תפריט
סגור

קוצ'ין - תמונות

מפה של קוצ'ין

קטגוריות קשורות

נושאים

  דרום הודו ·    קוצ'ין ·    הודו · 

הודעות בפורומים

טיול לבד לדרום הודו כחודש ימים

היי אני נוסע בחודש דצמבר להודו ומתכנן להיות בדרום הודו האם אין בעיה לנסוע לבד מבחינת ביטחון?

טיול למזרח הרחוק

אני וחברה מתכננות לעשות טיול מזרח מאוקטובר, המסלול הכללי בערך כזה-טיסה מישראל עצירה בבנגקוק,משם ישר לקמבודיה..

הודו

אני ממש ממליץ לך לטוס עם עוד מישהו איתך שכבר היה ומכיר את המקומות שעלהם דיברת. חבר שלי בדיוק בימים אלה נמצא..

המלצות לטויוטה עם נהג בצפון הודו

זוג לא צעיר נוסע לדלהי וצפונה לשלושה שבועות בתחילת יולי. מעוניינים להתחיל טיול ברישיקש ומשם לעלות צפונה למאנלי..

קוצ'ין

 קוצ'ין (Kochin) היא עיר נמל קטנה בדרום הודו אשר זכתה לכינוי "בירת התבלינים" של הודו בשל העיסוק הרב שהיה לבני המקום בתבלינים והיותה מרכז מסחר חשוב בהובלת התבלינים מהמזרח אל המערב. בקוצ'ין הייתה קהילה יהודית גדולה ומשגשגת שעסקה ברובה במסחר. רוב הקהילה היהודית של קוצ'ין כבר אינה קיימת במקום, כיום חיים בה יהודים ספורים בלבד, ועם זאת שרידים למורשת המפוארת של יהדות קוצ'ין עוד קיימים ברחבי העיר, ניתן לראות את האזור היהודי (Jew Town), את בית הכנסת הגדול של יהודי קוצ'ין ולדמיין איך היו נראים החיים של היהודים בקוצ'ין.
 
לצד העבר היהודי העשיר של קוצ'ין היא הייתה ביתם של קבוצות אתניות רבות שהתגוררו בה וסחרו בה ולכן היא ערב רב של טעמים ניחוחות ותרבויות, קוצ'ין היא הנקודה הראשונה אליה הגיעו אירופאים במסעותיהם לכיוון גלוי יבשת אסיה. ניתן למצוא בקוצ'ין השפעות הודיות, נוצריות, מוסלמיות, סיניות, אירופאיות ועוד. קו הנוף של קוצ'ין מאופיין בכנסיות, מסגדים וגם בתי כנסת השלובים זה בזה ויוצרים תמהיל מרתק של דתות ותרבויות. עיקר ההתיישבות האירופאית באזור קוצ'ין הייתה פורטוגלית ולכן ההשפעות של פורטוגל עדיין ניראות גם בקוצ'ין של היום. כמו כן מוזיאונים היסטוריים ובייחוד מוזיאון פוטוגל הם אללו שמגוללים את סיפורה של קוצ'ין בתקופה הקולוניאליסטית שלה, עת שלטו בה האירופאים וסחרו ממנה בתבלינים הייחודים של הודו אותם שלחו אל אירופה במערב.
 
קוצ'ין בנויה בחלקה על היבשת ובחלקה על האיים הסמוכים הנמצאים אל מול קו החוף המערבי של הודו. החלק העתיק יותר של קוצ'ין בנוי על האיים ואילו החלק החדש, המכונה בפי המקומיים ארנקולם (Ernakulan) נמצא על היבשת עצמה.
עוד בנושא הודו
ורקלהורקלה

עיר חוף קטנה הנמצאת במדינת קרלה שבדרום הודו. ורקלה ממוקמת בקצה הדרומי של קרלה במרחק של כ- 50 ק"מ צפונית מהעיר טריבנדרום, ונחשבת לעיירת חוף קטנה ופופולארית המושכת אליה מטיילים ונופשים מרחבי הודו,..

עוד על ורקלה
מייסורמייסור

מייסור (Mysore) היא העיר השנייה בגודלה במדינת קרנטקה שבדרום הודו. מייסור ממוקמת בחלקו הדרום מערבי של חצי האי ההודי. מייסור היא עיר יפה ומיוחדת האהובה במיוחד על ישראלים המגיעים בהמוניהם לאזור זה של..

עוד על מייסור
 
מה כדאי לראות ולעשות בקוצ'ין

  • מבצר קוצ'ין (Cochin Fort):אחד מאתרי התיירות המוכרים בעיר הוא המבצר של קוצ'ין, האזור הזה המרכז תחתיו את כל תקופת "תור הזהב" הפורטוגלי של קוצ'ין מכיל בתוכו מספר כנסיות ובזיליקות יפות שנבנו בתקופה שבה הייתה העיר תחת שלטון פורטוגלי אירופאי. בתוך מתחם המבצר ניתן לבקר בכנסיית סנט פרנסיס, ובבזילת סנטה קרוז. כמו כן חלק מכובד מהמבצר מוקדש כיום ל"מוזיאון הפורטוגלי" ומכיל מוצגים שונים של השליטים הפרוטוגליים ששלטו בקוצ'ין, וחפצים של הכמרים ואנשי הדת שהיוו את המוקד הרוחני של קוצ'ין. המבצר בנוי על שפת הים ומכאן שהנוף הנשקף ממנו מרהיב.

 

  • ארמון מאנטאנצ'רי (Mattancherry Palace):ארמון מאנטאנצ'רי מכונה בפי המקומיים ובחלק ממדרכי התיירות גם "הארמון ההולנדי". עם לעמוד על הדיוק ההיסטורי הארמון נבנה בכלל בידי הפורטוגלים בעת שלטונם באזור וניתן על ידם כמתנה לראג'ה ההודי המקומי של קוצ'ין לאות כבוד. הארמון קרוי על שם רובע מאנטאנצ'רי באזור בו הוא שוכן, ואת שמו כ"ארמון ההולדי" הוא קנה בזכות כך שבתום עידן השלטון הפורטוגלי ההולנדים ערכו בו שיפוץ מקיף. בתוככי הארמון ישנם ציורי קיר מרהיבים וצבעוניים בסגנון הודי מסורתי. מדובר בהחלט על ציורים מהיפים שתזכו לראות במקדשים השונים בהודו ועל כן מומלץ לשלם 2 רופי ולצפות בהם על אף שתנאי הצפייה במקום מבחינת תאורה לא מיטביים. כאשר אתם נכנסים למתחם ניצרו בליבכם את המראות מאחר והצילום במתחם הארמון הוא אסור.

 

  •  רשתות הדייג הסיניות (China Vala): רשתות הדייג הללו הפכו במרוצת השנים לאחד מסמליה המפורסמים של העיר והאזור. מדובר על רשתות מיוחדות הנפרשות דרך קבע לאורך קו החוף למרגלות מבצר קוצ'ין ובנויות  ממעיין זרועה ארוכה אליה מחוברת מסגרת עם רשת. הרשתות נפרשות לעת ערב בתוך הים ולפנות בוקר מורמות על ידי הדייגים ובהם נאספים הדגים שמצויים באזור. שיט הדייג הזאת על אף שמכונה בפי המקומיים "רשתות סיניות" מקורה במוסלמים מהם למדו הסינים את השיטה במאות הקודמות.

 

  • שוק הדגים של קוצ'ין:העיר שבעבר הייתה מרכז תעשייה של תבלינים היום מתקיימת בעיקר ממסחר של דייגים ודגים המשווקים מאזור המזחים בנמל אל כל האזור. הדייגים שיוצאים לפנות בוקר אל לב ים ופורשים בה את רשתות הדייג שלהם חוזרים לעת ערב עם השלל הרב שהעלו בחקתם ומציעים את מרכולתם לכל המרבה במחיר. בשעות אחר הצהריים גם מגיעות משאיות גדולות שמובילות את הדגים מהמזח אל האזורים הפנימיים יותר של היבשת. אך עיקר המסחר המרתק מתקיים כאן על שפת הים ובקרבת סירות הדייגים. מעניין לראות את המוקמיים סוחרים בתוצרת המקומית שזה עתה נמשתה מהים וכמובן להתרשם מהתוצרת המרשימה של הדגים שמעלים הדייגים המקומיים בחקתם.

 

  • בית הכנסת היהודי פרדסי (Paradesi Synagoguge):זהו בית הכנסת היחידי הפעיל כיום מתוך 7 בתי הכנסת שהיו קיימים באזור בימים בהם קהילת יהודי קוצ'ין הייתה גדולה ומשגשגת. בית הכנסת מצוי ממש בלב ה"אזור היהודי" (The Jew Town) אלו מספר רחובות שבהם בעבר הייתה מרוכזת הקהילה הגדולה של יהדות קוצ'ין והיום נותרו בה מספר מועט מאוד של יהודים. רוב היהודים שחיו בקוצ'ין דורות רבים עלו לארץ ישראל לאחר קום המדינה וכיום בית הכנסת פרדסי הוא בעיקר אתר תיירות היסטורי, ולא בית כנסת פעיל. בכל אזור ה"עיר היהודית" של קוצ'ין ניתן לראות סממנים יהודים על המבנים כמו גם פרטי יודיאיקה מעניינים בתוך בית הכנסת עצמו. הכניסה לבית הכנסת בתשלום (4 רופי), והוא תוח בכל ימות השבוע אך סגור מידי יום בין השעות 13:00-15:00. יש להגיע לבית הכנסת בלבוש צנוע (לא ניתן להיכנס בכתפיים חשופות ובמכנס קצר).

 

  • העיר היהודית (The Jew Town): רק שמה המבטיח של העיר היהודית כ"עיר" נותר אולי כסממן היסטורי מהעידן המפואר של הקהילה היהודית שחיה במקום. היום מדובר כאמור על מתחם של רחוב אחד וממנו מסתעפים רחובות צדדים נוספים בהם ניתן לראות סממנים רבים של התרבות היהודית שהייתה כאן בעבר. כיום מעטים היהודים שחיים כאן אבל השרידים היהודיים נותרו. בלב האזור שוכן בית הכנסת, לידו מגדל השעון שנבנה במאה ה18 על ידי תורם יהודי עשיר ואף בית הקברות היהודי העתיק שלמרבה הצער נראה מאוד מוזנח, ועם זאת עדיין ניתן לזהות את הכיתוב של האותיות היהודיות על המצבות העתיקות .

 

  • בית הכנסת צנאמנגאלאם (Chennamagalam Syanagougue):עוד פנינה היסטורית יהודית הוא בית הכנסת המרהיב הזה המצוי בעיירה צנאמנגאלאם הממוקמת כ-30 ק"מ מקוצ'ין עצמה. בית הכנסת המרהיב הזה איכלס בעבר עד שנות ה50 של המאה הקודמת את מרבית מתפללי האזור שלאחר קום המדינה עלו בהמוניהם למדינת ישראל. כיום בית הכנסת עומד ריק ממתפללים אך משומר בצורה יפה מאוד. הוא אף עבר שיפוץ יסודי בשנת 2000 ושוחזר ושוקם. כיום המבנה מרהיב, מלא בשיש וזהב. ניתן לראות את ארון הקודש הגדול ואת אזור התפילה של הגברים ואת עזרת הנשים המשקיפה ממעל.
 
תרבות
התרבות של קוצ'ין היא שילוב מעניין של תרבויות ישנות ודתות שונות השלובות זו בזו בחיים של הרמוניה ושלווה. ביקור במעיר מזכיר במידת מה ביקור בירושלים אשר גם בה ניתן למצוא כנסיות, מסגדים ובתי כנסת הבנויים זה לצד זה במעין הרמוניה דתית מושלמת (חבל שבירושלים ההרמוניה הזאת לא תמיד קיימת). כאן בקוצ'ין בני כל הדתות מכבדים זה את זה ומשמרים זה את תוצרי התרבות והדת של האחר. כך נשתמרו כאן הכנסיות המרהיבות מהתקופה הקולוניאליסטית, המסגדים מההשפעות המוסלמיות על העיר ובתי הכנסת והאזור היהודי זכר לתור הזהב של יהודי קוצ'ין שעלו רובם מטעמים ציוניים למדינת ישראל עם הקמתה.

טיולים
מתוך העיר קוצ'ין עצמה ניתן לצאת לטיול יום לכיוון העיירה צנאמנגאלאם השוכנת כ30 ק"מ ממנה. גם היא מוקד יהודי בעבר ובו בית כנסת ומרכז יהודי חשוב שכיום נחשבים אתרי תיירות מועדפים ומתוחזקים על ידי לשכת התיירות והעירייה של קוצ'ין. טיול נוסף הוא שיט לכיוון האי ואיפין  (Vypeen Island) הממוקם אל מול חופי העיר קוצ'ין. גם שם ניתן ליהנות מחופי ים יפים ומאווירה שלווה ונעימה.

איך מגיעים
באזור קוצ'ין שלוש תחנות רכבת. ניתן להגיע לאזור על ידי רכבת שיוצאת מאזור טמיל נאדו, מקרנטקה או מגואה. הנסיעה אורכת זמן רב ועם זאת זהו כנראה האמצעי תחבורה היעיל ביותר להגיע אל האזור המרוחק והדרומי. בתוך העיר התחבורה מבוססת על אוטובוסים או ריקשות. מאחר וכל הנהגים המקומיים בריקשות משתמשים במעין "מונה" הם אוהבים מאוד להאריך את המסלולים לתיירים האומללים ואז לדרוש מהם מחיר מופקע (שימו לב!). אתרי התיירות באזור קוצ'ין קרובים יחסית ועל כן ניתן להתסדר בהליכה רגלית ממקום למקום. אל האיים הנמצאים מול קו החוף ניתן להגיע באמצעות צי המעבורות שעושה את הדרך אל האיים ובחזרה אל החוף מספר פעים ביום לאורך כל ימות השבוע.


מזג אוויר באזור קוצ'ין:
מזג האוויר המאפיין את אזור קוצ'ין כמו את הודו כולה הוא מזג אוויר חם ולח לאורך כל ימות השנה המורכב בעיקר משתי עונות מרכזיות העונה היבשה והעונה הרטובה. העונה היבשה שהיא העונה המומלצת לביקור באזור היא בין החודשים נובמבר עד אפריל, בעונה זו הטמפרטורות אומנם גבוהות מאוד (מעל 30 מעלות!) אך לפחות לא יורד גשם, וזאת חרף אחוזי הלחות הגבוהים. בין החודשים יוני עד אוגוסט מגיעים גשמי המונסון לאזור ומכים באזור במלוא עוזם. ימים שלמים יכול להיות מזג אוויר גשום וסוער (על אף הטמפרטורות הגבוהות) ולכן זוהי בהחלט לא התקופה האולטימטיבית לביקור. ביתר החודשים מדובר על מעין "עונות מעבר" בהם האקלים אינו יציב ועם זאת הטמפטורות מעט נמוכות ונוחות יותר מאשר העונה היבשה הלוהטת, ועם זאת עדיין קיימת סכנה לגשמים.

קוצ'ין - נושאים קשורים

ורקלה - Varkala ורקלה

עיר חוף קטנה הנמצאת במדינת קרלה שבדרום הודו. ורקלה ממוקמת בקצה הדרומי של קרלה במרחק של כ- 50 ק"מ צפונית מהעיר טריבנדרום, ונחשבת לעיירת חוף קטנה ופופולארית המושכת אליה מטיילים ונופשים מרחבי הודו, ובעיקר כאלה העוברים בה במהלך טיול בדרום. אזור החוף של ורקלה בנוי למעשה על צוק, שלאורכו טיילת עם מסעדות, בתי קפה וגסט האוסים ולמרגלותיו נפרש חוף ים מקסים ושקט. בסביבה פזורים דקלי קוקוס והרבה טבע וירוק...

מייסור, הודו מייסור

מייסור (Mysore) היא העיר השנייה בגודלה במדינת קרנטקה שבדרום הודו. מייסור ממוקמת בחלקו הדרום מערבי של חצי האי ההודי. מייסור היא עיר יפה ומיוחדת האהובה במיוחד על ישראלים המגיעים בהמוניהם לאזור זה של הודו ומטיילים על קו חופה המזרחי. מייסור הייתה בעבר בירתה של ממלכת מייסור שהייתה ממלכה עצמאית גם בתקופת הקולוניאליזם הבריטי, וסופחה להודו כחלק מהרפובליקה הגדולה רק בשנת 1947 עם קבלת העצמאות של ההודים מבריטניה. עם זאת ואולי בשל זאת, מייסור והשטח שבו..

קודאיקאנאל - Kodaikanal קודאיקאנאל

העיירה קודאיקאנאל ממוקמת במדינת טאמיל נאדו שבדרום הודו, על פסגת הר בגובה של כ- 2000 מטר. קודאיקאנאל הוקמה על ידי אמריקאים במאה שעברה ונחשבת לעיירת נופש עם נופים עוצרי נשימה, של יערות,צוקים תלולים ומפלי מים. בקודאיקנאל תוכלו להנות מטיולים רגליים במסלולי הליכה עם נופים מרהיבים, שייט באגם המלאכותי, רכיבה על אופניים ואפילו על סוסים. בעיירה מספר מסעדות מצויינות כאשר המומלצת ביותר היא מסעדה טיבטית בשם The Royal..

שאנטי גסט האוס - האמפי שאנטי גסט האוס

שאנטי גסט האוס (Shanthi Guest House) ממוקם בצד שמעבר לנהר בכפר האמפי שבדרום הודו. המקום נחשב לאחד המקומות הפופולאריים ביותר והמועדפים על ישראלים הנמצאים בהאמפי. הגסט האוס ממוקם לצד שדות אורז ומרחבים פתוחים של הכפר האמפי, ניתן למצוא שם חדרים עם נוף מיוחד במינו ובערב להנות משקיעה מדהימה בין שדות האורז והסלעים של האמפי. בעונה שבין נובמבר למרץ המקום מתמלא עד כמעט אפס מקום במטיילים - בעיקר ישראלים. יש שם פינות זולה..

הגסט האוס של איציק – האמפי הגסט האוס של איציק – האמפי

בכפר האמפי שבהודו – בחלק הנמצא מעבר לנהר ממוקם הגסט האוס של איציק. איציק הוא ישראלי החי כבר שנים בהודו ונשוי להודית בשם אמה, שניהם מנהלים יחד גסט האוס קטן ונחמד מאוד מעבר לנהר בהאמפי. למקום קוראים Hema Guest House והוא שונה באופיו משאר המקומות באזור. זהו גסט האוס שקט ושלב, ללא התקהלויות המוניות של ישראלים עם מסעדה מצויינת המשקיפה לנוף המרהיב של כפר האמפי והנהר החוצה אותו. במקום מספר..

מוגלי גסט האוס - האמפי מוגלי גסט האוס

מוגלי הוא גסט האוס (Mowgli Guest house) פופולארי מאוד בקרב מטיילים המגיעים להאמפי. הוא ממוקם בצד שמעבר לנהר סמוך לשאנטי גסט האוס ונחשב למקום עמוס במיוחד בישראלים. הגסט האוס מציע מגוון של חדרים במחירים שונים – החל מחדר פשוט ועד לבונגלוס גדול עם נוף מדהים או חדרים עם מרפסת הצופה לשדות האורז והסלעים של האמפי. לאלה מבינכם המחפשים שקט ושלווה מומלץ לחפש מקום אחר – מוגלי נחשב לאחד הגסט האוסים..

עמק פרוואטי, הודו עמק פרוואטי

עמק פרוואטי הוא עמק ירוק מלא טבע, מים ומסלולי טיול בצפון הודו. בלב ליבו של עמק פרוואטי שוכנת העיירה קאסול שהפכה במרוצת השנים מכפר קטן ומנומנם (כמו יתר הכפרים ב עמק פרוואטי) למעוז הישראלים המרכזי בצפון הודו. לצד פינת החמד של קאסול (שיש שיראו בה ביצה טובענית היישר לסצנת הסמים המרכזית של הודו) נין למצוא ברחבי עמק פרוואטי עוד מספר כפרים קטנים ושקטים אליהם המוני הישראלים עדיין לא הגיעו ונותרו כשהיו – נעימים, ירוקים, מלאי נוף קסום ומקומות לחוות..

ההימלאיה ההודית ההימלאיה ההודית

לאלו מביננו האוהבים הרים, טבע פראי ואתגרים, הנופים של ההימלאיה ההודית (שפירוש שמה בסנסקריט הוא "משכן השלג הנצחי")הם יעד לביקורים חוזרים ונשנים. הטיול באזור זה מאפשר לחוות בשטח קטן יחסית אזורים הנבדלים זה מזה לחלוטין הן מהבחינה הנופית (גיאולוגית-אקלימית-בוטנית-זואולוגית) והן מבחינת התרבות האנושית המצויה בהם. כך, בכל עמק ועמק שבין אחד למשנהו מפרידים מעברי הרים מהגבוהים בעולם, תמתין..

בנגלור, הודו בנגלור

בנגלור (Bangalore) היא עיר הבירה של מדינת קארנאטקה בדרום הודו. בנגלור היא העיר השלישית בגודלה בהודו כולה והיא נחשבת כמרכז תעשייה וכלכלה חשובים בהודו כולה. יש בה ריכוזים גדולים של תעשיות מסורתיות, אך גם תעשיות חדשות ומרכזי מחקר כמו חקר החלל, תעשיות ומעבדות אלקטרוניקה מתקדמות וכד'. באספקט הזה בנגלור היא סוג של "עמק הסיליקון" של הודו, מרוכזות בה תעשיות היי-טק ויזמות פורצות דרך ויש בה את מיטב המוחות הצעירים המפתחים את עתידה הכלכלי..

גוקרנה - Gokarna גוקרנה

גוקרנה היא עיירת חוף קטנה ושקטה הנמצאת במדינת קרנטקה שבהודו. העיירה נמצאת במרחק של כ-4 שעות נסיעה דרומית מגואה ונחשבת לאחד המקומות הקדושים להינדים בדרום הודו וליעד תיירותי פופולארי המספק מקום מפלט שקט מגואה העמוסה והרועשת. גוקרנה למעשה בנויה מרחוב ראשי אחד עם מספר סמטאות שקטות עם בתים ישנים ואווירה רגועה ושוממת, מזה שנים מגיעים לגוקרנה מטיילים ותיירים בעקבות החופים הקסומים והשקטים הנמצאים במרחק לא רב..

פאלולם גסט האוס - Palolem Guset House פאלולם גסט האוס

אם אתם מחפשים מקום טוב לישון בו בחוף פאלולם בגואה, ולא בא לכם על הקוקו האטס הממוקמים על החוף ואתם מוכנים לשלם יותר כסף אז זה גסט האוס בשבילכם. פאלולם גסט האוס נמצא במרחק הליכה של כ- 5 דקות מחוף הים המקסים של פאלולם ומציע רמה גבוהה יותר ממרבית המקומות בפאלולם. פאלולם גסט האוס הוא חדש יחסית, הוקם בשנת 2006 ובנוי למעשה משני בניינים עם חדרי אורחים ולמטה במרכז ממוקמת מסעדת המקום. החדרים כוללים מיטה זוגית, טלוויזיה, מים..

חוף פאלולם פאלולם

פאלולם (Palolem) הוא החוף הדרומי ביותר בגואה הנמצא לא הרחק מגבולה הדרומי של מדינת גואה עם מדינת קרנטקה. יש שיגידו שחוף פאלולם הוא החוף היפה ביותר בגואה או אפילו בהודו, ובאמת אחרי מעבר על רוב חופי גואה אני בטוח שגם אתם תרגישו כך. פאלולם הוא חוף טרופי יפהפה עם חול לבן, מים נעימים ודקלים פזורים בכל עבר. מהחוף תוכלו להבחין באי קטן וירוק אשר בשעות הערב כשמגיעה שעת השפל של הים הוא מתחבר ליבשה וניתן לבקר בו לאחר הליכה קצרה..

גואה גואה

גואה (Goa) הממוקמת בדרום מערב הודו היא המדינה הקטנה ביותר בהודו ונחשבת ליעד המושך אליו מטיילים ובליינים מכל רחבי העולם. בזכות חופיה הלבנים והיפים, המסיבות וחיי הלילה, המסעדות והאוכל הטוב לעיתים מכנים את גואה כ "הודו לייט". גואה אכן נבדלת משאר הודו באופיה ובתרבות המקומית שלה הנחשבת למתירנית ביותר בהשוואה למדינות אחרות בהודו. את גואה גילה מגלה ארצות פורטוגזי בשם ואסקו דה גמה בשנת 1498, וכעבור כ 10 שנים היא נכבשה על ידי..

האמפי - המקום הכי הזוי בהודו.. האמפי

האמפי (Hampi), כפר קטן הממוקם במדינת קרנטקה שבדרום הודו, נחשב ליעד פופולארי בקרב מטיילים מכל העולם. זהו כפר המחולק למעשה לשני חלקים שנהר מפריד ביניהם. הנוף באיזור הוא שילוב של טבע ירוק, הרים וסלעים - סלעי ענק, הרים ובולדרים, לצד שדות אורז ירוקים, נהר ואגמים מדהימים. בסביבת האמפי קיימים מספר מקדשים ששווים ביקור. כשהגעתי להאמפי לראשונה בשנת 2003 גיליתי כפר יפהפה, בעל נוף ייחודי שלא ראיתי דומה לו בשום מקום אחר..

חוף אנג'ונה אנג'ונה

חוף אנג'ונה הממוקם בחלקה הצפוני של מדינת גואה בהודו נחשב לאחד החופים הפופולאריים והעמוסים ביותר בהודו בכלל ובגואה בפרט. אנג'ונה התפרסמה במיוחד הודות למסיבות הטראנס המתקיימות בה כל ערב בעונה. סצינת המסיבות באנג'ונה היא מטורפת והחל משעות הערב מתקיימות שם מסיבות טראנס בכמה מוקדים – והרבה מטיילים פשוט עוברים ממסיבה למסיבה עד השעות הקטנות של הלילה וממשיכים ל After Party הנמשכת לשעות הבוקר והצהריים של יום המחרת, רוב..

חוף ואגאטור – גואה ואגאטור

חוף ואגאטור ממוקם צפונית לאנג'ונה בחלקה הצפוני של גואה במרחק של כ-22 ק"מ מהעיר פאנג'י. ואגאטור הוא למעשה חוף קטן עם מפרץ אחד קסום המוקף בצוק סלעי גבוה הנמצא בקצה כפר דייגים קטן. ואגאטור נחשב לחוף פופולארי ביותר בקרב המטיילים והנופשים בגואה –זה המקום בו מתקיימות המסיבות הידועות של גואה והרבה נוהגים להגיע לסביבת החוף בשעות הערב המוקדמות מידי יום כאשר מתחילה שעת המסיבות. בכפר עצמו פזורים..

חוף ארמבול ארמבול

אחד החופים הפופולאריים ועם זאת השקטים והנעימים יותר בגואה. ארמבול (Arambol) ממוקם בצפון מדינת גואה והוא למעשה כפר שקט הנמצא על החוף עם רחוב ראשי אחד היורד עד הים וכולל חנויות, מסעדות, גסטהאוסים, אינטרנט וסוכנויות נסיעות. החוף באמבול הוא שקט ולא עמוס בדרך כלל, צפונית לרחוב המגיע לחוף נמצא צוק עשוי סלעים המשקיף מלמעלה על כל החוף – שם ניתן למצוא בקתות נחמדות הבנויות על המדרון. מעבר לצוק נמצא..

פונה - Pune פונה

העיר פונה הנמצאת במדינת מהראשטרה שבהודו נחשבת לאחת הערים המתפתחות בהודו, למרכז היי טק מתקדם ולעיר בעלת מוסדות אקדמיים מהמתקדמים בהודו. מאז שנסלל הכביש המהיר המחבר את פונה למומבאי חלה התקדמות נוספת בפיתוחה והתקדמותה של העיר הכוללת מספר רב של מרכזי קניות, רחובות ראשיים הכוללים חנויות אופנה וביגוד, מסעדות למזון מהיר ומרכזי בילוי וחיי לילה. פונה נמצאת במרחק של כ- 190 ק"מ מהעיר מומבאי לכיוון דרום מזרח, והיא..

הודו הודו

הודו (India) היא מדינה בדרום אסיה - השביעית בגודלה בעולם מבחינת שטח והשנייה מבחינת אוכלוסייה - למעלה ממליארד נפש. היא נחשבת למדינה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם. הודו נחשבת ליעד טיול פופלארי בקרב מטיילים מכל העולם ובעיקר ישראלים. עשרות אלפי ישראלים טסים בכל שנה להודו - מטיילים צעירים אחרי צבא המחפשים מקום שונה, זול ומיוחד, צעירים בשנות ה-30 לחייהם המחפשים שקט רוחני, יוגה ומדיטציה וכן קבוצות של..

דרום הודו דרום הודו

דרום הודו – מידע כללי הודו היא כידוע רפובליקה ענקית, ועל כן נוהגים התיירים והמטיילים שבה לחלק אותה למספר אזורים על פי רוחות השמיים על מנת להקל את ההתמצאות ולחלק את זמני הטיול שלהם כך שיצליחו לבקר בכמה שיותר אזורים ולחוות כמה שיותר חוויות. כל אזור בהודו ניתפס בידי התיירים אחרים וזוכה למעין דימוי. החלק של דרום הודו הוא ללא ספק הסממן של החופש, הבילויים, האווירה הטרופית הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת התרבות וכן....

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון