תפריט
סגור
פנסילבניה

נושאים קשורים

שגרירויות:
שגרירות ארצות הברית בישראל

פנסילבניה:
פנסילבניה   פילדלפיה  

ארצות הברית וקנדה:
אורלנדו     ארצות הברית     הוואי     וושינגטון     לאס וגאס     לוס אנג'לס     מיאמי     ניו יורק     סן פרנסיסקו     קנדה    

פנסילבניה

פנסילבניה היא המדינה השישית בגודלה מבחינת אוכלוסייתה בארצות הברית.
היא ממוקמת לחופה המזרחי של הפדרציה ונחשבת ל"אבן הפינה" של ארצות הברית כולה.
בפנסילבניה הוכרזה העצמאות של ארצות הברית בעיר פילדלפיה שם התכנסו כל נציגי 13 המושבות הראשונות והכריזו בראשותו של ג'ורג' וושינגטון נשיאה הראשון של ארצות הברית על עצמאותה בשנת 1776 ב"היכל העצמאות" כמוכן בפנסילבניה נערכו הדיונים הראשונים על חוקת ארצות הברית והיא נחתמה במדינה לאחר הכרזת העצמאות.
פנסילבניה נחשבת המדינה השנייה שנכנסה לברית 12 המושבות הראשונות של ארצות הברית והיא נקראת על שמו של ויליאם פן אשר קיבל את הזיכיון על שטח האדמה עליו הוקמה המדינה מידי המלך צ'ארלס השני.
פירוש שמה של העיר בלטינית היא "היער של פן" (על שם בעל זיכיון הקרקע המקורי).


קרא עוד על פנסילבניה

מידע ומאמרים על פנסילבניה

פנסילבניה, ארצות הברית – Pennsylvania פנסילבניה - כללי

פנסילבניה היא מהמושבות הראשונות שהוקמו באמריקה לאחר גילויה על ידי המתיישבים הראשונים, ואחת מבין 13 המושבות שמרדו בשלטון הבריטי והביאו להכרזת העצמאות של ארצות הברית שהוכרזה בפילדלפיה שבמדינת פנסילבניה עצמה. הנה לכם מדינה שכולה עצמאות והיסטוריה אמריקאית- לא בכדי מכנים אותה "אבן הפינה של אמריקה". פנסילבניה – כרטיס ביקור שם מלא: הקהילייה של פנסילבניה מדינה: ארצות הברית עיר בירה:..

פילדלפיה, ארצות הברית – Philadelphia פילדלפיה

פילדלפיה היא בירתה הראשונה של ארצות הברית, אחת הערים החשובות ששמה נקשר בהכרזת העצמאות של הפדרציה החזקה בעולם לא שוכחת את מיקומה ותפקידה בהיסטוריה האמריקאית וטורחת להזכיר זאת לכל מי שכף רגלו דורכת בתחומה. העיר שמילות המפתח בה הן "עצמאות", "חוקה" ו"אמריקה" חיה את ימי הכרזת העצמאות של ארצות הברית במאה ה-18 כאילו היו ממש אתמול! פילדלפיה – כרטיס ביקור שם: פילדלפיה מדינה:..

הריסבורג, פנסליבניה (ארצות הברית) הריסבורג

הרסיבורג – כרטיס ביקור שם: הריסבורג מדינה: פנסילבניה פדרציה: ארצות הברית אוכלוסיה: 47,200 נפש מטבע: דולר אמריקאי שפה: אנגלית הריסבורג – מידע כללי העיר הריסבורג היא לא עיר גדולה במיוחד, היא מדורגת כתשיעית בגודלה במדינת פנסילבניה ועם זאת היא זוכה לתואר בירת מדינת פנסילבניה. על אף שהעיר אינה תיירותית במיוחד ואינה מלאה באטרקציות תיירות יש בה לא מעט מרכזי בילוי שהיו הולמים עיר..

עולם השוקולד של הרשי, פילדלפיה – Hershey's Chocolate World הרשי

ממש כמו בשירו של יונתן גפן על מפעל השוקולדים של "עלית" ("בסוף רמת גן יש מקום מיוחד שם אפשר לעמוד ולהריח שוקולד...") גם בעיירה המנומנמת הרשי (Hershey) הממוקמת במטרופולין של פילדלפיה במדינת פנסילבניה ארצות הברית אפשר לעמוד ולהריח שוקולד. עולם השוקולד של הרשי – מידע כללי השוקולד של הרשי הוא השוקולד האהוב והנמכר ביותר בארצות הברית. מדובר במפעל שוקולדים כפרי וקטן שהחל לשווק שוקולדים כבר לפני..

פעמון החירות, פילדלפיה (ארצות הברית) – The Liberty Bell, Philadelphia פעמון החירות

אחד מסמליה החשובים של האומה האמריקאית זכה לאחר יותר מ-200 שנה למשכן קבע מכובד בהיכל התואם את מידותיו בעיר פילדלפיה שם צלצל לראשונה ושם הכריז על כינוס ההמונים להכרזת עצמאותה של ארצות הברית. ברבות השנים נסדק הפעמון ואינו יכול לצלצל עוד, כיום הוא היה ונותר סמל לאומות העולם לחופש, שוויון הזדמנויות, תקווה לצדק חברתי ולחירות. פעמון החירות - מידע כללי פעמון החירות המכונה גם פעמון הדרור הוא אחד מסמליה החשובים ביותר של..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון