלהי מזמינה את התיירים למגוון חוויות של ישן וחדש,..

מיין בזאר, ניו דלהי מיין בזאר ניו דלהי

מיין בזאר (Main Bazar) היא אולי האזור המפורסם ביותר בקרב המטיילים הישראלים והמטיילים בכלל המגיעים לאזור דלהי. מדובר על קומפלקס של מספר רחובות צפופים ועמוסים בחלקה העתיק יותר של דלהי בו מרוכזים מרבית המטיילים והתרמילאים ואיפה שיש תרמילאים כמובן שיש המון ישראלים! באזור המיין בזאר יש המון מסעדות, מלונות, חנויות דוכנים והכל באוריינטציה ישראלית. ישראל של דלהי מרוכזת באזור המיין בזאר ללא ספק. זהו המקום האולטימטיבי לאכול פלאפל, שווארמה, בורקסים ועוד..

עמק פרוואטי, הודו עמק פרוואטי

עמק פרוואטי הוא עמק ירוק מלא טבע, מים ומסלולי טיול בצפון הודו. בלב ליבו של עמק פרוואטי שוכנת העיירה קאסול שהפכה במרוצת השנים מכפר קטן ומנומנם (כמו יתר הכפרים ב עמק פרוואטי) למעוז הישראלים המרכזי בצפון הודו. לצד פינת החמד של קאסול (שיש שיראו בה ביצה טובענית היישר לסצנת הסמים המרכזית של הודו) נין למצוא ברחבי עמק פרוואטי עוד מספר כפרים קטנים ושקטים אליהם המוני הישראלים עדיין לא הגיעו ונותרו כשהיו – נעימים, ירוקים, מלאי נוף קסום ומקומות לחוות..

מנאלי, הודו מנאלי

מנאלי היא אחד מהיעדים המוכרים והמתויירים ביותר באזור צפון הודו, העיירה הפסטוראלית ששוכנת למרגלות הרי ההימלאיה בקצהו של עמק קולו (Kullu Vally)נמצאת אף היא ברום גבוהה מאוד (כ-1800 מטרים מעל פני הים) ומורגשת בה האווירה המיוחד והכפרית השוררת באזור זה. השלווה הפסטוראלית של מנאלי הופרה לפני לא הרבה שנים עת גילו אותה התיירים הרבים ו"כבשו" אותה בהמוניהם בהופכם אותה ליעד תיירותי ופופולארי מאוד. מטיילים רבים מגיעים לאזור מנאלי על מנת להשתקע..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון