תפריט
סגור

פונדיצ'רי - תמונות

מפה של פונדיצ'רי

קטגוריות קשורות

נושאים

  דרום הודו ·    פונדיצ'רי ·    הודו · 

הודעות בפורומים

טיול לבד לדרום הודו כחודש ימים

היי אני נוסע בחודש דצמבר להודו ומתכנן להיות בדרום הודו האם אין בעיה לנסוע לבד מבחינת ביטחון?

טיול למזרח הרחוק

אני וחברה מתכננות לעשות טיול מזרח מאוקטובר, המסלול הכללי בערך כזה-טיסה מישראל עצירה בבנגקוק,משם ישר לקמבודיה..

הודו

אני ממש ממליץ לך לטוס עם עוד מישהו איתך שכבר היה ומכיר את המקומות שעלהם דיברת. חבר שלי בדיוק בימים אלה נמצא..

המלצות לטויוטה עם נהג בצפון הודו

זוג לא צעיר נוסע לדלהי וצפונה לשלושה שבועות בתחילת יולי. מעוניינים להתחיל טיול ברישיקש ומשם לעלות צפונה למאנלי..

פונדיצ'רי

פונדיצ'רי היא "מובלעת" צרפתית בתוך ים של הודים דוברי אנגלית. פונדיצ'רי הייתה מושבה צרפתית עצמאית בתוך הודו שרובה הייתה תחת שלטון הכתר הבריטי. פונדיצ'רי נותרה מושבה עצמאית עד שנת 1961 והמשיכה להתנהל בנפרד מהודו על אף שהאנגלים והצרפתים כבר עזבו את האזור ותם עידן הקולוניאליזם.  הצרפתים עזבו את פונדיצ'רי בשנת 1947 אבל האזור המשיך להיות מנוהל באופן עצמאי על ידי ההודים דוברי הצרפתית עד שנת 1961 וגם היום נחשב האזור לטריטוריה נפרדת המוקפת במדינת טאמיל נאדו ההודית אך אינו משתייך לו באופן ישיר.
 
העיר פונדיצ'רי היא עיר קולוניאליסטית נפלאה הנמצאת על חוף הים בצד חופיה המזרחיים של הודו. שנות השלטון הצרפתי ניכרות היטב ברחובותיה של פונדיצ'רי . הרחובות מאופיינים בבתים נמוכי קומה ולבנים לצד קתדראלות וכנסיות הבנויות בסגנון אירופאי אופייני. סגנון הבנייה מזכיר את הערים האירופאיות  עם ניחוחות מזרחיים אוריינטליים- שילוב מעניין שבין מזרח למערב.
 
המקומיים דוברים צרפתית על בורייה (והאמת זה מאוד מוזר להיתקל בהודים דוברי צרפתית), ברחובות תוכלו להיתקל בלא מעט מנטאליות צרפתית- הרחובות נקיים ולא הומים, אין רוכלים ברחובות, יש הרבה מסעדות צרפתיות עם אוכל צרפתי מסורתי ואפילו לא קשה למצוא כאן באגט וקרואסון על הבוקר...
 
פונדיצ'רי היא גם מרכז רוחני חשוב בו פועל האשראם של סרי אורובינדו וחברתו לחיים "האם" (בת זוגו הצרפתייה שפיתחה איתו את המקום וההגות שעומדת מאחוריו). מדובר על מרכז רוחני חשוב של שני אנשי הרוח הללו שהאמינו בצורך לשלב שיטות מדיטציה שונות, יוגה עם לימודי תרבות ומדע מערביים. השניים נפטרו מזמן (אורובינדו עצמו בשנות ה-50 ו"האם" בשנות השבעים) וקבורים בחצר האשראם אך מורשתם ממשיכה להתפתח על ידי מקומיים ומתדבים במקום שמעבירים בו סדנאות מדיטציה, יוגה, מקיימים בו שיעורים בנושא מדע ועורכים בו הרצאות ומופעי תרבות ותיאטרון.
עוד בנושא הודו
הודוהודו

הודו (India) היא מדינה בדרום אסיה - השביעית בגודלה בעולם מבחינת שטח והשנייה מבחינת אוכלוסייה - למעלה ממליארד נפש. היא נחשבת למדינה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם. הודו נחשבת ליעד טיול..

עוד על הודו
דרום הודודרום הודו

דרום הודו – מידע כללי הודו היא כידוע רפובליקה ענקית, ועל כן נוהגים התיירים והמטיילים שבה לחלק אותה למספר אזורים על פי רוחות השמיים על מנת להקל את ההתמצאות ולחלק את זמני הטיול שלהם כך שיצליחו..

עוד על דרום הודו
 
לאורך חופה המזרחי של פונדיצ'רי פרוסה טיילת נפלאה ואירופאית להפליא. נעים לטייל לכל אורכה בעיקר כשלא חם, לעת ערב ולצפות בשובר הגלים היפה. לאורך הטיילת בתי קפה המגישים אוכל צרפתי מסורתי (ממש אווירה של חצי פאריס). חופי הים של פנדיצ'רי אינם בתוך העיר ומרוחקים מרחק של כ-6 קילומטרים מצפון ומי שרוצה להגיע אליהם הדרך המומלצת היא או באמצעות השכרת אופניים (יש בשפע במרכז פונדיצ'רי) או בהשכרת קטנוע.
 
לא הרחק מפונדיצ'רי קיים הכפר העתידני אורוביל (המקום מרוחק כ-6 ק"מ מפונדיצ'רי) מדובר על סוג של מרכז רוחני מפוזר על מספר התיישבויות כפריות שכיום מונה כ-1900 תושבים המגיעים לאזור מ-35 מדינות שונות. מדובר על מעין כפר עתידני פרי חזונה של האם ממשיכת דרכו של האשראם סרי אורובינדו, על הקילה משותפת של אנשים מכל העולם שיוכלו לקיים אורח חיים משותף. במקום יש הרבה אטרקציות בעיקר על טהרת המדיטציה היוגה ולימודי הרוחניות.

מה כדאי לראות ולעשות בפונדיצ'רי

אזור הטיילת של פונדיצ'רי הוא אזור נפלא לשעות הערב, יש כאן מסעדות נפלאות וקו אופק קסום אל האוקיינוס ההודי. הטיילת נקייה ומאוד מטופחת והסגנון שלה מאוד לא "הודי טיפוסי".  אם חשקה נפשכם בחופי ים לא ניתן לרדת אל הים באזור הטיילת, על מנת להגיע לחופים נוחים יותר ניתן להרחיק כ-6 ק"מ בהליכה או נסיעה מחוץ לעיר.
 
הגנים הבוטאניים: אזור הגנים הבוטאניים של פונדיצ'רי הוא למעשה פארק ענק ופתוח לקהל הרחב (ברוב חלקיו), הוא פרי יוזמתם של הצרפתים ונפתח לקהל בתחילת המאה ה-19. הפארק נפרש על פני שטח גדול של מעל 200 דונמים ובמקום פועלת רכבת זעירה שניתן לעלות עליה ולטייל בין חלקי הפארק השונים. יש כאן אזורים מיוערים, כרי דשא, מזרקות, פינות חמד, חממות בהם גדלים זני פרחים וצמחים ייחודיים בתנאי אקלים מיוחדים וגם אזור של אקווריום גדול בו שוחים דגים מיוחדים ובגדלים שונים (לאזור האקווריום נדרשת כניסה בתשלום).
 
כנסיות בפונדיצ'ורי: הודות לשנות השלטון הצרפתי פונדיצ'ורי מתפארת במספר כנסיות מרהיבות שנבנו בסגנון הבנייה הצרפתי הגותי המתאים לתקופת ימי הביניים. הכנסיות הנישאות לגובה רב מאופיינות בצריחים, מגדלי פעמונים וחלונות ויטראז' מרהיבים כ"מיטב המסורת" האירופאית. הכנסיות המיתמרות לגובה רב בולטות על פני השטח ובקלות ניתן לנווט מכנסייה לכנסייה אם חשקה בכך נפשכם הבולטות בכנסיות פונדיצ'ורי היא כנסיית הלב הקדוש של ישו, זוהי כנסייה נפלאה בצבעי בורדו הדומה במקצת לכנסיית הנוטראדם המפורסמת (אך במימדים קטנים בהרבה) היא נבנתה בסוף המאה ה-19 ומציגה סצנות תיאולוגיות שונו מחייו של ישו. מבנה נוסף ומיוחד הוא של כנסיית גברתו של העיבור הקדוש, מדובר על מבנה גדול מימדים לבן המשולב בזהב עם עיצוב ייחודי ושונה, הבולט ותורם רבות לקו הרקיע הקולוניאלי ייחודי של העיר.

תרבות
התרבות הצרפתית ניכרת ושיירי הקולוניאליזם האירופאי ניכרים בכל צעד ושעל ברחבי פנדוצ'ירי, השפה, המטאליות, סגנון האוכל כולם נושאים מבטם אל עבר ה"מולדת" הצרפתית. ככלל נראה שעל אף ההינתקות מצרפת (רשמית בשנת 1947 וסופית בשנת 1961) נראה שהמקומיים עדיין מתרפקים על ימיה הצרפתיים של העיר, המונומנטים הצרפתיים, סגנון הבנייה הצרפתי ניכרים בה.
 
קורסים
במרכז "הילינג סנטר" ניתן לקחת קורסים בני חמישה ימים, עשרה ימים וקרוס מקצועי בן חודש ברזי המסאג' התאילנדי הפופולארי כל כך. ניתן לקבל כאן הסמכה מוכרת גם מחוץ להודו וברחבי העולם.

התנדבות
באורוביל שכנתה הרוחנית של פנדוצ'ירי יש לא מעט מקומות המתאימים להתנדבות. אורח החיים הייחודי של תושבי המקום משתלב בצורה נפלאה עם היכולת לתרום ולהתנדב. מומלץ להתעדכן מראש באמצעות אתר האינטרנט של אורוביל על מקומות התנדבות מתאימים הקיימים בזמן שהותכם אך תוכלו גם למצוא מקום התנדבות אם תגיעו למקום. לרוב עיקר ההתנדבויות הן עבודה בחוות האקולוגיות בתמורה ללינה.

איך מגיעים
לפונדיצ'רי ניתן להגיע בקלות יחסית באמצעות קו הרכבת המחבר את העיר על מסילת הברזל המקשרת אותה עם יעדים נוספים בהודו. בנוסף אזור זה של הודו ובפרט הקולוניה הצרפתית נודעת בכבישיה הטובים. מערך הכבישים של פונדיצ'רי הוא מהטובים והמתקדמים ביותר בהודו כולה. רשת הכבישים מקשרת ומחברת את העיר עם הערים והאזורים השכנים כמו גם בתוככי העיר ובין הכפרים הגובלים בה קיימות דרכים סלולות המקלות מאוד את התיירות באזור.

אוכל
האוכל בפונדיצ'רי מאוד מגוון והוא מושפע כמובן מההשפעות הצרפתיות ובשל הקרבה לים מסעדות של מאכלי ים פורחות כאן ונהנות אף הן מהשפעות של המטבח הצרפתי. לצד האוכל הצרפתי ניתן למצוא כאן כמובן גם אוכל הודי מסורתי, וגם שילובים שונים של אוכל הודי עם השפעות צרפתיות. בקיצור חגיגה קולינארית ייחודית.

מזג אוויר בפונדיצ'רי
מזג האוויר באזור מושפע מאוד מהקרבה לים ובעל השפעות טרופיות ניכרות. עונת החורף היא העונה היבשה יותר אם כי עדיין יורדים בה ממטרים וגשמים מעטים, לעומת זאת העונה הגשומה היא דווקא עונת הקיץ, אז גשמי המונסון הופכים את כל האזור לגשום ורטוב הרבה יותר ועל כן על אף הטמפרטורות הגבוהות, יש יאמרו גבוהות מידי, עדיין התיירים מעדיפים להגיע לאזורים אלו בעונות המעבר (הסתיו והאביב) ובכך לא להיקלע לעונת המונסונים הגשומה.

צילומים: Smuddu, Sanyambahga, BishkekRocks

פונדיצ'רי - נושאים קשורים

הודו הודו

הודו (India) היא מדינה בדרום אסיה - השביעית בגודלה בעולם מבחינת שטח והשנייה מבחינת אוכלוסייה - למעלה ממליארד נפש. היא נחשבת למדינה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם. הודו נחשבת ליעד טיול פופלארי בקרב מטיילים מכל העולם ובעיקר ישראלים. עשרות אלפי ישראלים טסים בכל שנה להודו - מטיילים צעירים אחרי צבא המחפשים מקום שונה, זול ומיוחד, צעירים בשנות ה-30 לחייהם המחפשים שקט רוחני, יוגה ומדיטציה וכן קבוצות של..

דרום הודו דרום הודו

דרום הודו – מידע כללי הודו היא כידוע רפובליקה ענקית, ועל כן נוהגים התיירים והמטיילים שבה לחלק אותה למספר אזורים על פי רוחות השמיים על מנת להקל את ההתמצאות ולחלק את זמני הטיול שלהם כך שיצליחו לבקר בכמה שיותר אזורים ולחוות כמה שיותר חוויות. כל אזור בהודו ניתפס בידי התיירים אחרים וזוכה למעין דימוי. החלק של דרום הודו הוא ללא ספק הסממן של החופש, הבילויים, האווירה הטרופית הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת התרבות וכן....

צפון הודו צפון הודו

צפון הודו – מידע כללי רפובליקת הודו היא אחת מהארצות הגדולות ביותר בעולם, היא מדורגת השביעית בעולם אם נרצה לדייק, שטחה הכולל מקיף למעלה מ-30 אלף קילומטרים רבועים והיא נפרשת על פני מגוון צורות נוף שונות ומרהיבות. בשל גודלה של הודו נוהגים התיירים לחלק אותה למספר אזורי טיול ותיירות ונוהגים לטייל בה על פי אזורים זה בשל גודלה והמרחקים הגדולים בין הערים השונות. אזור צפון הודו נחשב ליהלום שבכתר עבור המטיילים..

חיסונים להודו

הודו מהווה יעד פופולארי ביותר בקרב מטיילים ישראלים – מידי שנה עשרות אלפי ישראלים בוחרים לטייל בהודו. הודו היא מדינה אשר ברוב חלקיה תנאי התברואה ירודים, הגישה למי שתייה נקיים לא תמיד פשוטה והמזון – במיוחד זה המוכן ונמכר ברחוב עשויי לסכן את בריאות המטיילים, בתוספת הצפיפות הרבה ושירותי הרפואה שלא תמיד זמינים בכל מקום שתרצו לבקר בו מומלץ לדאוג ולקבל את כל החיסונים הנדרשים לפני הנסיעה. לפני נסיעה להודו יש לוודא שאתם מקבלים חיסונים להודו..

בנגלור, הודו בנגלור

בנגלור (Bangalore) היא עיר הבירה של מדינת קארנאטקה בדרום הודו. בנגלור היא העיר השלישית בגודלה בהודו כולה והיא נחשבת כמרכז תעשייה וכלכלה חשובים בהודו כולה. יש בה ריכוזים גדולים של תעשיות מסורתיות, אך גם תעשיות חדשות ומרכזי מחקר כמו חקר החלל, תעשיות ומעבדות אלקטרוניקה מתקדמות וכד'. באספקט הזה בנגלור היא סוג של "עמק הסיליקון" של הודו, מרוכזות בה תעשיות היי-טק ויזמות פורצות דרך ויש בה את מיטב המוחות הצעירים המפתחים את עתידה הכלכלי..

ההימלאיה ההודית ההימלאיה ההודית

לאלו מביננו האוהבים הרים, טבע פראי ואתגרים, הנופים של ההימלאיה ההודית (שפירוש שמה בסנסקריט הוא "משכן השלג הנצחי")הם יעד לביקורים חוזרים ונשנים. הטיול באזור זה מאפשר לחוות בשטח קטן יחסית אזורים הנבדלים זה מזה לחלוטין הן מהבחינה הנופית (גיאולוגית-אקלימית-בוטנית-זואולוגית) והן מבחינת התרבות האנושית המצויה בהם. כך, בכל עמק ועמק שבין אחד למשנהו מפרידים מעברי הרים מהגבוהים בעולם, תמתין..

עמק פרוואטי, הודו עמק פרוואטי

עמק פרוואטי הוא עמק ירוק מלא טבע, מים ומסלולי טיול בצפון הודו. בלב ליבו של עמק פרוואטי שוכנת העיירה קאסול שהפכה במרוצת השנים מכפר קטן ומנומנם (כמו יתר הכפרים ב עמק פרוואטי) למעוז הישראלים המרכזי בצפון הודו. לצד פינת החמד של קאסול (שיש שיראו בה ביצה טובענית היישר לסצנת הסמים המרכזית של הודו) נין למצוא ברחבי עמק פרוואטי עוד מספר כפרים קטנים ושקטים אליהם המוני הישראלים עדיין לא הגיעו ונותרו כשהיו – נעימים, ירוקים, מלאי נוף קסום ומקומות לחוות..

קודאיקאנאל - Kodaikanal קודאיקאנאל

העיירה קודאיקאנאל ממוקמת במדינת טאמיל נאדו שבדרום הודו, על פסגת הר בגובה של כ- 2000 מטר. קודאיקאנאל הוקמה על ידי אמריקאים במאה שעברה ונחשבת לעיירת נופש עם נופים עוצרי נשימה, של יערות,צוקים תלולים ומפלי מים. בקודאיקנאל תוכלו להנות מטיולים רגליים במסלולי הליכה עם נופים מרהיבים, שייט באגם המלאכותי, רכיבה על אופניים ואפילו על סוסים. בעיירה מספר מסעדות מצויינות כאשר המומלצת ביותר היא מסעדה טיבטית בשם The Royal..

ורקלה - Varkala ורקלה

עיר חוף קטנה הנמצאת במדינת קרלה שבדרום הודו. ורקלה ממוקמת בקצה הדרומי של קרלה במרחק של כ- 50 ק"מ צפונית מהעיר טריבנדרום, ונחשבת לעיירת חוף קטנה ופופולארית המושכת אליה מטיילים ונופשים מרחבי הודו, ובעיקר כאלה העוברים בה במהלך טיול בדרום. אזור החוף של ורקלה בנוי למעשה על צוק, שלאורכו טיילת עם מסעדות, בתי קפה וגסט האוסים ולמרגלותיו נפרש חוף ים מקסים ושקט. בסביבה פזורים דקלי קוקוס והרבה טבע וירוק...

מייסור, הודו מייסור

מייסור (Mysore) היא העיר השנייה בגודלה במדינת קרנטקה שבדרום הודו. מייסור ממוקמת בחלקו הדרום מערבי של חצי האי ההודי. מייסור היא עיר יפה ומיוחדת האהובה במיוחד על ישראלים המגיעים בהמוניהם לאזור זה של הודו ומטיילים על קו חופה המזרחי. מייסור הייתה בעבר בירתה של ממלכת מייסור שהייתה ממלכה עצמאית גם בתקופת הקולוניאליזם הבריטי, וסופחה להודו כחלק מהרפובליקה הגדולה רק בשנת 1947 עם קבלת העצמאות של ההודים מבריטניה. עם זאת ואולי בשל זאת, מייסור והשטח שבו..

שאנטי גסט האוס - האמפי שאנטי גסט האוס

שאנטי גסט האוס (Shanthi Guest House) ממוקם בצד שמעבר לנהר בכפר האמפי שבדרום הודו. המקום נחשב לאחד המקומות הפופולאריים ביותר והמועדפים על ישראלים הנמצאים בהאמפי. הגסט האוס ממוקם לצד שדות אורז ומרחבים פתוחים של הכפר האמפי, ניתן למצוא שם חדרים עם נוף מיוחד במינו ובערב להנות משקיעה מדהימה בין שדות האורז והסלעים של האמפי. בעונה שבין נובמבר למרץ המקום מתמלא עד כמעט אפס מקום במטיילים - בעיקר ישראלים. יש שם פינות זולה..

הגסט האוס של איציק – האמפי הגסט האוס של איציק – האמפי

בכפר האמפי שבהודו – בחלק הנמצא מעבר לנהר ממוקם הגסט האוס של איציק. איציק הוא ישראלי החי כבר שנים בהודו ונשוי להודית בשם אמה, שניהם מנהלים יחד גסט האוס קטן ונחמד מאוד מעבר לנהר בהאמפי. למקום קוראים Hema Guest House והוא שונה באופיו משאר המקומות באזור. זהו גסט האוס שקט ושלב, ללא התקהלויות המוניות של ישראלים עם מסעדה מצויינת המשקיפה לנוף המרהיב של כפר האמפי והנהר החוצה אותו. במקום מספר..

מוגלי גסט האוס - האמפי מוגלי גסט האוס

מוגלי הוא גסט האוס (Mowgli Guest house) פופולארי מאוד בקרב מטיילים המגיעים להאמפי. הוא ממוקם בצד שמעבר לנהר סמוך לשאנטי גסט האוס ונחשב למקום עמוס במיוחד בישראלים. הגסט האוס מציע מגוון של חדרים במחירים שונים – החל מחדר פשוט ועד לבונגלוס גדול עם נוף מדהים או חדרים עם מרפסת הצופה לשדות האורז והסלעים של האמפי. לאלה מבינכם המחפשים שקט ושלווה מומלץ לחפש מקום אחר – מוגלי נחשב לאחד הגסט האוסים..

טאג' מאהל, אגרה (הודו) טאג' מאהל

הטאג' מהאל הוא ללא ספק אטרקציית התיירות המפורסמת ביותר בהודו המושכת אליה אלפי מבקרים מידי יום וזוכה לפופולאריות רבה בכל העולם. המבנה נחשב לאחד המבנים היפים ביותר בעולם ואף הוכתר בשנת 2007 כאחד מבין שבעת פלאי תבל של העולם החדש. בשנות השמונים של המאה ה-20 עוד בטרם מותג כ"פלא תבל" זכה הטאג' מהאל להכרה בינלאומית כאשר ארגון אונסק"ו של האו"ם קבע אותו כאתר מורשת עולמית ראוי לשימור והוא ללא ספק ראוי לכל הסופרלטיבים והתארים..

אגרה, הודו אגרה

אגרה - כרטיס ביקור שם מלא: אגרה (Agra) מדינה: הודו טריטוריה: אוטר פראדש שטח: 188 קמ"ר אוכלוסיה: 1,400,000 נפש מטבע: רופי אגרה – מידע כללי העיר אגרה נמצאת בהודו תחת טריטוריית אוטר פראדש בחלקה הצפוני של הודו. העיר ממוקמת על גדות נהר הג'מונה הזורם בצפון הודו ומוכרת בעולם בעיקר בזכות המוזוליאום של הטאג' מאהל אשר בנה בה השאה ג'אן שהיה קיסר האימפריה המוגולית ונחשב לאחד משבעת פלאי תבל של העולם החדש. אגרה ידעה את..

קוצ'ין, הודו קוצ'ין

קוצ'ין (Kochin) היא עיר נמל קטנה בדרום הודו אשר זכתה לכינוי "בירת התבלינים" של הודו בשל העיסוק הרב שהיה לבני המקום בתבלינים והיותה מרכז מסחר חשוב בהובלת התבלינים מהמזרח אל המערב. בקוצ'ין הייתה קהילה יהודית גדולה ומשגשגת שעסקה ברובה במסחר. רוב הקהילה היהודית של קוצ'ין כבר אינה קיימת במקום, כיום חיים בה יהודים ספורים בלבד, ועם זאת שרידים למורשת המפוארת של יהדות קוצ'ין עוד קיימים ברחבי העיר, ניתן לראות את האזור היהודי (Jew..

וראנסי, הודו וראנסי

העיר וראנסי היא ללא ספק אחת הערים המרתקות והקסומות ביותר למטייל המערבי המגיע לטעום את הודו. יש האומרים שוראנסי מרכזת בתוכה את כל מה שמטייל רוצה לראות בהודו והכל תחת קורת גג אחת: טקסים של בני דת ההינדו ואלפי צליינים המגיעים אליה, פרות קדושות המסתובבות רחובות, גדות הגנגס השוקקים והמלאים פולחנים דתיים וטקסי דת, שווקים עמוסי אבק ומלאי כל טוב והמון חוויות. וראנסי היא עיר עתיקה וקדושה ביותר, מקומה על גדות נהר הגנגס קשר את שמה באמונה כי למות בוראנסי..

רישיקש רישיקש

רישיקש (Rishikesh) היא עיר קטנה הממוקמת במדינת אוטראקהאנד (Uttarakhand) שבצפון הודו ונחשבת לעיר קדושה להינדים ולמרכז יוגה ומדיטציה המושך אליו תיירים מכל רחבי העולם. העיר שוכנת למרגלות הרי ההימלאיה ונהר הגנגס חוצה אותה. האווירה ברישיקש היא שלווה ורוחנית מאוד, יש בה הרבה אשרמים והרבה מטיילים בוחרים לעבור שם קורסים שונים בתחומי המדיטציה והיוגה. המטיילים והתיירים ברישיקש מתרכזים בדרך כלל בשני איזורים - לאקשמן..

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה קומבמלה

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה. קדושה, התעלות רוח והיטהרות בפסטיבל הכי הודי בהודו, לגדות נהר הגנגס. מה- 14 לינואר מתקיים ב"הרידוור" פסטיבל אדיר במימדיו – חווית ענק !!! הפסטיבל נמשך 3 חודשים, שבמהלכם ישנם מספר ימי טבילה קדושים, המהווים רגעי שיא והזדמנות פז נדירה לזכות בברכת האלים. "הקומבמלה" - kumbhamela, זה בלגאן של מיליוני מאמינים שיורדים..

דלהי, הודו דלהי

דלהי, בירתה של הודו, פותחת את שעריה אל המוני התיירים הגודשים אותה מידי שנה. הישראלים שנשבים בקסמיה של הודו חוזרים אליה פעם אחר פעם לחוות, לטעום ולהתחבר לקסם של הודו. דלהי היא למעשה ה"שער להודו" היא הטעימה הראשונה של מרבית התיירים שעושים כאן את צעדיהם הראשונים בממלכת השאנטי, המקדשים, התרבות ההינדית העתיקה, הטעמים הניחוחות והחוויות שרק מי שביקר בהודו יכול להבין אותן. דלהי מזמינה את התיירים למגוון חוויות של ישן וחדש,..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון