תפריט
סגור

קטגוריות קשורות

  אירופה     רומניה  

נושאים

הודעות בפורומים

לימודי ספרדית

היי, יש לי חברה שנסעה לטיול לארגנטינה וצילה ונרשמה שם לאיזה קורס או שניים וממש התחילה ללמוד דרכם ספרדית. אני..

למה שלא תוסיפו גם את פרו על הדרך?

היי שולי, לגבי התקופה שאתם מתכננים לנסוע בה, אני חושב שזו תקופה די טובה מבחינת מזג אויר וכו'. הייתי ממליץ..

תכנית טיול הונג קונג ומקאו

לחברי הפורום שלום! להלן תכניות של מסלולי טיול בהונג קונג. הראשונה כפי שאני בניתי אותה והשניה מישהי שטיילה..

מומלץ במיוחד !!!

אם את מחפשת טיול עם הרבה תוכן תרבותי אני ממליצה לך בחום על אזור הים הבלטי. יש שם פשוט כל כך הרבה מה לראות שזה..

המלצה ליעדים באירופה

היי. עשינו טיולי דומה כשאחי היה בגיל 13 ואני בגיל 16. (היום 32:). אבל בכל זאת רציתי להמליץ לך על טיול בצרפת...

דרכון רומני – לחיים קלים יותר בעולם

אירופה רומניה דרכון רומני – לחיים קלים יותר בעולם
רומניה היא אחת מן המדינות השייכות לאיחוד האירופי ובשל כך החזקת דרכון רומני מקנה מגוון הטבות וזכויות רבות, מבין ההטבות המגיעות לאדם בעל דרכון רומני: שוק עבודה חופשי ופתוח שמאפשר לעבוד בכל אחת מן המדינות השייכות לאיחוד האירופי; ניתן לעבור בין המדינות השייכות לאיחוד בחופשיות לשם כל מטרה; כניסה לארצות הברית ללא צורך באישור ויזת כניסה, דבר המעורר בעיות רבות לאנשים רבים המעוניינים לקבל ויזה זו עקב סירובים רבים; הוזלה בשכר הלימוד האקדמאי באוניברסיטאות השונות ברחבי אירופה באופן משמעותי מאשר אדם שאין לו דרכון רומני; התגוררות במדינות האיחוד השונות ללא אישור מיוחד; סחר חופשי בשטחי קרקע ונדל"ן.

אזרחות רומנית

כל אדם אשר זכאי להוציא דרכון רומני חייב להיות ראשית בעל אזרחות רומנית. קבלת האזרחות הרומנית הינו תהליך אשר אין לקחת בקלות ראש. הדרך לקבלת האזרחות יכולה לגרור אחריה עיכובים ובעיות רבות, במידה והדבר לא יעשה באופן מקצועי. ישנו מספר רב של ישראלים ממוצא רומני שניסו לקבל דרכון רומני ללא כל הכוונה ויעוץ על ידי איש מקצוע, ועקב כך נמנעה מהם האפשרות למתן האזרחות הרומנית למרות היותם זכאים לכך לפי התקנות.

הוצאת דרכון רומני תוך בקשת אזרחות רומנית מהווה הליך משפטי לכל דבר ולפיכך על מנת לקיים את תהליך זה באופן סדיר ובהצלחה ניכרת, רצוי להסתייע בשירותיו של עו"ד המתמחה בהליכי הוצאת דרכון רומני, עורך דין הדובר רומנית באופן שוטף, בעל ידע רב בדינים הרלוונטיים בתחום, ורצוי כמובן בעל מיומנות בקרוא וכתוב ותרגום מסמכים. לרוב עו"ד מסוג זה עוסק רבות בהליך קבלת האזרחות הרומנית ועל כן הינו בקיא באופן בו מתנהלת המדיניות והמנטאליות של הקהילה הרומנית. בכך, יוכל הוא לקיים התנהלות סדירה ותקינה אל מול הרשויות החוק ברומניה ולהגיע עמם להסדר מתן האזרחות הרומנית, ולאחר מכן הוצאת הדרכון הרומני ללא עיכובים מיותרים.

השלבים לקבלת הדרכון הרומני

תהליך קבלת הדרכון הרומני כולל מספר הליכים ופרוצדורות מורכבות עד להשלמת היעד. עקב כך, התהליך יכול להמשך זמן רב ולהוביל לסיבוכים רבים אם לא מטפלים בנושא בהתאם. לכן, על מנת למנוע מצבים לא נעימים יש להכין מראש את המסמכים הבאים, אשר דרושים לקבלת הדרכון הרומני:

­* תעודת זהות ישראלית.
* תעודה המעידה על האדם שמגיש את הבקשה כי הוא בעל אזרחות רומנית.
* דרכון ישראלי בתוקף.
­* 3 תמונות פספורט איכותיות
* תעודת לידה רומנית – יש לשים לב לכך שכתיבת השם בלועזית בתעודת הלידה הרומנית והדרכון הישראלי של מגיש הבקשה צריכה להיות בהתאמה מוחלטת.
* לזוגות הנשואים יש להכין תעודת נישואים רומנית כאשר צריכה להיות התאמה מוחלטת בין כיתוב שמו הלועזי של מגיש הבקשה בתעודת הנישואים, לכיתוב שמו הלועזי בדרכון הישראלי.
 

דרכון רומני – לחיים קלים יותר בעולם - נושאים קשורים

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון