תפריט
סגור
בליז
צילום: Danakosko

בליז בפורומים

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 15/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 8/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

כמה דברים

טוב אני עונה קצת באיחור אבל כתבת שאתה טס באוגוסט אז אולי עוד תספיק לקרוא... אם זה עדיין לא מאוחר הייתי מוסיף..

שאלה על תקציב ומזג האויר במרכז אמריקה

שלום כולם אני וחברה שלי מתכננים טיול בן שלושה חודשים למרכז אמריקה, אנחנו מתכננים לטוס ב 1.9 לפנמה ולחזור..

קצת המלצות

שלום אוראל, ראשית מזג האוויר, אתן מתחילות את הטיול ממש בתחילתו של האביב... סה"כ עובר החורף וזה עוד לא התקופה..

נושאים קשורים

מרכז אמריקה:
איי הבאהמאס     אל סלבדור     ברבדוס     ג'מייקה     גואטמלה     הונדורס     מקסיקו     ניקרגואה     פנמה     קובה     קוסטה ריקה    

בליז

מה תאמרו על מדינה צעירה (בת פחות משלושים שנה) שקולטת אליה מהגרים בקצב מסחרר רק על מנת להצדיק את קיומה, אשר מורכבת ממגוון אתני רב של שחורים, אסיאתים, מקסיקנים וגואטמאלים-קריאולים בעת ובעונה אחת וכל זה תחת מטרית ההשפעה של המלכה הבריטית? וודאי תאמרו שזו אטרקציה תרבותית אתנית מרתקת שאין שנייה לה ביבשת אמריקה כולה ובמרכז אמריקה בפרט.
בליז היא המדינה הצעירה ביותר במדינות מרכז אמריקה שקבילה את עצמאותה רק בשנות השמונים של המאה העשרים.
היא נמצאת בימים אלה בחבלי הלידה הראשונים שלה כאומה עצמאית ומתמודדת עם אתגרים רבים של קשיים כלכליים, אוכלוסייה מעטה מאוד ושטחים רבים לא מאוכלוסים.
לחובבי הצלילה בליז היא גן עדן ימי, עם שוניות האלמוגים בין היפות, המפוארות והמפורסמות בעולם תהווה בליז אטרקציה עבור הצוללנים שביניכם המקצועיים והדגה התת-ימית המרהיבה.
אם לא די בכך עשרות שרשראות איים קטנים לחופיה של בליז מציעים לכם שהות על "אי בודד" עם מספר מצומם של תיירים למספר ימים שם תוכלו לחוות חוויה ייחודית וראשונית סטייל רובינזון קרוזו.


קרא עוד על בליז

מידע ומאמרים על בליז

בליז בליז - כללי

בליז היא מדינה קטנה וצעירה מאוד עוד לא בת 30 שנה הנמצאת באמריקה המרכזית ושמחה להציע לכם ביקור משונה וקצת הזוי במדינה שנמצאת בימים אלה בחבלי לידתה, המנסה לייצב את התרבות שלה, להתמודד עם הרצון העז להיות כמו העולם המערבי מחד אך לשמור על ייחודיות מאידך, למלא את קופת המדינה המתדלדלת ע"י הגירה פנימית אך להימנע מהשתלטות המוני אסייתים שמהגרים אליהם מן הצד השני- זו בליז! אהה כן... ויש בה גם את אחד מאתרי הצלילה היפים..

סן פדרו, בליז- San Pedro סן פדרו

סן פדרו היא העיר התיירותית ביותר בבליז. היא נמצאת באי בליבה של איי האמברגריס (Ambergris Cayes) הנמצאים מול חופיה של בליז סיטי. על אף שלא ידעתם כולכם מכירים את סן פדרו, בליז כי היא זכתה להיות מוזכרת בשירה המפורסם של מדונה. סן פדרו היא העיר המרכזת הכי הרבה כפרי נופש, אתרי בילויים, חופים נפלאים, מועדוני צלילה, מסעדות, פאבים וסצנת חיי לילה עשירה מכל האזורים האחרים בבליז. בזמן שרוב רובה של בליז מנומנמת ברוב הימים סן פדרו..

סן איגנסיו, בליז – San Ignacio סן איגנסיו

סן איגנסיו היא אחת הערים הגדולות בבליז. העיר צמודה לעיר נוספת "סנטה הלנה" אשר מופרדת ממנה באמצעות נהר המפריד בין השתיים, אך הודות לגשר מרשים שהוקם מעל ואדי הנהר העמוק כיום שתי הערים הן כמעט כמו עיר אחת. סן איגנסיו היא נקודת המפגש הראשונה של כל התיירים המגיעים מכיוון פלורס (גואטמאלה) עם בליז. היא קרובה למעבר הגבול שבין בליז לגואטמאלה באזור הצפוני של המדינה ועל כן רבים בוחרים לחזות את הגבול בין שתי המדינות..

איי טובקו, בליז – Tobacco Caye איי טובקו

איי טובאקו הוא ארכיפלג זעיר במזרח בליז אשר מורכב ממספר איים קטנים הסמוכים לעיר דנגריגה שהיא גם נקודת המוצא על מנת להגיע אל האיים הזעירים הללו. אם חשקה נפשכם בחווית "אי בודד" ממש כמו שחווה רובינזון קרוזו, איי טובקו זה המקום בשבילכם. האי התיירותי הוא בגודל של 400 מ' על 200 מ' בלבד! להקיף את האי לוקח בסה"כ 5 דקות. יש כאן מעט בקתות הבנויות עם מרפסת על המים (ממש צימר לתפארת) וגרים על האי כ- 20 בליזים..

קי קולקר, בליז – Caye Caulker קי קולקר

קי קולקר הוא אחת האטרקציות החשובות והמרכזיות בבליז. כולם מכירים את קי קולקר שלמרות פרסומו הרב הוא בסה"כ אי קטן לא הרחק מחופיה של בליז. גודלו בסה"כ 5 ק"מ רבועים וחיים עליו לא הרבה אנשים. רוב התיירות על האי מתמקדת בצלילה. יש לא מעט אתרי צלילה הפזורים סביב האי לטובת צוללנים שמגדירים את שוניות האלמוגים של בליז כיפות בעולם. המוני צוללים נוהרים לאזור על מנת לצלול באתרי הצלילה היפים והנודעים של..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון