תפריט
סגור

קשמיר - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  קשמיר ·    חבל קשמיר ·    צפון הודו ·    הודו · 

הודעות בפורומים

טיול לבד לדרום הודו כחודש ימים

היי אני נוסע בחודש דצמבר להודו ומתכנן להיות בדרום הודו האם אין בעיה לנסוע לבד מבחינת ביטחון?

טיול למזרח הרחוק

אני וחברה מתכננות לעשות טיול מזרח מאוקטובר, המסלול הכללי בערך כזה-טיסה מישראל עצירה בבנגקוק,משם ישר לקמבודיה..

הודו

אני ממש ממליץ לך לטוס עם עוד מישהו איתך שכבר היה ומכיר את המקומות שעלהם דיברת. חבר שלי בדיוק בימים אלה נמצא..

המלצות לטויוטה עם נהג בצפון הודו

זוג לא צעיר נוסע לדלהי וצפונה לשלושה שבועות בתחילת יולי. מעוניינים להתחיל טיול ברישיקש ומשם לעלות צפונה למאנלי..

קשמיר

חבל קשמיר הוא חבל ארץ בצפון הודו הנתון מזה שנים בסכסוך פוליטי של גבולות בין כל המדינות הגובלות בו: הודו, פקיסטאן וסין, כאשר הסכסוך המרכזי והעקוב מדם הוא בין הודו וסין על השליטה בחבל הארץ הקשמירי. בפתחם של דברים נאמר שקשמיר (Kashmir)היא אזור מסוכן למטיילים בכלל ולמטיילים ישראלים בפרט. רוב האוכלוסייה המרוכזת בו היא אוכלוסייה מוסלמית, ובשנים האחרונות חדרו לאזור תאי טרור שחלקם פועלים במסגרת הסכסוך ההודי פקיסטאני על עתידו של חבל קשמיר והאחרים הם גם תאים בעלי אג'נדה מוסלמית פונדמנטליסטית שחלקה מופנה גם כנגד ישראלים, ועל כן מטיילים ישראלים אינם תיירים רצויים כל כך בחבל קשמיר.
 
הסכנות האורבות למטיילים ישראלים בחבל קשמיר מרחיקים את רוב התיירים הישראלים מהאזור ועם זאת עדיין כ-1000 תיירים מידי שנה בוחרים להגיע לאזור זה בשל ייחודו ויופיו ולבקר באתרי התיירות. אם בחרתם להגיע לכאן מומלץ מאוד להתעדכן באזהרות המסע העדכניות של סוכנות הטרור הבינלאומית ושל משרד החוץ, לא לטייל לבד ולא להגיע לאזורים מבודדים. הקפידו לדבוק בתוכניתכם המקורית ולטייל בעיקר באתרי תיירות גדולים ופופולאריים, כמו גם נסו להצניע את ישראליותכם בפומבי.
 
הנקודה האופטימית: גם הודו וגם פקיסטאן מנסות בשנים האחרונות לשים קץ למתיחויות הטריטוריאליות באזור שגבו כבר קורבנות רבים. נערכו כבר מספר סבבים של שיחות שלום ונראה שקיימת פשרה טריטוריאלית שיכולה להוביל את הצדדים לסיום המתיחות. עם זאת עדיין יש מקום לגלות ערנות רבה בביקור בחבל קשמיר, בייחוד נוכח העובדה ששיחות השלום מנסות לפתור את הסכסוך המקומי, אך המתיחות של תאי טרור כנגד ישראלים ויהודים לא פחתה.
 
מה כדאי לראות ולעשות בקשמיר
עוד בנושא הודו
מנאלימנאלי

מנאלי היא אחד מהיעדים המוכרים והמתויירים ביותר באזור צפון הודו, העיירה הפסטוראלית ששוכנת למרגלות הרי ההימלאיה בקצהו של עמק קולו (Kullu Vally)נמצאת אף היא ברום גבוהה מאוד (כ-1800 מטרים מעל פני הים)..

עוד על מנאלי
מנאלימנאלי

בין הרים נישאים, יערות-עד ונהרות גועשים, חבויה לה מנאלי Manali , עיירה קטנה ויפהפייה, סביבה כפרים ציוריים ומעיינות חמים. ב"עמק קולו" Kulu valley ולאורך "נהר הביאס" Bias River, יש נוף מדהים של יערות-..

עוד על מנאלי

  • סרינגאר (Srinagar)-זוהי אחת הערים הגדולות והמרכזיות באזור חבל קשמיר אשר ידועה בעיקר בזכות מסגדיה היפים, אגם דאל המצוי בשטחה וכיום גם בשל האוכלוסייה המוסלמית הקיצונית המהווה בה רוב שהולך וגודל ומקשיח את עמדותיו הקיצוניות. הביקור באזור סרינגאר כולל בדרך כלל סיור באזור אגם דאל ולינה באחד מבתי הסירה הצפים עליו. כמו כן ביקור באזור המסגדים היפים של העיר אהוב על התיירים. העיר בנויה על גדותיו של נהר הג'הלום שגם הוא  נקודת עניין תיירותית אליה באים תיירים רבים.

 

  • אגם דל (Dal)ואגם נגין  ( Nagin)-אלו שני אגמים יפיפיים הבולטים בנופיה המרהיבים של העיר סרינגר שנחשבת לבירת חבל קשמיר. האגמים רחבי הידיים ידועים בעיקר הודות לבתים הצפים (יש המכנים אותם גם "בתי הסירה") שנשארו כאן כמזכרת מהתקופה הקולוניאליסטית אז שלטונות הודו לא אישרו לבריטים ששלטו באזור בתקופה הקולוניאליסטית לרכוש אדמות נאלצו הבריטים להיות יצירתיים ולהקים בתים צפים ששטו על פני מימיי האגמים בחבל קשמיר. כיום נותרו הבתים הללו והפכו להיות למעין אטרקציה תיירותית. הגדולים והיפים בהם הוסבו לבתי מלון יוקרתיים וניתן ללון בהם בתנאים מפוארים מאוד (ביחס לתנאי הלינה הכלליים באזור הודו). החוויה של לינה בבית סירה צף היא חוויה מיוחדת ובלתי שגרתית וסגנון הבנייה של בתים אלו אף הוא סגנון אירופאי קלאסי. אטרקציה נוספת על מימי האגמים הוא שיט בסירות דייג קטנות. ניתן לשוט ולראות את החיים שמתקיימים לאורך הנהר. פרט לבתים צפים ולסירות יש כאן גם מסגד צף, שוק צף ועוד. חיי המסחר מתקיימים אף הם על מימיי האגם, ואם הגעתם גם בעונת האביב תזכו לראות את האגמים מתכסים בפריחה מרהיבה של פרחי הלוטוס, שהיא ללא ספק פרס נוסף המשווה למקום מראה פסטוראלי יפיפה.

 

  • הגנים המוגוליים שאלימר באג (Shalimar Bagh) אחד האתרים היפים באזור סרינגאר הוא אזור הגנים המונגוליים שהוא מאוד שונה מכל העיר הסואנת והאפרורית בדרך כלל. מדובר על נקודה ירוקה ומרהיבה של גנים המתפרשים על סוג של צלע הר ומאופיינים במבנים גיאומטריים מדויקים מאוד, פרחים השותלים גם הם בדייקנות וקפדנות ומזרקות יפות.

 

  •  מערת אמרנת (Amarnath Cave): אחד המקומות הקדושים ביותר והמעניינים לביקור באזור חבל קשמיר הוא מערת אמרנת הממוקמת בצפון חבל קשמיר בגובה של למעלה מ-4000 מטרים ממש בלב אזור הרי ההימלאיה המושלגים. המערה מקודשת לדת ההינדו, ומידי שנה בחודשים יולי-אוגוסט עולים לרגל אלפים רבים של צליינים הודים אל המערה שנחשבת מקודשת משום שעל פי האגדה האל שיווה סיפר בה לאשתו פרווטי את סוד הבריאה. אם תגיעו לאזור בתקופת העלייה לרגל תראו את טקסי הפולחן של הצליינים הרבים ואת כל האזור שלובש חג, אך כמובן גם תאלצו להצטופף בין אלפי המאמינים.
 
טיולים
אזור חבל קשמיר עמוס באזורים יפים ומרהיבים לטיול. בקשעת קשמיר הנגלית לעיני המטיילים היא אחד האזורים היפים ביותר בצפון הודו. מדובר על בקעה המוקפת מכל עבריה בהרים מושלגים של רכס ההימלאיה. הפסגות הגבוהות המקיפות את האזור הכפרי הכלוא ביניהן יוצרת אווירה פסטורלית. קשה להאמין כמה עקוב מדם האזור הזה וכמה מסוכן לטייל בשביליו המבודדים. ישנם מסלולי טרקים מרהיבים באזור, מטפסי הרים וכובשי פסגות מושלגות ימצאו כאן אתגרים רבים ומגוונים. שימו לב לאזהרות המסע הקונקרטיות ובחרו רק את המסלולים הבטוחים יותר בתא השטח של חבל קשמיר.
 
איך מגיעים
לקשמיר ניתן להגיע באמצעות מטוס, שדה תעופה מקומי שוכן באזור וניתן לנחות כאן בטיסות מאזורים שונים בהודו. בקעת קשמיר מחוברת להודו גם באמצעות מסילת רכבת, אך חלקים אזורים בחבל קשמיר מנותקים כיום ממסילות ברזל והתנועה בהם היא רק באמצעות רכבים.
 
מזג אוויר בעמק בחבל קשמיר
אזור חבל קשמיר ידוע כאחד האזורים הקרים והגבוהים ביותר מבחינה טופוגראפית בהודו כולה. לפיכך העונה המומלצת לביקור באזור היא בין החודשים מאי ועד ספטמבר, לאחר מכן בחודשים אוקטובר ועד אפריל שורר חורף קשה באזור, הטמפרטורות צונחות אל מתחת לאפס והדרך לערים ולכפרים רבים באזור חבל קשמיר נחסמת עקב הקרח והשלג הרב המכסה את הדרכים.
 

קשמיר - נושאים קשורים

מנאלי, הודו מנאלי

מנאלי היא אחד מהיעדים המוכרים והמתויירים ביותר באזור צפון הודו, העיירה הפסטוראלית ששוכנת למרגלות הרי ההימלאיה בקצהו של עמק קולו (Kullu Vally)נמצאת אף היא ברום גבוהה מאוד (כ-1800 מטרים מעל פני הים) ומורגשת בה האווירה המיוחד והכפרית השוררת באזור זה. השלווה הפסטוראלית של מנאלי הופרה לפני לא הרבה שנים עת גילו אותה התיירים הרבים ו"כבשו" אותה בהמוניהם בהופכם אותה ליעד תיירותי ופופולארי מאוד. מטיילים רבים מגיעים לאזור מנאלי על מנת להשתקע..

מנאלי - עמק קולו מנאלי

בין הרים נישאים, יערות-עד ונהרות גועשים, חבויה לה מנאלי Manali , עיירה קטנה ויפהפייה, סביבה כפרים ציוריים ומעיינות חמים. ב"עמק קולו" Kulu valley ולאורך "נהר הביאס" Bias River, יש נוף מדהים של יערות- עד, ארזי הימלאיה, אשוחים ואורנים. תושבי "עמק קולו", הנקרא גם "עמק האלים", חביבים ביותר. האזור מפורסם ב"שלים" - שמיכות צמר איכותיות, ארוגות בעבודת יד ובמטעי התפוחים. מנאלי..

דרמסלה דרמסלה

העיר הצפונית דרמסלה נחשבת לאחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב מטיילים בהודו. האזור הוא אזור הררי יפהפה השוכן למרגלות הרי ההימליה עם נופים עוצרי נשימה, טבע מהפנט ואווירה קסומה. בימים בהם הראות טובה ניתן לראות פסגות הרים מושלגות אשר למרגלותיהן יערות ירוקים של עצי אורן. דרמסלה היא עיר משכנו של הדלאי לאמה וממשלת טיבט הגולה. לאחר כיבוש חבל טיבט על ידי הסינים בשנת 1959 נמלט הדלאי לאמה (טנזין גיאטסו) יחד עם פליטים טיבטים..

קאסול - Kasol קאסול

קאסול קנתה לה שם בקרב הישראלים בתור אחד הכפרים המתויירים ביותר באזורים של צפון הודו. אם תעשו את כל הדרך עד קאסול תידהמו ללא ספק כיצד מקום כל כך קטן וכפרי יכול לקנות לעצמו שם כל כך גדול ולהפוך להיות כמעט "בירת צפון הודו" או לכל הפחות בירת עמק פרוואטי היפיפה בו היא שוכנת. קאסול היא כאמור עיירה קטנה פסטוראלית ושלווה השוכנת בינות יערות אורנים בלב ליבו של עמק פרוואטי בו זורם נהר הפרוואטי. קאסול היא יעד אהוב..

לדאק - Ladakh לדאק

"לה-דאג" – עולם אחר, משמעות שמה "ארץ מעברי ההרים הגבוהים". 'חבל לדאק' הוא מדבר גבוה וצחיח, 'בצל גשם' הממוקם גיאוגרפית בשולי רמת טיבט. יושב במרומי רכס ההימלאיה שהינו אחד מרכסי ההרים הצעירים בעולם, הגדול והגבוה שבהם. הנוף הלדאקי מרשים במיוחד. תצורות נוף של גרניט ואבן חול המוכרות לנו מאזור 'ההר הגבוה של סיני', בתוספת פסגות מושלגות ממעל ונהרות עם רצועה חקלאית ירוקה בתחתית..

לדאק לדאק

חבל 'לדאק' התפרסם בשנים האחרונות והפך ליעד תיירותי מוכר, עד שב'לה', בירתה של 'לדאק'(3200מ') יש נוכחות קבועה ומרשימה של תיירים מכל רחבי העולם. חבל לדאק הינו חלק ממחוז גדול יותר -ג'אמו קשמיר, שעלה לכותרות בשל הסכסוך הפנימי בין ההינדים למוסלמים ובין הודו לפקיסטן. למרות שמדובר במחוז של הודו, לדאק דומה יותר הן מבחינה נופית והן מבחינה תרבותית-דתית לשכנתה מצפון – טיבט, ומכאן גם כינויה..

עמק ספיטי, צפון הודו ספיטי

עמק יפה ומיוחד בצפון מזרח מדינת הימצ'ל פראדש שבצפון הודו. 'ספיטי' הוא השם המשמש לציון העמק, הנהר שזורם בו, שם העם היושב במקום ושם השפה המדוברת בעמק. העמק הוא מדבר גבוה - בצל גשם. ענני הגשם הבאים מהאוקיאנוס ההודי שבדרום, נחסמים על ידי רכס ההימלאיה האדיר – Great Himalayan Range ומורידים את כל הגשם בשיפוליו הדרומיים של הרכס. מדבר אלפיני זה מחובר לעולם בארבעת חודשי הקיץ. עם בוא הסתיו והשלג..

מיין בזאר, ניו דלהי מיין בזאר ניו דלהי

מיין בזאר (Main Bazar) היא אולי האזור המפורסם ביותר בקרב המטיילים הישראלים והמטיילים בכלל המגיעים לאזור דלהי. מדובר על קומפלקס של מספר רחובות צפופים ועמוסים בחלקה העתיק יותר של דלהי בו מרוכזים מרבית המטיילים והתרמילאים ואיפה שיש תרמילאים כמובן שיש המון ישראלים! באזור המיין בזאר יש המון מסעדות, מלונות, חנויות דוכנים והכל באוריינטציה ישראלית. ישראל של דלהי מרוכזת באזור המיין בזאר ללא ספק. זהו המקום האולטימטיבי לאכול פלאפל, שווארמה, בורקסים ועוד..

דלהי, הודו דלהי

דלהי, בירתה של הודו, פותחת את שעריה אל המוני התיירים הגודשים אותה מידי שנה. הישראלים שנשבים בקסמיה של הודו חוזרים אליה פעם אחר פעם לחוות, לטעום ולהתחבר לקסם של הודו. דלהי היא למעשה ה"שער להודו" היא הטעימה הראשונה של מרבית התיירים שעושים כאן את צעדיהם הראשונים בממלכת השאנטי, המקדשים, התרבות ההינדית העתיקה, הטעמים הניחוחות והחוויות שרק מי שביקר בהודו יכול להבין אותן. דלהי מזמינה את התיירים למגוון חוויות של ישן וחדש,..

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה קומבמלה

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה. קדושה, התעלות רוח והיטהרות בפסטיבל הכי הודי בהודו, לגדות נהר הגנגס. מה- 14 לינואר מתקיים ב"הרידוור" פסטיבל אדיר במימדיו – חווית ענק !!! הפסטיבל נמשך 3 חודשים, שבמהלכם ישנם מספר ימי טבילה קדושים, המהווים רגעי שיא והזדמנות פז נדירה לזכות בברכת האלים. "הקומבמלה" - kumbhamela, זה בלגאן של מיליוני מאמינים שיורדים..

אמריצר Amritsar , הדת הסיקהית ומקדש הזהב אמריצר

פירוש השם אמריצר הוא 'בריכת הנקטר', או בריכת ה'אלמוות' והיא מרכזם הרוחני של בני הדת ה'סיקהית'. אמריצר נמצאת במדינת פנג'ב הפורה – 'ארץ חמשת הנהרות'. הדת הסיקהית נוצרה במאה ה-15 והיא שילוב מעניין ביותר בין ההינדואיזם והאסלאם. הסיקהים מאמינים באל אחד, דוגלים בשוויון בין כל בני האדם ומאמינים במושג ה'קארמה' וגלגול נשמות. לסיקהים שושלת של 10 מורים – 'גורואים',..

רישיקש רישיקש

רישיקש (Rishikesh) היא עיר קטנה הממוקמת במדינת אוטראקהאנד (Uttarakhand) שבצפון הודו ונחשבת לעיר קדושה להינדים ולמרכז יוגה ומדיטציה המושך אליו תיירים מכל רחבי העולם. העיר שוכנת למרגלות הרי ההימלאיה ונהר הגנגס חוצה אותה. האווירה ברישיקש היא שלווה ורוחנית מאוד, יש בה הרבה אשרמים והרבה מטיילים בוחרים לעבור שם קורסים שונים בתחומי המדיטציה והיוגה. המטיילים והתיירים ברישיקש מתרכזים בדרך כלל בשני איזורים - לאקשמן..

אגרה, הודו אגרה

אגרה - כרטיס ביקור שם מלא: אגרה (Agra) מדינה: הודו טריטוריה: אוטר פראדש שטח: 188 קמ"ר אוכלוסיה: 1,400,000 נפש מטבע: רופי אגרה – מידע כללי העיר אגרה נמצאת בהודו תחת טריטוריית אוטר פראדש בחלקה הצפוני של הודו. העיר ממוקמת על גדות נהר הג'מונה הזורם בצפון הודו ומוכרת בעולם בעיקר בזכות המוזוליאום של הטאג' מאהל אשר בנה בה השאה ג'אן שהיה קיסר האימפריה המוגולית ונחשב לאחד משבעת פלאי תבל של העולם החדש. אגרה ידעה את..

טאג' מאהל, אגרה (הודו) טאג' מאהל

הטאג' מהאל הוא ללא ספק אטרקציית התיירות המפורסמת ביותר בהודו המושכת אליה אלפי מבקרים מידי יום וזוכה לפופולאריות רבה בכל העולם. המבנה נחשב לאחד המבנים היפים ביותר בעולם ואף הוכתר בשנת 2007 כאחד מבין שבעת פלאי תבל של העולם החדש. בשנות השמונים של המאה ה-20 עוד בטרם מותג כ"פלא תבל" זכה הטאג' מהאל להכרה בינלאומית כאשר ארגון אונסק"ו של האו"ם קבע אותו כאתר מורשת עולמית ראוי לשימור והוא ללא ספק ראוי לכל הסופרלטיבים והתארים..

ג'איפור, הודו ג'איפור

גאיפור היא בירתה של מדינת ראג'סטן הממוקמת בצפון מערב הודו, העיר המכונה גם ה"עיר הוורודה" לא זוכה תמיד לכבוד הראוי לה מאחר ורבים מהמטיילים עושים בה עצירה קצרה באוטובוס בדרך לפושקר ולא נשארים בה על מנת לבקר ולהתרשם מיופיה. ג'איפור שווה יותר מעצירת ביניים ובהחלט מומלץ להשתקע בה למספר ימים ולהתרשם מהיופי ואטרקציות שג'איפור יש להציע. את כינוייה הכמעט רשמי כ"עיר הוורודה" קיבלה ג'איפור באה ה-19 אז הורה הראג'ה..

עמק נוברה, הודו עמק נוברה

עמק נוברה הינו עמק צפוני במחוז לדאק שהינו חלק ממדינת ג'אמו וקשמיר. בעת ביקורי הראשון בעמק נוברה הוכיתי בתדהמה. המטייל במרומי ההימאליה מצפה לחזות בנופים 'אלפינים', מים שוצפים, יערות עבותים ופסגות מושלגות. במקום כל זאת המטייל מוצא את עצמו בלבו של מדבר צחיח ורק הקצה העליון של פסגות ההרים האדירים, המכוסות בכיסוי שלג צחור מזכירות לו שאכן הוא נמצא במרומי ההימאליה – הרכס הגבוה בעולם כולו. עמק נוברה ממוקם..

פושקר פושקר

העיירה פושקר (Pushkar) היא עיירה קדושה הנמצאת במדינת ראג'סטן (Rajasthan) בהודו. פושקר היא למעשה נווה מדבר ירוק מוקף הרים ובמרכזה אגם פושקר הנחשב לאגם קדוש אליו ההודים מאמינים שיש לעלות ברגל לפחות פעם בחיים ולטבול במיימיו, על פי האמונה ההינדית אגם פושקר נחשב לאחד מחמשת המקומות הקדושים ביותר ועל כן תמצאו בסביבת העיירה אינספור מקדשים ובתי תפילה שונים, האמונה אומרת שטבילה במי האגם הקדוש מסייעת לריפוי מחלות ומצבים..

ראג'סטן, הודו ראג'סטן

ראג'סטן היא אחת ממדינות הרפובליקה של הודו, היא ממוקמת בצפון המדינה ועמוסה בערים נפלאות ואתרי תיירות. התיירים באזור ראג'סטן מוצאים בה את הקסם של המהראג'ות ההודיים מסיפורי האגדות ומסיפורי אלף לילה ולילה. ראג'סטן עמוסה באתרי קדושה, אגמים ונהרות אשר בכל אחד טמון סיפור של ייחודיות. עולם שלם של קסמים ורגעים מרתקים נפרש בפני המטייל באזור רג'אסטן ואת כולם אופפת אווירה קסומה של קדושה.. ראג'סטן – מידע כללי ראג'סטן..

הודו הודו

הודו (India) היא מדינה בדרום אסיה - השביעית בגודלה בעולם מבחינת שטח והשנייה מבחינת אוכלוסייה - למעלה ממליארד נפש. היא נחשבת למדינה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם. הודו נחשבת ליעד טיול פופלארי בקרב מטיילים מכל העולם ובעיקר ישראלים. עשרות אלפי ישראלים טסים בכל שנה להודו - מטיילים צעירים אחרי צבא המחפשים מקום שונה, זול ומיוחד, צעירים בשנות ה-30 לחייהם המחפשים שקט רוחני, יוגה ומדיטציה וכן קבוצות של..

דרום הודו דרום הודו

דרום הודו – מידע כללי הודו היא כידוע רפובליקה ענקית, ועל כן נוהגים התיירים והמטיילים שבה לחלק אותה למספר אזורים על פי רוחות השמיים על מנת להקל את ההתמצאות ולחלק את זמני הטיול שלהם כך שיצליחו לבקר בכמה שיותר אזורים ולחוות כמה שיותר חוויות. כל אזור בהודו ניתפס בידי התיירים אחרים וזוכה למעין דימוי. החלק של דרום הודו הוא ללא ספק הסממן של החופש, הבילויים, האווירה הטרופית הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת התרבות וכן....

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון