תפריט
סגור

תלאווי - תמונות

מפה של תלאווי

קטגוריות קשורות

  אירופה     גאורגיה  

נושאים

  תלאווי ·    גיאורגיה ·    אירופה · 

תלאווי

העיר תלאווי  (Telavi)היא עיר המחוז הראשית של מחוז קאחתי (Kakheti), שהו המחוז המזרחי ביותר בגיאורגיה. מקומה הגיאוגרפי של העיר או למרגלות רכס הרי ציב-גומברי המתנשאים לגובה שבין 500-800 מטרים מעל פני הים. גובהה של תלאווי כ-490 מטרים מעל פני הים.
 
העיר מהווה מרכז חשוב לכל אזור זה, והיא בעל ערך תרבותי והיסטורי חשוב במסורת הגיאורגית. בעיר נמצאו שרידים ארכיאולוגים רבים מתקופות קדומות כבר החל מהמאה ה-8 לספירה אז הפכה להיות עיר מרכזית ומשמעותית באזור זה.  לצד חשיבותה ההיסטורית מקומה הגיאורפי הנוטע אותה בנוף פסטורלי של רכס הרי הציב-גומרי מדרומה ונהר האלזני המרהיב מצפונה ואחריו רכב הרי קווקז הנישאים יוצר תמונת נוף מרהיבה וקו רקיע מרשים לתלאווי. לפיכך תיירים רבים מגיעים להשתקע בה ולנפוש בה. בייחוד בשנים האחרונות עת עוברת מדינת גיאורגיה כולה מתיחת פנים תיירותית ופתיחות רבה יותר לתיירות מערבית.
 
תיירים רבים מגיעים לאזור תלאווי להתרשם מנופיה היפים ולטייל בסביבתה. סביבתה של תלאווימשופעת באתרים היסטוריים- מבנים מרהיבים מתקופות של המאה ה-16 עד המאה ה-19. בעיקר ניתן לראות בתלאווי כנסיות יפות, מבצרים מרשימים ושרידים של מצודות וחומות שמגוללים את סיפורה של תלאוויבתקופות קדומות יותר אז הייתה זוהרת וזכתה למעמד של כמעט בירה.
 

מה כדאי לראות ולעשות בתלאווי

  •  מצודת "דזבֶלי גַלַבאני" ((Dzveli Galavan-שם המצודה בתרגום לעברית הוא מצודת "חומות ישנות"  היא נחשבת מבנה היסטורי חשוב שהיווה את מקום מושבם של המלכים הקאחים הראשונים ששלטו באזור חבל ארץ זה בין המאות ה09 וה-10 לספירה. המקום יפה, ובעל משמעות היסטורית חשובה בעיקר לעם הגיאורגי. אם אתם חובבים ארכיאולוגיה מקום זה יכול להוות לכם מוקד עניין משמעותי.

 

  • קתדראלת אלאברדי (Alaverdi Monastery)-אחד מהמבנים היפים המצויים באזור תלאווי, מדובר על קתדראלה רחבת ידיים הנראית כמו מצודה עם צריכים בעלי גגות מחודדים. כאשר נבנתה במאה ה-11 היא הייתה למבנה הגבוה ביותר במדינה, והתנשאה לגובה של 50 מטרים. כיום היא הקתדראלה השנייה בגדולה בגיאורגיה. הקתדראלה בעלת חשיבות רבה לתושבי האזור והיא תמיד עמוסה במקומיים ותיירים כאחד. התיירים באים להתפעל מיופיה ומערכה ההיסטורי והמקומיים באם להתפלל בה ואף להתחתן בה. כמות החתונות בקתדראלה הזו היא מהגבוהות בכל גיאורגיה, אם יתמזל מזלכם תוכלו לחזות בטקס נישואין בנוסח גיאורגי שזוהי חוויה מיוחדת בפני עצמה.

 

  • כנסיית השילוש הקדוש (Church of the Holy Trinity)-אולי אחד המבנים העתיקים והוותיקים ביותר באזור זה של גיאורגיה. מדובר על כנסיה יפה שעומדת כאן על תילה כבר מהמאה ה-6 לספירה. נוצרים רבים פוקדים את המקום, אך גם תיירים שמחפשים את הערך ההיסטורי והארכיאולוגי שבמבנה כה עתיק שנשתמר בצורה יפה עד ימינו אנו.

 

  • מצודת בתוניס ציחה (Batonis Tsikhe)- זוהי מצודה עתיקה המכונה "מצודת האדון" בצודה שנבנתה במאה ה-17 שכנו מלכי גיאוגרפיה והיא אחד המבנים היחידים שנשמרו בצורה מספיק טובה, כמעט בשלומות מתקופה כה קדומה.

 

  • עת השקמה העתיק-בתלאווי  גדל עץ שקמה עתיק שמתוארך כבן 900 שנים. העץ נטוע במקום מזה שנים רבות ונישא לגובה של 45 מטרים ועובי גזעו הוא כ-12 מטרים. תיירים רבים מגיעים לחזות בעת העבות והצטלם איתו, בכל זאת מדובר בעדות עתיקה לשריד שעומד כך נטוע ומלבלב מזה 900 שנים!
 
עוד בנושא גאורגיה
טביליסיטביליסי

טביליסי (Tbilisi)היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר של רפובליקת גיאורגיה . טביליסי שוכנת בחלקה המזרחי של גיאורגיה, על גדותיו של נהר מטקווארי. טביליסי היא עיר יפה ומיוחדת, היא משלבת צורות אדריכליות שונות..

עוד על טביליסי
בטומיבטומי

בטומי (Batumi)היא עיר נמל תיירותית מאוד לחופי הים השחור בגיאורגיה ולמרגלות הרי הקווקז. מקומה האסטרטגי של בטומי כיושבת במקום קסום ופסטוראלי הפכה אותה לאחד מהיעדים התיירותיים המומלצים והפופולאריים ביותר..

עוד על בטומי
איך מגיעים
תלאווי  מקושרת עם הבירה טביליסי באמצעות שתי אוטוסטראדות שנבנו בנים האחרונות ושיפרו את הנגישות לתלאווי הנמצאת כ-150 קילומטרים מזרחית מטביליסי. שני הכבישים המהווים את אורח התחבורה הראשי לעיר מהווים את הדרך הנוחה ביותר להגיע אליה לאורך כל ימות השנה. הדרך מטביליסי לתלאווי  יפה ומשופעת בנופים מרהיבים לאורך כל הדרך.

מחירים
מחירי המחייה בתלאווי דומים לכל המחירים באזור גאורגיה. השהות בגיאורגיה היא יחסית זולה. בתלאווי ניתן למצוא בתי מלון ברמות שונות וניתן לשהות בתנאים נוחים וסבירים בעבור עלות מחייה יחסית נמוכה. גם המסעדות הפזורות ברחבי העיר מוכרות את מנותיהן במחירים סבירים, כך שניתן להסתפק ברמת מחייה טובה מאוד ובעלות יחסית מנימאלית.

מזג אוויר בתלאווי
בתלאווי החורף קר והקיץ חם. עם זאת הפרשי הטמפרטורות הן בחורף והן בקיץ אינם קיצוניים והעונות בה יחסית מתונות ובעלות טמפרטורות מאוזנות. מרבית המשקעים יורדים בתלאווי בחודשים מאי-יוני הם חודשי תחילת האביב.

צילומים: Chris Goddard

תלאווי - נושאים קשורים

טביליסי, גיאורגיה טביליסי

טביליסי (Tbilisi)היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר של רפובליקת גיאורגיה . טביליסי שוכנת בחלקה המזרחי של גיאורגיה, על גדותיו של נהר מטקווארי. טביליסי היא עיר יפה ומיוחדת, היא משלבת צורות אדריכליות שונות ומגוונת המנציחות את תקופות השלטונות הרבים שחלפו על העיר לאורך מאות ואלפי השנים בהם הייתה התיישבות בטביליסי. טביליסי מאוד יפה קלאסית ומגוונת, היא עוברת בימים אלה מתיחת פנים משמעותית כחלק ממגמה כוללת של גיאורגיה הצעירה להיפתח את המערב, להתקדם..

בטומי, גיאורגיה בטומי

בטומי (Batumi)היא עיר נמל תיירותית מאוד לחופי הים השחור בגיאורגיה ולמרגלות הרי הקווקז. מקומה האסטרטגי של בטומי כיושבת במקום קסום ופסטוראלי הפכה אותה לאחד מהיעדים התיירותיים המומלצים והפופולאריים ביותר בגיאורגיה. בטומי ממוקמת בדרום גיאוגריה בסמוך לגבול בין גיאורגיה לטורקיה והיא בירת מחוז אג'ריה בו היא שוכנת ומהווה את העיר הגדולה באזור. הנמל של בטומי נחשב הנמל החשוב ביותר של גיאורגיה, המהווה שער כניסה למדינה של סחורות אבל גם של תיירים רבים..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון